Deltagarlista Gren 1-19 
 
  Tävling  Anders Olsson Cup 2017    Utskriftsdatum  03 januari 2017   
  Tävlingsort  Deje    Utskriftstid  07:27   
  Arrangör  Deje Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 januari 2017         
 
 
Gren 1, 100m Medley Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Funktionsnedsättning  Bassäng  Anmtid  Status 
106  Nyrén Ludvig  1997  SÄFFLE SS  SM10  25 m  1:10.74   
58  Myringby Filip  2001  KARLSTAD    25 m  1:13.38   
84  Lundberg Alexander  2002  VÄNERSBORG    25 m  1:14.69   
107  Karlsson Tobias  2000  SÄFFLE SS  SM14  25 m  1:17.23   
111  Andersson Jesper  1996  DEJE SS  SM14  25 m  1:19.00   
56  Hedin Filip  2003  KARLSTAD    25 m  1:27.01   
50  Albringer Lex  2007  KARLSTAD    25 m  1:31.20   
91  Svensson Albin  2004  ÅMÅLS SS    25 m  1:33.77   
80  Weghammar Tim  2005  SÄFFLE SS    25 m  1:35.81   
10  59  Pellfolk Erik  2005  KARLSTAD    25 m  1:39.65   
11  28  Spelling Noel  2006  FILIPSTAD    25 m  1:41.64   
12  49  Albringer Alexander  2007  KARLSTAD    25 m  1:51.08   
13  60  Pellfolk Johan  2007  KARLSTAD    25 m  2:19.10   
14  Lidman Oliver  2003  DEJE SS    25 m     
15  52  Bjurenhed Erik  2006  KARLSTAD    25 m     
16  68  Koivumäki Hugo  2004  SÄFFLE SS    25 m     
17  115  Persson Felix  2000  VÄNERSBORG  K1  25 m     
 
Gren 2, 100m Medley Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Funktionsnedsättning  Bassäng  Anmtid  Status 
15  Rudqvist Cecilia  2001  DEJE SS    25 m  1:13.77   
36  Grubb Lovisa  2000  GRUMS SS    25 m  1:16.42   
83  Bennehed Klara  1997  VÄNERSBORG    25 m  1:17.06   
55  Hedin Emmy  2001  KARLSTAD    25 m  1:20.51   
98  Segerström Erica  2004  SOLSTA    25 m  1:22.41   
94  Boström Linnea  2003  SOLSTA    25 m  1:24.69   
33  Blom Amanda  2004  GRUMS SS    25 m  1:27.46   
23  Höök Emelie  2003  FILIPSTAD    25 m  1:32.23   
118  Johnson Alice  2005  KARLSTAD    25 m  1:34.74  EFT 
10  74  Orban Amanda  2005  SÄFFLE SS    25 m  1:35.01   
11  73  Myrén Nathalie  2004  SÄFFLE SS    25 m  1:37.13   
12  71  Mortensen Tindra  2005  SÄFFLE SS    25 m  1:37.47   
13  97  Segerström Elin  2007  SOLSTA    25 m  1:39.03   
14  122  Wilde Agnes  2005  KARLSTAD    25 m  1:39.31  EFT 
15  65  Arian Sara  2005  SÄFFLE SS    25 m  1:42.08   
16  53  Granzell Alva  2006  KARLSTAD    25 m  1:42.72   
17  88  Hadj Belgacem Sandra  2004  ÅMÅLS SS    25 m  1:43.67   
18  66  Blennrot Julia  2004  SÄFFLE SS    25 m  1:44.37   
19  Johansson Tilda  2006  DEJE SS    25 m  1:45.48   
20  116  Engvall Sofie  2005  KARLSTAD    25 m  1:46.70  EFT 
21  29  Wetterskog Sally  2005  FILIPSTAD    25 m  1:50.50   
22  26  Larsson Greta  2006  FILIPSTAD    25 m  1:51.49   
23  35  Englund Moa  2008  GRUMS SS    25 m  1:51.60   
24  82  Widing Hanna  2006  SÄFFLE SS    25 m  1:52.52   
25  93  Thorpman Vilma  2006  ÅMÅLS SS    25 m  1:55.61   
26  87  Eriksson Thea  2006  ÅMÅLS SS    25 m  1:57.59   
27  54  Granzell Moa  2008  KARLSTAD    25 m  2:00.33   
28  92  Sörqvist Cornelia  2007  ÅMÅLS SS    25 m  2:01.13   
29  Johansson Alva  2008  DEJE SS    25 m     
30  18  Tallberg Emilia  2006  DEJE SS    25 m     
31  19  Berglund Linn  2003  FILIPSTAD    25 m     
32  20  Bohlemark Alicia  2007  FILIPSTAD    25 m     
33  21  Bohlemark Isabelle  2008  FILIPSTAD    25 m     
34  102  Ryngnevall Emmy  2003  NORA SS    25 m     
35  104  Gunnarsson Astrid  2003  NORA SS    25 m     
 
Gren 3, 50m Frisim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Funktionsnedsättning  Bassäng  Anmtid  Status 
106  Nyrén Ludvig  1997  SÄFFLE SS  S10  25 m  27.24   
111  Andersson Jesper  1996  DEJE SS  S14  25 m  28.32   
107  Karlsson Tobias  2000  SÄFFLE SS  S14  25 m  29.15   
84  Lundberg Alexander  2002  VÄNERSBORG    25 m  29.21   
58  Myringby Filip  2001  KARLSTAD    25 m  29.52   
Lindkvist Linus  2003  DEJE SS    25 m  31.69   
43  Wåhlén Emil  2004  GRUMS SS    25 m  32.45   
113  Johansson Niklas  1996  SOLSTA  S14  25 m  32.69   
31  Axelsson Edvin  2004  GRUMS SS    25 m  33.64   
10  56  Hedin Filip  2003  KARLSTAD    25 m  33.95   
11  32  Axelsson Emil  2004  GRUMS SS    25 m  35.02   
12  115  Persson Felix  2000  VÄNERSBORG  K1  25 m  35.24   
13  22  Hörnquist Alexander  2001  FILIPSTAD    25 m  35.45   
14  68  Koivumäki Hugo  2004  SÄFFLE SS    25 m  35.94   
15  50  Albringer Lex  2007  KARLSTAD    25 m  35.95   
16  80  Weghammar Tim  2005  SÄFFLE SS    50 m  36.45   
17  Lidman Oliver  2003  DEJE SS    25 m  36.80   
18  28  Spelling Noel  2006  FILIPSTAD    25 m  38.36   
19  96  Larsson Casper  2006  SOLSTA    25 m  41.83   
20  64  Arian Ali  2004  SÄFFLE SS    25 m  42.84   
21  90  Lundahl Robin  2004  ÅMÅLS SS    25 m  43.42   
22  49  Albringer Alexander  2007  KARLSTAD    25 m  45.40   
23  85  Lundberg Tommy  2005  VÄNERSBORG    25 m  45.88   
24  108  Bull Pelle  1992  DEJE SS  S14  25 m  47.74   
25  52  Bjurenhed Erik  2006  KARLSTAD    25 m  50.24   
26  109  Swensson Gustav  1999  DEJE SS  K1  25 m  52.73   
27  Johansson Erik  2008  DEJE SS    25 m  56.43   
28  39  Otnem Vilhelm  2007  GRUMS SS    25 m  57.54   
29  60  Pellfolk Johan  2007  KARLSTAD    25 m  59.56   
30  112  Hardin Anton  1999  SOLSTA  S7  25 m  1:01.83   
31  114  Skoglund Ludvig  2002  SOLSTA  S7  25 m  1:18.10   
32  110  Swensson Erik  2003  DEJE SS  K1  25 m  2:11.60   
33  12  Olsson Felix  2007  DEJE SS    25 m     
34  13  Petersen Alvin  2008  DEJE SS    25 m     
35  46  Gustavsson Jonathan  2004  HAGFORS SS    25 m     
36  57  Lundman Anton  2007  KARLSTAD    25 m     
37  63  Selrot Alfred  2008  KARLSTAD    25 m     
38  70  Locken Linus  2008  SÄFFLE SS    25 m     
39  75  Saade Mike  2008  SÄFFLE SS    25 m     
40  79  Weghammar Melvin  2008  SÄFFLE SS    25 m     
41  81  Westlindh Erik  2007  SÄFFLE SS    25 m     
42  105  Emilsson Mårten  2004  NORA SS    25 m     
43  117  Holmgren Zander  2007  KARLSTAD    25 m    EFT 
 
Gren 4, 50m Frisim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Funktionsnedsättning  Bassäng  Anmtid  Status 
11  Nykvist Alva  1999  DEJE SS    25 m  29.08   
72  Mulikova Julia  1998  SÄFFLE SS    25 m  30.13   
41  Strömberg Filippa  1999  GRUMS SS    25 m  30.16   
55  Hedin Emmy  2001  KARLSTAD    25 m  31.34   
37  Grubb Pauline  2003  GRUMS SS    25 m  31.43   
83  Bennehed Klara  1997  VÄNERSBORG    50 m  31.54   
40  Sjöbom Ella  2005  GRUMS SS    25 m  31.99   
98  Segerström Erica  2004  SOLSTA    25 m  32.10   
Johansson Amanda  2005  DEJE SS    25 m  32.48   
10  94  Boström Linnea  2003  SOLSTA    25 m  32.68   
11  23  Höök Emelie  2003  FILIPSTAD    25 m  35.13   
12  74  Orban Amanda  2005  SÄFFLE SS    25 m  35.36   
13  118  Johnson Alice  2005  KARLSTAD    25 m  35.90  EFT 
14  24  Johansson Nova  2004  FILIPSTAD    25 m  35.93   
15  19  Berglund Linn  2003  FILIPSTAD    25 m  36.91   
16  97  Segerström Elin  2007  SOLSTA    25 m  37.31   
17  122  Wilde Agnes  2005  KARLSTAD    25 m  37.31  EFT 
18  73  Myrén Nathalie  2004  SÄFFLE SS    25 m  37.56   
19  69  Locken Ebba  2006  SÄFFLE SS    25 m  37.80   
20  71  Mortensen Tindra  2005  SÄFFLE SS    25 m  38.07   
21  53  Granzell Alva  2006  KARLSTAD    25 m  38.37   
22  29  Wetterskog Sally  2005  FILIPSTAD    25 m  38.78   
23  66  Blennrot Julia  2004  SÄFFLE SS    25 m  39.47   
24  Johansson Tilda  2006  DEJE SS    25 m  39.55   
25  26  Larsson Greta  2006  FILIPSTAD    25 m  39.95   
26  65  Arian Sara  2005  SÄFFLE SS    25 m  40.30   
27  116  Engvall Sofie  2005  KARLSTAD    50 m  40.36  EFT 
28  88  Hadj Belgacem Sandra  2004  ÅMÅLS SS    25 m  40.88   
29  42  Umeland Wilma  2006  GRUMS SS    25 m  40.96   
30  82  Widing Hanna  2006  SÄFFLE SS    25 m  41.67   
31  87  Eriksson Thea  2006  ÅMÅLS SS    25 m  41.68   
32  86  Persson Tilda  2004  VÄNERSBORG    25 m  41.83   
33  93  Thorpman Vilma  2006  ÅMÅLS SS    25 m  42.56   
34  119  Mohammadi Haze  2004  KARLSTAD    25 m  45.27  EFT 
35  54  Granzell Moa  2008  KARLSTAD    25 m  45.78   
36  92  Sörqvist Cornelia  2007  ÅMÅLS SS    25 m  45.92   
37  35  Englund Moa  2008  GRUMS SS    25 m  46.39   
38  61  Ricken Nadja  2006  KARLSTAD    25 m  46.53   
39  121  Westerlund Nellie  2007  KARLSTAD    25 m  46.54  EFT 
40  18  Tallberg Emilia  2006  DEJE SS    25 m  46.90   
41  44  Wåhlén Emma  2006  GRUMS SS    25 m  46.91   
42  Johansson Alva  2008  DEJE SS    25 m  48.33   
43  62  Ricken Renée  2007  KARLSTAD    25 m  48.41   
44  77  Storm Johanna  2006  SÄFFLE SS    25 m  49.00   
45  38  Myrén Emma  2007  GRUMS SS    25 m  53.63   
46  95  Boström Lovisa  2007  SOLSTA    25 m  53.80   
47  21  Bohlemark Isabelle  2008  FILIPSTAD    25 m  54.22   
48  27  Palm Freja  2008  FILIPSTAD    25 m  56.67   
49  67  Feki Sara  2007  SÄFFLE SS    25 m  57.26   
50  25  Larsson Agnes  2007  FILIPSTAD    25 m  57.31   
51  20  Bohlemark Alicia  2007  FILIPSTAD    25 m  58.24   
52  Alameer Hasan Sirin  2008  DEJE SS    25 m  1:05.49   
53  Lidman Isabella  2007  DEJE SS    25 m  1:05.80   
54  45  Emilsson Tindra  2007  HAGFORS SS    25 m  1:06.00   
55  Alameer Hasan Solaf  2008  DEJE SS    25 m  1:08.25   
56  34  Englund Maja  2010  GRUMS SS    25 m  1:18.49   
57  30  Appelqvist Joline  2007  GRUMS SS    25 m  1:33.36   
58  14  Petersen Elodie  2006  DEJE SS    25 m     
59  16  Svensson Ahlgren Linnea  2009  DEJE SS    25 m     
60  17  Södersten Emilia  2006  DEJE SS    25 m     
61  48  Hultin Ebba  2005  HAGFORS SS    25 m     
62  76  Storm Jennifer  2009  SÄFFLE SS    25 m     
63  78  Weghammar Frida  2010  SÄFFLE SS    25 m     
64  89  Karlsson Hilda  2007  ÅMÅLS SS    25 m     
65  99  Ericsson Linnea  2004  NORA SS    25 m     
66  100  Tengelin Alice  2001  NORA SS    25 m     
67  101  Ericsson Emma  2002  NORA SS    25 m     
68  102  Ryngnevall Emmy  2003  NORA SS    25 m     
69  103  Carlsson Ebba  2004  NORA SS    25 m     
 
Gren 5, 50m Bröstsim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Funktionsnedsättning  Bassäng  Anmtid  Status 
58  Myringby Filip  2001  KARLSTAD    25 m  39.59   
113  Johansson Niklas  1996  SOLSTA  SB14  25 m  41.77   
84  Lundberg Alexander  2002  VÄNERSBORG    25 m  43.88   
32  Axelsson Emil  2004  GRUMS SS    25 m  43.94   
31  Axelsson Edvin  2004  GRUMS SS    25 m  44.18   
Lidman Oliver  2003  DEJE SS    25 m  44.33   
22  Hörnquist Alexander  2001  FILIPSTAD    25 m  44.82   
90  Lundahl Robin  2004  ÅMÅLS SS    25 m  45.12   
Lindkvist Linus  2003  DEJE SS    25 m  45.32   
10  50  Albringer Lex  2007  KARLSTAD    25 m  47.47   
11  111  Andersson Jesper  1996  DEJE SS  SB14  25 m  47.75   
12  64  Arian Ali  2004  SÄFFLE SS    25 m  48.69   
13  96  Larsson Casper  2006  SOLSTA    25 m  49.01   
14  80  Weghammar Tim  2005  SÄFFLE SS    25 m  49.97   
15  28  Spelling Noel  2006  FILIPSTAD    25 m  50.70   
16  49  Albringer Alexander  2007  KARLSTAD    25 m  54.61   
17  85  Lundberg Tommy  2005  VÄNERSBORG    25 m  54.91   
18  52  Bjurenhed Erik  2006  KARLSTAD    25 m  1:01.10   
19  109  Swensson Gustav  1999  DEJE SS  K1  25 m  1:06.60   
20  39  Otnem Vilhelm  2007  GRUMS SS    25 m  1:06.68   
21  108  Bull Pelle  1992  DEJE SS  SB14  25 m  1:06.80   
22  60  Pellfolk Johan  2007  KARLSTAD    25 m  1:08.18   
23  Johansson Erik  2008  DEJE SS    25 m  1:09.30   
24  75  Saade Mike  2008  SÄFFLE SS    25 m  1:13.83   
25  117  Holmgren Zander  2007  KARLSTAD    25 m  1:17.41  EFT 
26  46  Gustavsson Jonathan  2004  HAGFORS SS    25 m     
27  63  Selrot Alfred  2008  KARLSTAD    25 m     
28  70  Locken Linus  2008  SÄFFLE SS    25 m     
29  81  Westlindh Erik  2007  SÄFFLE SS    25 m     
30  105  Emilsson Mårten  2004  NORA SS    25 m     
 
Gren 6, 50m Bröstsim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Funktionsnedsättning  Bassäng  Anmtid  Status 
37  Grubb Pauline  2003  GRUMS SS    25 m  39.66   
11  Nykvist Alva  1999  DEJE SS    25 m  39.96   
36  Grubb Lovisa  2000  GRUMS SS    25 m  40.25   
83  Bennehed Klara  1997  VÄNERSBORG    25 m  40.51   
55  Hedin Emmy  2001  KARLSTAD    25 m  41.04   
98  Segerström Erica  2004  SOLSTA    25 m  42.11   
33  Blom Amanda  2004  GRUMS SS    25 m  42.77   
24  Johansson Nova  2004  FILIPSTAD    25 m  45.74   
122  Wilde Agnes  2005  KARLSTAD    25 m  47.10  EFT 
10  73  Myrén Nathalie  2004  SÄFFLE SS    25 m  47.77   
11  97  Segerström Elin  2007  SOLSTA    25 m  48.67   
12  19  Berglund Linn  2003  FILIPSTAD    25 m  49.38   
13  42  Umeland Wilma  2006  GRUMS SS    25 m  49.63   
14  69  Locken Ebba  2006  SÄFFLE SS    25 m  49.89   
15  53  Granzell Alva  2006  KARLSTAD    25 m  50.76   
16  118  Johnson Alice  2005  KARLSTAD    25 m  50.81  EFT 
17  88  Hadj Belgacem Sandra  2004  ÅMÅLS SS    25 m  50.82   
18  Johansson Tilda  2006  DEJE SS    25 m  51.45   
19  47  Hultin Cornelia  2003  HAGFORS SS    25 m  51.45   
20  93  Thorpman Vilma  2006  ÅMÅLS SS    25 m  52.63   
21  65  Arian Sara  2005  SÄFFLE SS    25 m  52.96   
22  87  Eriksson Thea  2006  ÅMÅLS SS    25 m  53.34   
23  35  Englund Moa  2008  GRUMS SS    25 m  53.65   
24  71  Mortensen Tindra  2005  SÄFFLE SS    25 m  53.95   
25  29  Wetterskog Sally  2005  FILIPSTAD    25 m  54.28   
26  61  Ricken Nadja  2006  KARLSTAD    25 m  54.46   
27  95  Boström Lovisa  2007  SOLSTA    25 m  56.59   
28  18  Tallberg Emilia  2006  DEJE SS    25 m  57.07   
29  44  Wåhlén Emma  2006  GRUMS SS    25 m  57.45   
30  Johansson Alva  2008  DEJE SS    25 m  57.63   
31  82  Widing Hanna  2006  SÄFFLE SS    25 m  58.35   
32  119  Mohammadi Haze  2004  KARLSTAD    25 m  58.79  EFT 
33  26  Larsson Greta  2006  FILIPSTAD    25 m  59.62   
34  92  Sörqvist Cornelia  2007  ÅMÅLS SS    25 m  1:02.18   
35  62  Ricken Renée  2007  KARLSTAD    25 m  1:03.88   
36  121  Westerlund Nellie  2007  KARLSTAD    25 m  1:04.17  EFT 
37  77  Storm Johanna  2006  SÄFFLE SS    25 m  1:04.38   
38  54  Granzell Moa  2008  KARLSTAD    25 m  1:04.47   
39  38  Myrén Emma  2007  GRUMS SS    25 m  1:07.40   
40  67  Feki Sara  2007  SÄFFLE SS    25 m  1:09.21   
41  89  Karlsson Hilda  2007  ÅMÅLS SS    25 m  1:12.54   
42  20  Bohlemark Alicia  2007  FILIPSTAD    25 m     
43  21  Bohlemark Isabelle  2008  FILIPSTAD    25 m     
44  30  Appelqvist Joline  2007  GRUMS SS    25 m     
45  45  Emilsson Tindra  2007  HAGFORS SS    25 m     
46  48  Hultin Ebba  2005  HAGFORS SS    25 m     
47  76  Storm Jennifer  2009  SÄFFLE SS    25 m     
48  99  Ericsson Linnea  2004  NORA SS    25 m     
49  100  Tengelin Alice  2001  NORA SS    25 m     
50  101  Ericsson Emma  2002  NORA SS    25 m     
51  104  Gunnarsson Astrid  2003  NORA SS    25 m     
52  120  Mohammadi Zhino  2006  KARLSTAD    25 m    EFT 
 
Gren 7, 400m Frisim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Funktionsnedsättning  Bassäng  Anmtid  Status 
107  Karlsson Tobias  2000  SÄFFLE SS  S14  25 m  5:16.79   
56  Hedin Filip  2003  KARLSTAD    25 m  5:34.41   
113  Johansson Niklas  1996  SOLSTA  S14  25 m  5:50.56   
43  Wåhlén Emil  2004  GRUMS SS    25 m  5:56.27   
68  Koivumäki Hugo  2004  SÄFFLE SS    25 m  6:14.56   
59  Pellfolk Erik  2005  KARLSTAD    25 m  7:08.38   
80  Weghammar Tim  2005  SÄFFLE SS    25 m     
115  Persson Felix  2000  VÄNERSBORG  K1  25 m     
 
Gren 8, 400m Frisim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Funktionsnedsättning  Bassäng  Anmtid  Status 
15  Rudqvist Cecilia  2001  DEJE SS    50 m  5:15.88   
Johansson Amanda  2005  DEJE SS    25 m  5:40.74   
23  Höök Emelie  2003  FILIPSTAD    25 m  5:45.78   
40  Sjöbom Ella  2005  GRUMS SS    25 m  5:58.15   
98  Segerström Erica  2004  SOLSTA    25 m  6:09.08   
73  Myrén Nathalie  2004  SÄFFLE SS    25 m  7:04.71   
74  Orban Amanda  2005  SÄFFLE SS    25 m     
122  Wilde Agnes  2005  KARLSTAD    25 m    EFT 
 
Gren 9, 100m Ryggsim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Funktionsnedsättning  Bassäng  Anmtid  Status 
51  Bakken Joline  2005  KARLSTAD    25 m  1:21.78   
Johansson Amanda  2005  DEJE SS    25 m  1:23.56   
94  Boström Linnea  2003  SOLSTA    25 m  1:28.26   
23  Höök Emelie  2003  FILIPSTAD    25 m  1:28.76   
37  Grubb Pauline  2003  GRUMS SS    25 m  1:30.14   
40  Sjöbom Ella  2005  GRUMS SS    50 m  1:36.30   
74  Orban Amanda  2005  SÄFFLE SS    25 m  1:37.06   
33  Blom Amanda  2004  GRUMS SS    25 m  1:39.16   
66  Blennrot Julia  2004  SÄFFLE SS    25 m  1:40.99   
10  118  Johnson Alice  2005  KARLSTAD    25 m  1:41.65  EFT 
11  73  Myrén Nathalie  2004  SÄFFLE SS    25 m  1:47.51   
12  29  Wetterskog Sally  2005  FILIPSTAD    25 m  1:55.46   
13  19  Berglund Linn  2003  FILIPSTAD    25 m     
14  101  Ericsson Emma  2002  NORA SS    25 m     
15  102  Ryngnevall Emmy  2003  NORA SS    25 m     
 
Gren 10, 100m Ryggsim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Funktionsnedsättning  Bassäng  Anmtid  Status 
58  Myringby Filip  2001  KARLSTAD    25 m  1:12.38   
107  Karlsson Tobias  2000  SÄFFLE SS  S14  25 m  1:18.14   
111  Andersson Jesper  1996  DEJE SS  S14  25 m  1:19.10   
Lindkvist Linus  2003  DEJE SS    25 m  1:21.42   
113  Johansson Niklas  1996  SOLSTA  S14  25 m  1:25.02   
56  Hedin Filip  2003  KARLSTAD    25 m  1:27.59   
43  Wåhlén Emil  2004  GRUMS SS    25 m  1:30.58   
59  Pellfolk Erik  2005  KARLSTAD    25 m  1:33.20   
115  Persson Felix  2000  VÄNERSBORG  K1  25 m  1:33.53   
10  91  Svensson Albin  2004  ÅMÅLS SS    25 m  1:35.89   
11  32  Axelsson Emil  2004  GRUMS SS    25 m  1:38.67   
12  80  Weghammar Tim  2005  SÄFFLE SS    25 m  1:39.16   
13  31  Axelsson Edvin  2004  GRUMS SS    25 m  1:40.57   
14  68  Koivumäki Hugo  2004  SÄFFLE SS    25 m  1:44.69   
15  64  Arian Ali  2004  SÄFFLE SS    25 m  1:50.56   
16  108  Bull Pelle  1992  DEJE SS  S14  25 m  2:13.50   
17  109  Swensson Gustav  1999  DEJE SS  K1  25 m  2:36.00   
18  112  Hardin Anton  1999  SOLSTA  S7  25 m  2:37.09   
19  114  Skoglund Ludvig  2002  SOLSTA  S7  25 m  4:12.00   
20  49  Albringer Alexander  2007  KARLSTAD    25 m     
21  50  Albringer Lex  2007  KARLSTAD    25 m     
 
Gren 11, 50m Fjärilsim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Funktionsnedsättning  Bassäng  Anmtid  Status 
83  Bennehed Klara  1997  VÄNERSBORG    25 m  32.40   
11  Nykvist Alva  1999  DEJE SS    25 m  33.70   
98  Segerström Erica  2004  SOLSTA    25 m  35.07   
36  Grubb Lovisa  2000  GRUMS SS    25 m  35.23   
55  Hedin Emmy  2001  KARLSTAD    25 m  35.33   
94  Boström Linnea  2003  SOLSTA    25 m  36.76   
24  Johansson Nova  2004  FILIPSTAD    25 m  39.34   
118  Johnson Alice  2005  KARLSTAD    25 m  43.09  EFT 
23  Höök Emelie  2003  FILIPSTAD    25 m  45.49   
10  71  Mortensen Tindra  2005  SÄFFLE SS    25 m  46.66   
11  97  Segerström Elin  2007  SOLSTA    25 m  47.34   
12  74  Orban Amanda  2005  SÄFFLE SS    25 m  47.95   
13  116  Engvall Sofie  2005  KARLSTAD    25 m  50.00  EFT 
14  29  Wetterskog Sally  2005  FILIPSTAD    25 m  56.21   
15  53  Granzell Alva  2006  KARLSTAD    50 m  56.32   
16  35  Englund Moa  2008  GRUMS SS    25 m     
17  62  Ricken Renée  2007  KARLSTAD    25 m     
18  102  Ryngnevall Emmy  2003  NORA SS    25 m     
19  104  Gunnarsson Astrid  2003  NORA SS    25 m     
 
Gren 12, 50m Fjärilsim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Funktionsnedsättning  Bassäng  Anmtid  Status 
106  Nyrén Ludvig  1997  SÄFFLE SS  S10  25 m  29.43   
84  Lundberg Alexander  2002  VÄNERSBORG    25 m  30.77   
111  Andersson Jesper  1996  DEJE SS  S14  25 m  33.11   
107  Karlsson Tobias  2000  SÄFFLE SS  S14  25 m  35.25   
113  Johansson Niklas  1996  SOLSTA  S14  25 m  35.84   
80  Weghammar Tim  2005  SÄFFLE SS    25 m  42.11   
91  Svensson Albin  2004  ÅMÅLS SS    25 m  46.99   
50  Albringer Lex  2007  KARLSTAD    50 m  49.13   
49  Albringer Alexander  2007  KARLSTAD    25 m     
10  85  Lundberg Tommy  2005  VÄNERSBORG    25 m     
11  105  Emilsson Mårten  2004  NORA SS    25 m     
12  117  Holmgren Zander  2007  KARLSTAD    25 m    EFT 
 
Gren 13, 100m Bröstsim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Funktionsnedsättning  Bassäng  Anmtid  Status 
15  Rudqvist Cecilia  2001  DEJE SS    25 m  1:23.93   
Johansson Amanda  2005  DEJE SS    25 m  1:26.02   
83  Bennehed Klara  1997  VÄNERSBORG    25 m  1:27.57   
55  Hedin Emmy  2001  KARLSTAD    25 m  1:28.80   
37  Grubb Pauline  2003  GRUMS SS    25 m  1:32.77   
33  Blom Amanda  2004  GRUMS SS    25 m  1:36.06   
94  Boström Linnea  2003  SOLSTA    25 m  1:37.48   
40  Sjöbom Ella  2005  GRUMS SS    25 m  1:39.81   
73  Myrén Nathalie  2004  SÄFFLE SS    25 m  1:43.51   
10  42  Umeland Wilma  2006  GRUMS SS    25 m  1:47.49   
11  118  Johnson Alice  2005  KARLSTAD    25 m  1:51.14  EFT 
12  Johansson Tilda  2006  DEJE SS    25 m  2:00.08   
13  65  Arian Sara  2005  SÄFFLE SS    25 m  2:00.48   
14  69  Locken Ebba  2006  SÄFFLE SS    50 m  2:03.27   
15  116  Engvall Sofie  2005  KARLSTAD    25 m  2:07.51  EFT 
16  82  Widing Hanna  2006  SÄFFLE SS    50 m  2:14.40   
17  29  Wetterskog Sally  2005  FILIPSTAD    25 m     
18  44  Wåhlén Emma  2006  GRUMS SS    25 m     
19  97  Segerström Elin  2007  SOLSTA    25 m     
20  101  Ericsson Emma  2002  NORA SS    25 m     
21  103  Carlsson Ebba  2004  NORA SS    25 m     
 
Gren 14, 100m Bröstsim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Funktionsnedsättning  Bassäng  Anmtid  Status 
22  Hörnquist Alexander  2001  FILIPSTAD    25 m  1:34.26   
Lindkvist Linus  2003  DEJE SS    25 m  1:39.88   
31  Axelsson Edvin  2004  GRUMS SS    25 m  1:40.62   
56  Hedin Filip  2003  KARLSTAD    25 m  1:41.41   
43  Wåhlén Emil  2004  GRUMS SS    25 m  1:42.40   
32  Axelsson Emil  2004  GRUMS SS    25 m  1:42.66   
115  Persson Felix  2000  VÄNERSBORG  K1  25 m  1:48.26   
91  Svensson Albin  2004  ÅMÅLS SS    25 m  1:49.81   
96  Larsson Casper  2006  SOLSTA    25 m  1:51.91   
10  64  Arian Ali  2004  SÄFFLE SS    25 m  1:53.25   
11  59  Pellfolk Erik  2005  KARLSTAD    25 m  1:57.20   
12  49  Albringer Alexander  2007  KARLSTAD    50 m  2:05.04   
13  85  Lundberg Tommy  2005  VÄNERSBORG    25 m  2:07.16   
14  28  Spelling Noel  2006  FILIPSTAD    25 m     
15  50  Albringer Lex  2007  KARLSTAD    25 m     
 
Gren 15, 50m Ryggsim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Funktionsnedsättning  Bassäng  Anmtid  Status 
83  Bennehed Klara  1997  VÄNERSBORG    25 m  34.23   
72  Mulikova Julia  1998  SÄFFLE SS    25 m  34.44   
11  Nykvist Alva  1999  DEJE SS    25 m  34.84   
98  Segerström Erica  2004  SOLSTA    25 m  37.79   
74  Orban Amanda  2005  SÄFFLE SS    25 m  43.41   
71  Mortensen Tindra  2005  SÄFFLE SS    25 m  43.45   
69  Locken Ebba  2006  SÄFFLE SS    25 m  43.77   
97  Segerström Elin  2007  SOLSTA    25 m  44.29   
118  Johnson Alice  2005  KARLSTAD    25 m  45.32  EFT 
10  66  Blennrot Julia  2004  SÄFFLE SS    25 m  45.51   
11  73  Myrén Nathalie  2004  SÄFFLE SS    25 m  47.37   
12  93  Thorpman Vilma  2006  ÅMÅLS SS    25 m  47.61   
13  82  Widing Hanna  2006  SÄFFLE SS    25 m  48.32   
14  65  Arian Sara  2005  SÄFFLE SS    25 m  48.94   
15  87  Eriksson Thea  2006  ÅMÅLS SS    25 m  49.36   
16  29  Wetterskog Sally  2005  FILIPSTAD    25 m  50.07   
17  88  Hadj Belgacem Sandra  2004  ÅMÅLS SS    25 m  50.91   
18  92  Sörqvist Cornelia  2007  ÅMÅLS SS    25 m  51.13   
19  Johansson Alva  2008  DEJE SS    25 m  53.05   
20  35  Englund Moa  2008  GRUMS SS    25 m  53.69   
21  95  Boström Lovisa  2007  SOLSTA    25 m  54.36   
22  54  Granzell Moa  2008  KARLSTAD    25 m  55.81   
23  77  Storm Johanna  2006  SÄFFLE SS    25 m  57.80   
24  18  Tallberg Emilia  2006  DEJE SS    25 m  58.03   
25  120  Mohammadi Zhino  2006  KARLSTAD    25 m  58.88  EFT 
26  67  Feki Sara  2007  SÄFFLE SS    25 m  59.08   
27  27  Palm Freja  2008  FILIPSTAD    25 m  1:01.70   
28  21  Bohlemark Isabelle  2008  FILIPSTAD    25 m  1:02.82   
29  20  Bohlemark Alicia  2007  FILIPSTAD    25 m  1:10.72   
30  45  Emilsson Tindra  2007  HAGFORS SS    25 m  1:10.82   
31  34  Englund Maja  2010  GRUMS SS    25 m  1:14.22   
32  25  Larsson Agnes  2007  FILIPSTAD    25 m     
33  47  Hultin Cornelia  2003  HAGFORS SS    25 m     
34  48  Hultin Ebba  2005  HAGFORS SS    25 m     
35  76  Storm Jennifer  2009  SÄFFLE SS    25 m     
36  78  Weghammar Frida  2010  SÄFFLE SS    25 m     
37  102  Ryngnevall Emmy  2003  NORA SS    25 m     
38  104  Gunnarsson Astrid  2003  NORA SS    25 m     
39  119  Mohammadi Haze  2004  KARLSTAD    25 m    EFT 
 
Gren 16, 50m Ryggsim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Funktionsnedsättning  Bassäng  Anmtid  Status 
111  Andersson Jesper  1996  DEJE SS  S14  25 m  32.22   
58  Myringby Filip  2001  KARLSTAD    25 m  33.44   
107  Karlsson Tobias  2000  SÄFFLE SS  S14  25 m  33.55   
106  Nyrén Ludvig  1997  SÄFFLE SS  S10  25 m  33.67   
84  Lundberg Alexander  2002  VÄNERSBORG    25 m  35.27   
113  Johansson Niklas  1996  SOLSTA  S14  25 m  39.05   
Lindkvist Linus  2003  DEJE SS    25 m  39.52   
115  Persson Felix  2000  VÄNERSBORG  K1  25 m  42.14   
80  Weghammar Tim  2005  SÄFFLE SS    25 m  44.29   
10  50  Albringer Lex  2007  KARLSTAD    25 m  44.42   
11  96  Larsson Casper  2006  SOLSTA    25 m  48.85   
12  49  Albringer Alexander  2007  KARLSTAD    25 m  49.35   
13  64  Arian Ali  2004  SÄFFLE SS    25 m  49.72   
14  85  Lundberg Tommy  2005  VÄNERSBORG    25 m  53.19   
15  70  Locken Linus  2008  SÄFFLE SS    25 m  55.83   
16  60  Pellfolk Johan  2007  KARLSTAD    25 m  1:00.99   
17  108  Bull Pelle  1992  DEJE SS  S14  25 m  1:01.80   
18  112  Hardin Anton  1999  SOLSTA  S7  25 m  1:04.91   
19  117  Holmgren Zander  2007  KARLSTAD    25 m  1:08.51  EFT 
20  109  Swensson Gustav  1999  DEJE SS  K1  25 m  1:09.60   
21  114  Skoglund Ludvig  2002  SOLSTA  S7  25 m  1:29.49   
22  46  Gustavsson Jonathan  2004  HAGFORS SS    25 m     
23  63  Selrot Alfred  2008  KARLSTAD    25 m     
24  75  Saade Mike  2008  SÄFFLE SS    25 m     
25  79  Weghammar Melvin  2008  SÄFFLE SS    25 m     
26  90  Lundahl Robin  2004  ÅMÅLS SS    25 m     
 
Gren 17, 100m Frisim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Funktionsnedsättning  Bassäng  Anmtid  Status 
15  Rudqvist Cecilia  2001  DEJE SS    25 m  1:06.01   
36  Grubb Lovisa  2000  GRUMS SS    25 m  1:06.27   
55  Hedin Emmy  2001  KARLSTAD    25 m  1:08.08   
37  Grubb Pauline  2003  GRUMS SS    25 m  1:11.59   
Johansson Amanda  2005  DEJE SS    25 m  1:12.09   
40  Sjöbom Ella  2005  GRUMS SS    25 m  1:13.16   
51  Bakken Joline  2005  KARLSTAD    25 m  1:13.91   
23  Höök Emelie  2003  FILIPSTAD    25 m  1:16.91   
33  Blom Amanda  2004  GRUMS SS    25 m  1:19.56   
10  24  Johansson Nova  2004  FILIPSTAD    25 m  1:20.40   
11  71  Mortensen Tindra  2005  SÄFFLE SS    25 m  1:24.51   
12  74  Orban Amanda  2005  SÄFFLE SS    25 m  1:24.76   
13  73  Myrén Nathalie  2004  SÄFFLE SS    25 m  1:25.88   
14  118  Johnson Alice  2005  KARLSTAD    25 m  1:26.40  EFT 
15  29  Wetterskog Sally  2005  FILIPSTAD    25 m  1:30.18   
16  66  Blennrot Julia  2004  SÄFFLE SS    25 m  1:31.02   
17  26  Larsson Greta  2006  FILIPSTAD    25 m  1:31.70   
18  42  Umeland Wilma  2006  GRUMS SS    25 m  1:36.15   
19  Johansson Tilda  2006  DEJE SS    25 m  1:36.90   
20  65  Arian Sara  2005  SÄFFLE SS    25 m  1:40.79   
21  44  Wåhlén Emma  2006  GRUMS SS    25 m     
22  47  Hultin Cornelia  2003  HAGFORS SS    25 m     
23  100  Tengelin Alice  2001  NORA SS    25 m     
24  101  Ericsson Emma  2002  NORA SS    25 m     
25  104  Gunnarsson Astrid  2003  NORA SS    25 m     
 
Gren 18, 100m Frisim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Funktionsnedsättning  Bassäng  Anmtid  Status 
106  Nyrén Ludvig  1997  SÄFFLE SS  S10  25 m  58.45   
58  Myringby Filip  2001  KARLSTAD    25 m  1:03.17   
84  Lundberg Alexander  2002  VÄNERSBORG    25 m  1:04.33   
111  Andersson Jesper  1996  DEJE SS  S14  25 m  1:04.90   
107  Karlsson Tobias  2000  SÄFFLE SS  S14  25 m  1:08.25   
Lindkvist Linus  2003  DEJE SS    25 m  1:09.26   
113  Johansson Niklas  1996  SOLSTA  S14  25 m  1:13.71   
43  Wåhlén Emil  2004  GRUMS SS    25 m  1:15.10   
56  Hedin Filip  2003  KARLSTAD    25 m  1:15.26   
10  22  Hörnquist Alexander  2001  FILIPSTAD    25 m  1:18.11   
11  115  Persson Felix  2000  VÄNERSBORG  K1  25 m  1:19.05   
12  68  Koivumäki Hugo  2004  SÄFFLE SS    25 m  1:21.08   
13  80  Weghammar Tim  2005  SÄFFLE SS    50 m  1:21.82   
14  50  Albringer Lex  2007  KARLSTAD    25 m  1:22.51   
15  31  Axelsson Edvin  2004  GRUMS SS    25 m  1:22.53   
16  32  Axelsson Emil  2004  GRUMS SS    25 m  1:23.99   
17  91  Svensson Albin  2004  ÅMÅLS SS    25 m  1:24.59   
18  28  Spelling Noel  2006  FILIPSTAD    25 m  1:28.35   
19  59  Pellfolk Erik  2005  KARLSTAD    25 m  1:28.46   
20  49  Albringer Alexander  2007  KARLSTAD    25 m  1:42.45   
21  108  Bull Pelle  1992  DEJE SS  S14  25 m  1:55.10   
22  109  Swensson Gustav  1999  DEJE SS  K1  25 m  2:08.50   
23  114  Skoglund Ludvig  2002  SOLSTA  S7  25 m  2:41.27   
24  112  Hardin Anton  1999  SOLSTA  S7  25 m  2:44.60   
25  60  Pellfolk Johan  2007  KARLSTAD    25 m     
26  110  Swensson Erik  2003  DEJE SS  K1  25 m     
 
Gren 19, 4X50m Frisim Mixed 
 
ID  Namn  Född  Förening  Funktionsnedsättning  Bassäng  Anmtid  Status 
123  Karlstad Lag1  KARLSTAD    25 m     
124  Deje Lag1  DEJE SS    25 m     
125  Filipstad Lag1  FILIPSTAD    25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  03 januari 2017 
Licensierad till: Deje Simsällskap  Utskriftstid  07:27