Hoppa till sidans innehåll

Resultat Deje Cup 2018

10 MAJ 2018 18:48
Resultat listor,
  • Uppdaterad: 10 MAJ 2018 18:51

Tack alla tävlande, föräldrar och funktionärer som gjorde Deje Cup till en kanontävling.

 

Gren 1, 4X50m Frisim Damer, Finaler 13 år och äldre 

 

Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Deje SS Damer Lag 1  2001              2:00.68   
  Deje Simsällskap  2:00.95                 
  Amanda Johansson  2005      30.76        30.76   
  Cecilia Rudqvist  2001      29.56        1:00.32   
  Alva Nykvist  1999      29.47        1:29.79   
  Isabelle Asp  2001      30.89        2:00.68   
                     
Grums SS Damer 13 O Ä              2:03.06   
  Grums Simsällskap  2:03.72                 
  Pauline Grubb  2003      30.36        30.36   
  Amanda Blom  2004      32.05        1:02.41   
  Anna Kumm  2004      32.10        1:34.51   
  Ella Sjöbom  2005      28.55        2:03.06   
                     
Mariestad Damer [2001]  2001              2:03.95   
  Mariestads Simsällskap  2:02.97                 
  Ebba Olsson  2001      28.80        28.80   
  Wilma Åhling  2002      30.41        59.21   
  Ellen Persson  2004      31.24        1:30.45   
  Elsa Jernevad  2005      33.50        2:03.95   
                     
Arvika SS Damer [2001]  2001              2:04.09   
  Arvika Simsällskap  2:04.39                 
  Miranda Kristiansson  2001      31.48        31.48   
  Sanna Axelsson  2004      32.28        1:03.76   
  Matilda Kristiansson  2001      4.83        1:08.59   
  Clara Hedling  2001      55.50        2:04.09   
                     
Karlstad F13 Oä Lag1              2:04.29   
  Karlstads Simsällskap  2:06.34                 
  Linnea Lindberg  2005      29.95        29.95   
  Alice Johnson  2005      30.77        1:00.72   
  Minea Dautbegovic  2004      31.52        1:32.24   
  Ingrid Hellgren  2003      32.05        2:04.29   
                     
Deje SS Damer Lag 2  2001              2:23.31   
  Deje Simsällskap  2:33.43                 
  Wilma Flood  2003      34.23        34.23   
  Julia Björn  2006      38.20        1:12.43   
  Hillary Karlsson  2004      32.77        1:45.20   
  Emilia Tallberg  2006      38.11        2:23.31   
                     
 
Gren 2, 200m Medley Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Albin Svensson  2004      36.56  1:19.24  2:13.08    2:51.00   
  Åmåls Simsällskap  2:53.06                 
                     
Tim Weghammar  2005      42.92  1:31.58  2:27.06    3:13.02   
  Säffle Simsällskap  3:12.02                 
                     
 
Gren 2, 200m Medley Herrar, Finaler 15 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Charlie Landeman  2003      34.31  1:17.54  2:04.19    2:41.40   
  Filipstads Simklubb  2:45.58                 
                     
William Nordkvist  2002      34.23  1:20.33  2:10.45    2:44.70   
  Mariestads Simsällskap  2:44.15                 
                     
Jesper Andersson  1996      33.04  1:13.91  2:11.97    2:45.18   
  Karlstads Simsällskap  2:51.43                 
                     
Per Jansson  1999      44.13  1:34.17  2:28.29    3:20.25   
  Karlstads Simsällskap  3:03.97                 
                     
 
Gren 3, 200m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Amanda Johansson  2005      35.64  1:19.62  2:09.05    2:47.30   
  Deje Simsällskap  2:42.60                 
                     
Minea Dautbegovic  2004      37.05  1:19.73  2:09.68    2:47.50   
  Karlstads Simsällskap  2:48.28                 
                     
Alice Johnson  2005      37.30  1:19.56  2:11.61    2:48.75   
  Karlstads Simsällskap  2:53.44                 
                     
Ellen Persson  2004      39.08  1:24.72  2:18.51    2:58.64   
  Mariestads Simsällskap  3:00.77                 
                     
 
Gren 3, 200m Medley Damer, Finaler 15 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Wilma Åhling  2002      35.36  1:21.06  2:10.16    2:54.21   
  Mariestads Simsällskap  2:49.12                 
                     
Ingrid Hellgren  2003      38.01  1:25.86  2:19.06    2:57.84   
  Karlstads Simsällskap  2:51.65                 
                     
 
Gren 4, 100m Medley Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Lex Albringer  2007      38.68        1:19.90   
  Karlstads Simsällskap  1:20.16                 
                     
Casper Larsson  2006      44.14        1:30.64   
  Simklubben Solsta  1:35.26                 
                     
Noel Spelling  2006      43.73        1:32.26   
  Filipstads Simklubb  1:33.25                 
                     
Alexander Albringer  2007      47.46        1:35.94   
  Karlstads Simsällskap  1:39.17                 
                     
Gabriel Eder  2006      46.54        1:38.54   
  Karlstads Simsällskap  1:46.23                 
                     
Erik Bjurenhed  2006      52.16        1:43.36   
  Karlstads Simsällskap  1:49.41                 
                     
Joel Andersson  2007      48.34        1:43.44   
  Grums Simsällskap  2:02.85                 
                     
Vilhelm Otnem  2007      52.03        1:48.13   
  Grums Simsällskap  1:54.09                 
                     
Johan Pellfolk  2007      51.11        1:50.84   
  Karlstads Simsällskap  1:52.37                 
                     
 
Gren 4, 100m Medley Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Erik Mulikov  2005      33.82        1:13.21   
  Säffle Simsällskap  1:14.37                 
                     
Edvin Axelsson  2004      34.43        1:16.53   
  Grums Simsällskap  1:20.00                 
                     
Daniel Lönnquist  2005      39.66        1:24.42   
  Mariestads Simsällskap  1:30.03                 
                     
Martin von Knorring  2005      44.73        1:37.59   
  Mariestads Simsällskap  1:40.57                 
                     
Erik Pellfolk  2005              DSQ   
  Karlstads Simsällskap  1:33.29                 
                     
Marcus Bülund  2004              DSQ   
  Karlstads Simsällskap  1:17.07                 
                     
 
Gren 5, 100m Medley Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Alva Granzell  2006      39.03        1:25.53   
  Karlstads Simsällskap  1:31.62                 
                     
Wilma Umeland  2006      43.15        1:29.08   
  Grums Simsällskap  1:31.19                 
                     
Ella Bäcker  2007      42.13        1:29.63   
  Grums Simsällskap  1:37.56                 
                     
Hanna Widing  2006      44.29        1:31.06   
  Säffle Simsällskap  1:34.46                 
                     
Thea Eriksson  2006      44.04        1:33.51   
  Åmåls Simsällskap  1:35.63                 
                     
Greta Larsson  2006      45.40        1:36.88   
  Filipstads Simklubb  1:35.69                 
                     
Julia Björn  2006      44.63        1:37.26   
  Deje Simsällskap  1:57.71                 
                     
Ellen Lundgren  2007      43.91        1:38.23   
  Arvika Simsällskap  1:44.27                 
                     
Wilma Jonsson  2007      44.86        1:38.69   
  Grums Simsällskap  1:57.46                 
                     
10  Emilia Tallberg  2006      46.93        1:42.16   
  Deje Simsällskap  1:41.10                 
                     
11  Zhino Mohammadi  2006      49.57        1:44.06   
  Karlstads Simsällskap                   
                     
12  Agnes Larsson  2007      54.42        1:56.04   
  Filipstads Simklubb  1:59.54                 
                     
13  Alicia Bohlemark  2007      56.74        2:01.31   
  Filipstads Simklubb  2:09.53                 
                     
14  Johanna Storm  2006      1:01.44        2:02.48   
  Säffle Simsällskap  2:02.88                 
                     
 
Gren 5, 100m Medley Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Linnea Lindberg  2005      34.09        1:13.25   
  Karlstads Simsällskap  1:20.95                 
                     
Alice Johnson  2005      36.31        1:18.91   
  Karlstads Simsällskap  1:22.59                 
                     
Ella Sjöbom  2005      36.08        1:18.97   
  Grums Simsällskap  1:22.56                 
                     
Nova Johansson  2004      37.03        1:20.93   
  Filipstads Simklubb  1:21.78                 
                     
Amanda Blom  2004      39.40        1:23.01   
  Grums Simsällskap  1:27.46                 
                     
Sanna Axelsson  2004      40.15        1:23.50   
  Arvika Simsällskap  1:25.64                 
                     
Hanna Dautbegovic  2005      43.02        1:32.71   
  Karlstads Simsällskap  1:38.27                 
                     
Ebba Carlsson  2004      45.02        1:34.80   
  Nora Simsällskap                   
                     
Sofie Engvall  2005      43.53        1:37.76   
  Karlstads Simsällskap  1:43.22                 
                     
10  Sofie Leander  2005      47.92        1:40.00   
  Säffle Simsällskap  1:38.50                 
                     
Ellen Lindner  2005              DSQ   
  Karlstads Simsällskap  1:42.23                 
                     
Theresa Melin  2005              DSQ   
  Mariestads Simsällskap  1:44.42                 
                     
 
Gren 6, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 9 - 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Olof Hellgren  2008              51.37   
  Karlstads Simsällskap  53.34                 
Vile Ericsson  2009              52.03   
  Åmåls Simsällskap  54.56                 
Oskar Mathisen  2009              53.37   
  Karlstads Simsällskap  52.40                 
Vincent Johander  2008              54.46   
  Karlstads Simsällskap  54.88                 
Erik Johansson  2008              55.09   
  Deje Simsällskap  58.50                 
Arvid Dahlstedt  2008              59.13   
  Deje Simsällskap                   
Emil Thorpman  2009              1:01.18   
  Åmåls Simsällskap  1:04.91                 
Hugo Stenmark  2009              DSQ   
  Karlstads Simsällskap  1:21.04                 
Martin Axelsson  2008              DSQ   
  Simklubben Solsta                   
Maximus Carpenter  2008              DSQ   
  Karlskoga Simförening                   
Melvin Weghammar  2008              DSQ   
  Säffle Simsällskap  1:00.60                 
Oscar Blom  2008              DSQ   
  Mariestads Simsällskap  1:01.40                 
Vilgot Lönnberg  2009              DSQ   
  Grums Simsällskap  1:07.67                 
 
Gren 6, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Lex Albringer  2007              42.38   
  Karlstads Simsällskap  40.58                 
Casper Larsson  2006              44.31   
  Simklubben Solsta  44.83                 
Noel Spelling  2006              46.23   
  Filipstads Simklubb  46.03                 
Alexander Albringer  2007              48.96   
  Karlstads Simsällskap  49.40                 
Erik Bjurenhed  2006              49.42   
  Karlstads Simsällskap  51.96                 
Joel Andersson  2007              50.78   
  Grums Simsällskap  54.56                 
Oliwer Lindblom  2007              53.41   
  Arvika Simsällskap  51.90                 
Johan Pellfolk  2007              54.66   
  Karlstads Simsällskap  1:00.29                 
Zander Holmgren  2007              58.00   
  Karlstads Simsällskap  59.34                 
10  Luukas Salomao Miettinen  2007              59.97   
  Karlstads Simsällskap                   
11  Aron Widström  2007              1:01.41   
  Karlstads Simsällskap  1:03.03                 
Aleksi Salomao Miettinen  2006              DSQ   
  Karlstads Simsällskap                   
 
Gren 6, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Marcus Bülund  2004              37.59   
  Karlstads Simsällskap  39.14                 
Edvin Axelsson  2004              38.87   
  Grums Simsällskap  39.25                 
Erik Mulikov  2005              40.03   
  Säffle Simsällskap  41.23                 
Daniel Lönnquist  2005              40.47   
  Mariestads Simsällskap  42.55                 
Robin Lundahl  2004              41.21   
  Åmåls Simsällskap  41.22                 
Tim Weghammar  2005              44.14   
  Säffle Simsällskap  42.60                 
William Lindblom  2004              44.72   
  Arvika Simsällskap  47.90                 
Axel Blom  2005              50.08   
  Mariestads Simsällskap  50.24                 
Martin von Knorring  2005              51.37   
  Mariestads Simsällskap  52.98                 
Jacob Haggård  2005              DSQ   
  Mariestads Simsällskap  51.81                 
 
Gren 6, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Marcus Leijon  2002              35.14   
  Mariestads Simsällskap  36.81                 
Emil Kristiansson  2003              38.44   
  Arvika Simsällskap  39.04                 
Elias Sjölander  2003              38.72   
  Karlstads Simsällskap  39.84                 
Charlie Landeman  2003              39.20   
  Filipstads Simklubb  40.74                 
Filip Hedin  2003              40.51   
  Karlstads Simsällskap  42.91                 
Alexander Hörnquist  2001              43.54   
  Filipstads Simklubb  41.81                 
Maisam Aqeili  1999              44.12   
  Hagfors Simsällskap                   
 
Gren 7, 50m Bröstsim Damer, Finaler 8 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Frida Weghammar  2010              1:06.41   
  Säffle Simsällskap  1:10.15                 
Nellie Leander  2010              1:07.11   
  Säffle Simsällskap  1:09.34                 
Elly Andersson  2011              1:10.27   
  Grums Simsällskap  1:19.19                 
Maja Englund  2010              DSQ   
  Grums Simsällskap  1:07.78                 
 
Gren 7, 50m Bröstsim Damer, Finaler 9 - 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Moa Englund  2008              48.22   
  Grums Simsällskap  48.64                 
Alma Stolphage  2008              53.10   
  Karlskoga Simförening                   
Stella Svanberg  2008              53.33   
  Karlskoga Simförening                   
Ebbastina Gunnberg  2008              54.24   
  Grums Simsällskap  55.53                 
Ylva Bohlin  2008              54.71   
  Deje Simsällskap  58.61                 
Signe Lindberg  2008              54.98   
  Karlstads Simsällskap  58.65                 
Moa Granzell  2008              55.45   
  Karlstads Simsällskap  53.56                 
Miriam Franciskovic  2008              1:00.39   
  Deje Simsällskap                   
Isabelle Bohlemark  2008              1:01.90   
  Filipstads Simklubb  1:03.56                 
Jennifer Storm  2009              DSQ   
  Säffle Simsällskap  1:15.31                 
Josefine Spjut  2009              DSQ   
  Arvika Simsällskap                   
Nicole Lönnquist  2008              DSQ   
  Mariestads Simsällskap  1:01.15                 
Saga Andersson  2008              DSQ   
  Simklubben Solsta                   
Yosra Al Shaikh  2008              DSQ   
  Grums Simsällskap                   
 
Gren 7, 50m Bröstsim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Sara Sjölander  2006              40.65   
  Karlstads Simsällskap  42.59                 
Wilma Umeland  2006              44.06   
  Grums Simsällskap  45.50                 
Ella Bäcker  2007              44.45   
  Grums Simsällskap  45.08                 
Thea Eriksson  2006              45.84   
  Åmåls Simsällskap  48.73                 
Vilma Thorpman  2006              46.35   
  Åmåls Simsällskap  48.28                 
Zhino Mohammadi  2006              50.61   
  Karlstads Simsällskap  50.95                 
Nora Hope  2007              51.88   
  Arvika Simsällskap                   
Wilma Jonsson  2007              52.13   
  Grums Simsällskap  53.95                 
Hanna Haggård  2007              52.44   
  Mariestads Simsällskap  53.23                 
10  Linn Rejås  2006              52.51   
  Nora Simsällskap                   
11  Renée Ricken  2007              52.53   
  Karlstads Simsällskap  53.76                 
12  Greta Larsson  2006              54.29   
  Filipstads Simklubb  51.55                 
13  Lovisa Boström  2007              55.14   
  Simklubben Solsta  53.77                 
14  Caroline Engelbrektsson Grund  2007              55.95   
  Simklubben Solsta  56.95                 
15  Johanna Storm  2006              1:00.44   
  Säffle Simsällskap  56.24                 
16  Felicia Spjut  2006              1:01.81   
  Arvika Simsällskap                   
17  Allis Vernersson  2007              1:02.14   
  Arvika Simsällskap                   
18  Märta Olsson  2007              1:02.52   
  Filipstads Simklubb  1:02.50                 
19  Agnes Larsson  2007              1:03.05   
  Filipstads Simklubb  1:05.64                 
Lisa Svensson  2007              DSQ   
  Simklubben Solsta                   
Nellie Westerlund  2007              DSQ   
  Karlstads Simsällskap  50.43                 
 
Gren 7, 50m Bröstsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Amanda Johansson  2005              38.55   
  Deje Simsällskap  38.81                 
Ellen Lindner  2005              45.83   
  Karlstads Simsällskap  46.66                 
Hanna Dautbegovic  2005              46.51   
  Karlstads Simsällskap  47.22                 
Elsa Jernevad  2005              46.52   
  Mariestads Simsällskap  47.07                 
Hillary Karlsson  2004              47.81   
  Deje Simsällskap  53.57                 
Sofie Engvall  2005              50.95   
  Karlstads Simsällskap  55.85                 
Sofie Leander  2005              53.05   
  Säffle Simsällskap  52.38                 
 
Gren 7, 50m Bröstsim Damer, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Clara Hedling  2001              37.37   
  Arvika Simsällskap  37.14                 
Wilma Åhling  2002              37.51   
  Mariestads Simsällskap  36.95                 
Pauline Grubb  2003              38.58   
  Grums Simsällskap  38.59                 
Emelie Larsson  2000              40.38   
  Simklubben Solsta  39.83                 
Isabelle Asp  2001              42.41   
  Deje Simsällskap  43.40                 
Linn Berglund  2003              47.47   
  Filipstads Simklubb  46.42                 
 
Gren 8, 50m Frisim Herrar, Finaler 9 - 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Vincent Johander  2008              39.59   
  Karlstads Simsällskap  38.28                 
Oskar Mathisen  2009              41.44   
  Karlstads Simsällskap  42.26                 
Vile Ericsson  2009              42.88   
  Åmåls Simsällskap  41.18                 
Erik Johansson  2008              43.52   
  Deje Simsällskap  43.82                 
Melvin Weghammar  2008              43.59   
  Säffle Simsällskap  42.51                 
Olof Hellgren  2008              45.52   
  Karlstads Simsällskap  47.37                 
Oscar Blom  2008              45.63   
  Mariestads Simsällskap  43.79                 
Arvid Dahlstedt  2008              50.28   
  Deje Simsällskap  55.59                 
Liam Gustafsson  2009              51.52   
  Grums Simsällskap                   
10  Emil Thorpman  2009              52.03   
  Åmåls Simsällskap  51.41                 
11  Maximus Carpenter  2008              55.02   
  Karlskoga Simförening                   
12  Hugo Stenmark  2009              55.20   
  Karlstads Simsällskap  55.94                 
13  Martin Axelsson  2008              55.63   
  Simklubben Solsta                   
Vilgot Lönnberg  2009              DSQ   
  Grums Simsällskap  57.00                 
 
Gren 8, 50m Frisim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Lex Albringer  2007              32.83   
  Karlstads Simsällskap  31.53                 
Noel Spelling  2006              34.75   
  Filipstads Simklubb  34.50                 
Alexander Albringer  2007              38.14   
  Karlstads Simsällskap  39.49                 
Erik Bjurenhed  2006              38.97   
  Karlstads Simsällskap  38.17                 
Gabriel Eder  2006              39.00   
  Karlstads Simsällskap  40.02                 
Oliwer Lindblom  2007              39.38   
  Arvika Simsällskap  38.90                 
Aleksi Salomao Miettinen  2006              39.79   
  Karlstads Simsällskap                   
Casper Larsson  2006              39.79   
  Simklubben Solsta  37.64                 
Vilhelm Otnem  2007              40.29   
  Grums Simsällskap  43.27                 
10  Joel Andersson  2007              41.00   
  Grums Simsällskap  40.15                 
11  Aron Widström  2007              44.84   
  Karlstads Simsällskap  45.52                 
12  Johan Pellfolk  2007              45.28   
  Karlstads Simsällskap  42.60                 
13  Zander Holmgren  2007              46.22   
  Karlstads Simsällskap  45.98                 
Luukas Salomao Miettinen  2007              DSQ   
  Karlstads Simsällskap                   
 
Gren 8, 50m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Erik Mulikov  2005              29.12   
  Säffle Simsällskap  28.86                 
Albin Svensson  2004              30.83   
  Åmåls Simsällskap  30.50                 
Mårten Emilsson  2004              30.86   
  Nora Simsällskap  31.94                 
Edvin Axelsson  2004              31.02   
  Grums Simsällskap  30.26                 
William Lindblom  2004              33.39   
  Arvika Simsällskap  32.41                 
Daniel Lönnquist  2005              34.11   
  Mariestads Simsällskap  35.96                 
Erik Pellfolk  2005              34.27   
  Karlstads Simsällskap  35.22                 
Tim Weghammar  2005              34.90   
  Säffle Simsällskap  34.39                 
Robin Lundahl  2004              37.08   
  Åmåls Simsällskap  35.57                 
10  Axel Blom  2005              37.31   
  Mariestads Simsällskap  38.66                 
11  Martin von Knorring  2005              37.34   
  Mariestads Simsällskap  38.79                 
12  Jacob Haggård  2005              42.19   
  Mariestads Simsällskap  39.84                 
 
Gren 8, 50m Frisim Herrar, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
William Nordkvist  2002              26.98   
  Mariestads Simsällskap  26.78                 
Jesper Andersson  1996              27.53   
  Karlstads Simsällskap  28.09                 
Linus Lindkvist  2003              29.45   
  Deje Simsällskap  29.54                 
Marcus Leijon  2002              29.64   
  Mariestads Simsällskap  30.63                 
Elias Sjölander  2003              29.66   
  Karlstads Simsällskap  29.24                 
Charlie Landeman  2003              29.69   
  Filipstads Simklubb  29.70                 
Emil Kristiansson  2003              30.89   
  Arvika Simsällskap  30.57                 
Maisam Aqeili  1999              32.95   
  Hagfors Simsällskap                   
Alexander Hörnquist  2001              35.93   
  Filipstads Simklubb  34.41                 
10  Pelle Bull  1992              58.27   
  Deje Simsällskap  47.74                 
 
Gren 9, 50m Frisim Damer, Finaler 8 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Maja Englund  2010              48.00   
  Grums Simsällskap  49.32                 
Frida Weghammar  2010              54.31   
  Säffle Simsällskap  54.41                 
Nellie Leander  2010              54.33   
  Säffle Simsällskap  54.03                 
Elly Andersson  2011              1:05.90   
  Grums Simsällskap  59.77                 
 
Gren 9, 50m Frisim Damer, Finaler 9 - 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Moa Granzell  2008              38.13   
  Karlstads Simsällskap  37.50                 
Moa Englund  2008              40.14   
  Grums Simsällskap  41.32                 
Isabelle Bohlemark  2008              41.38   
  Filipstads Simklubb  39.21                 
Signe Lindberg  2008              42.51   
  Karlstads Simsällskap  45.45                 
Alma Stolphage  2008              44.09   
  Karlskoga Simförening                   
Hilda Carlstedt  2008              44.49   
  Filipstads Simklubb  46.38                 
Nicole Lönnquist  2008              44.55   
  Mariestads Simsällskap  44.78                 
Ebbastina Gunnberg  2008              48.82   
  Grums Simsällskap  1:07.55                 
Ylva Bohlin  2008              52.47   
  Deje Simsällskap  51.22                 
10  Saga Andersson  2008              59.08   
  Simklubben Solsta                   
11  Jennifer Storm  2009              1:02.00   
  Säffle Simsällskap  1:00.64                 
12  Josefine Spjut  2009              1:12.84   
  Arvika Simsällskap                   
Yosra Al Shaikh  2008              DSQ   
  Grums Simsällskap  46.17                 
 
Gren 9, 50m Frisim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Sara Sjölander  2006              32.38   
  Karlstads Simsällskap  33.13                 
Ella Bäcker  2007              34.79   
  Grums Simsällskap  34.92                 
Greta Larsson  2006              35.23   
  Filipstads Simklubb  35.15                 
Ellen Aronsson  2007              35.48   
  Grums Simsällskap  35.36                 
Hanna Widing  2006              35.53   
  Säffle Simsällskap  35.33                 
Wilma Umeland  2006              36.44   
  Grums Simsällskap  36.05                 
Thea Eriksson  2006              36.68   
  Åmåls Simsällskap  36.07                 
Nellie Westerlund  2007              37.15   
  Karlstads Simsällskap  36.53                 
Ida Emilsson  2006              37.48   
  Nora Simsällskap  40.79                 
10  Julia Björn  2006              37.84   
  Deje Simsällskap  42.50                 
10  Vilma Thorpman  2006              37.84   
  Åmåls Simsällskap  37.41                 
12  Renée Ricken  2007              39.89   
  Karlstads Simsällskap  40.55                 
13  Wilma Jonsson  2007              39.93   
  Grums Simsällskap  47.21                 
14  Zhino Mohammadi  2006              40.16   
  Karlstads Simsällskap  36.86                 
15  Allis Vernersson  2007              44.42   
  Arvika Simsällskap  44.88                 
16  Alicia Bohlemark  2007              45.51   
  Filipstads Simklubb  46.42                 
17  Johanna Storm  2006              45.65   
  Säffle Simsällskap  41.15                 
18  Agnes Larsson  2007              45.78   
  Filipstads Simklubb  45.81                 
19  Linn Rejås  2006              46.60   
  Nora Simsällskap  52.37                 
20  Nora Hope  2007              47.15   
  Arvika Simsällskap                   
21  Lovisa Boström  2007              47.91   
  Simklubben Solsta  48.68                 
22  Hanna Haggård  2007              49.35   
  Mariestads Simsällskap  48.47                 
23  Felicia Spjut  2006              49.45   
  Arvika Simsällskap  47.24                 
24  Lisa Svensson  2007              54.21   
  Simklubben Solsta  52.40                 
25  Märta Olsson  2007              54.30   
  Filipstads Simklubb  47.50                 
26  Caroline Engelbrektsson Grund  2007              1:07.12   
  Simklubben Solsta                   
 
Gren 9, 50m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Ella Sjöbom  2005              28.87   
  Grums Simsällskap  29.14                 
Alice Johnson  2005              31.06   
  Karlstads Simsällskap  31.25                 
Amanda Johansson  2005              31.40   
  Deje Simsällskap  30.91                 
Nova Johansson  2004              32.20   
  Filipstads Simklubb  31.35                 
Sanna Axelsson  2004              32.28   
  Arvika Simsällskap  32.27                 
Ellen Persson  2004              32.49   
  Mariestads Simsällskap  32.35                 
Amanda Blom  2004              32.81   
  Grums Simsällskap  32.59                 
Hillary Karlsson  2004              33.39   
  Deje Simsällskap  35.22                 
Elsa Jernevad  2005              34.35   
  Mariestads Simsällskap  34.70                 
10  Theresa Melin  2005              36.65   
  Mariestads Simsällskap  36.49                 
11  Sofie Leander  2005              37.55   
  Säffle Simsällskap  35.53                 
12  Hanna Dautbegovic  2005              38.79   
  Karlstads Simsällskap  40.30                 
 
Gren 9, 50m Frisim Damer, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Ebba Olsson  2001              28.81   
  Mariestads Simsällskap  28.27                 
Alva Nykvist  1999              29.61   
  Deje Simsällskap  29.08                 
Cecilia Rudqvist  2001              29.83   
  Deje Simsällskap  29.53                 
Clara Hedling  2001              29.90   
  Arvika Simsällskap  29.32                 
Wilma Åhling  2002              30.60   
  Mariestads Simsällskap  30.60                 
Miranda Kristiansson  2001              31.62   
  Arvika Simsällskap  31.20                 
Matilda Kristiansson  2001              31.91   
  Arvika Simsällskap  31.60                 
Ingrid Hellgren  2003              32.60   
  Karlstads Simsällskap  31.31                 
Linn Berglund  2003              36.81   
  Filipstads Simklubb  36.13                 
10  Tanya Krivda  2003              36.85   
  Nora Simsällskap  38.43                 
 
Gren 10, 200m Frisim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Lex Albringer  2007      33.85  1:12.79  1:53.41    2:33.27   
  Karlstads Simsällskap  2:35.03                 
                     
Alexander Albringer  2007      40.85  1:26.22  2:13.11    3:00.28   
  Karlstads Simsällskap                   
                     
Erik Bjurenhed  2006      42.91  1:32.49  2:23.10    3:12.52   
  Karlstads Simsällskap  3:19.96                 
                     
Gabriel Eder  2006      44.26  1:35.05  2:26.82    3:17.68   
  Karlstads Simsällskap                   
                     
 
Gren 10, 200m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Erik Mulikov  2005      31.20  1:05.46  1:40.62    2:15.62   
  Säffle Simsällskap  2:13.74                 
                     
Albin Svensson  2004      34.13  1:13.85  1:55.81    2:34.88   
  Åmåls Simsällskap                   
                     
Erik Pellfolk  2005      38.13  1:20.29  2:02.73    2:43.57   
  Karlstads Simsällskap  2:41.93                 
                     
 
Gren 10, 200m Frisim Herrar, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Filip Hedin  2003      31.86  1:07.28  1:44.26    2:20.29   
  Karlstads Simsällskap  2:24.17                 
                     
Jesper Andersson  1996      32.69  1:08.39  1:45.58    2:21.12   
  Karlstads Simsällskap  2:30.99                 
                     
William Nordkvist  2002      32.07  1:08.35  1:46.12    2:21.88   
  Mariestads Simsällskap  2:22.75                 
                     
Marcus Leijon  2002      34.72  1:13.56  1:53.50    2:30.35   
  Mariestads Simsällskap  2:29.67                 
                     
Linus Lindkvist  2003      35.66  1:17.04  2:00.43    2:44.45   
  Deje Simsällskap  2:38.96                 
                     
Alexander Hörnquist  2001      39.16  1:22.20  2:07.10    2:51.69   
  Filipstads Simklubb  2:56.25                 
                     
 
Gren 11, 200m Frisim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Alva Granzell  2006      37.35  1:19.65  2:03.65    2:44.20   
  Karlstads Simsällskap  2:59.77                 
                     
Hanna Widing  2006      38.98  1:24.02  2:10.18    2:53.95   
  Säffle Simsällskap  2:58.24                 
                     
Thea Eriksson  2006      42.11  1:30.95  2:19.85    3:05.70   
  Åmåls Simsällskap                   
                     
Emilia Tallberg  2006      42.55  1:35.12  2:29.89    3:22.71   
  Deje Simsällskap  3:35.04                 
                     
Alicia Bohlemark  2007      51.45  1:50.73  2:49.03    3:43.52   
  Filipstads Simklubb  3:48.47                 
                     
 
Gren 11, 200m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Linnea Lindberg  2005      31.70  1:06.75  1:43.21    2:18.94   
  Karlstads Simsällskap  2:23.72                 
                     
Minea Dautbegovic  2004      33.96  1:10.53  1:48.50    2:26.13   
  Karlstads Simsällskap  2:34.24                 
                     
Ellen Persson  2004      35.14  1:14.85  1:54.99    2:35.73   
  Mariestads Simsällskap  2:35.80                 
                     
Ellen Lindner  2005      41.00  1:25.18  2:11.26    2:55.66   
  Karlstads Simsällskap                   
                     
Sofie Leander  2005      41.15  1:29.56  2:19.95    3:07.50   
  Säffle Simsällskap  2:59.54                 
                     
 
Gren 11, 200m Frisim Damer, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Ebba Olsson  2001      31.04  1:04.81  1:38.38    2:10.41   
  Mariestads Simsällskap  2:08.88                 
                     
Alva Nykvist  1999      32.56  1:09.63  1:48.42    2:26.60   
  Deje Simsällskap  2:17.14                 
                     
Ingrid Hellgren  2003      34.82  1:13.71  1:52.32    2:30.48   
  Karlstads Simsällskap  2:31.07                 
                     
Isabelle Asp  2001      34.68  1:13.87  1:55.42    2:35.33   
  Deje Simsällskap  3:31.46                 
                     
Tanya Krivda  2003      41.27  1:28.57  2:18.96    3:07.50   
  Nora Simsällskap                   
                     
 
Gren 12, 4X50m Frisim Damer, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Karlstad Damer1 [2006] L3  2016              2:25.26   
  Karlstads Simsällskap  2:22.17                 
  Sara Sjölander  2006      32.77        32.77   
  Nellie Westerlund  2007      37.88        1:10.65   
  Moa Granzell  2008      39.47        1:50.12   
  Alva Granzell  2006      35.14        2:25.26   
                     
Filipstad Damer [2006]  2006              2:49.13   
  Filipstads Simklubb                   
  Greta Larsson  2006      36.41        36.41   
  Agnes Larsson  2007      47.04        1:23.45   
  Isabelle Bohlemark  2008      41.75        2:05.20   
  Alicia Bohlemark  2007      43.93        2:49.13   
                     
Arvika SS Damer Arvika  2006              2:56.51   
  Arvika Simsällskap                   
  Allis Vernersson  2007      47.14        47.14   
  Nora Hope  2007      45.45        1:32.59   
  Felicia Spjut  2006      46.71        2:19.30   
  Ellen Lundgren  2007      37.21        2:56.51   
                     
Säffle SS Damer Lag 1  2006              3:20.06   
  Säffle Simsällskap  3:34.06                 
  Hanna Widing  2006      36.06        36.06   
  Johanna Storm  2006      48.22        1:24.28   
  Jennifer Storm  2009      1:03.04        2:27.32   
  Nellie Leander  2010      52.74        3:20.06   
                     
Solsta Damer [2006]  2006              3:42.77   
  Simklubben Solsta                   
  Lovisa Boström  2007      50.32        50.32   
  Lisa Svensson  2007      52.14        1:42.46   
  Caroline Engelbrektsson Grund  2007      59.25        2:41.71   
  Saga Andersson  2008      1:01.06        3:42.77   
                     
 
Gren 13, 4X50m Frisim Herrar, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Karlstad Herrar [2006] L1  2006              2:32.59   
  Karlstads Simsällskap  2:27.47                 
  Lex Albringer  2007      32.50        32.50   
  Alexander Albringer  2007      38.99        1:11.49   
  Erik Bjurenhed  2006      41.06        1:52.55   
  Vincent Johander  2008      40.04        2:32.59   
                     
Karlstad Herrar [2006] L2  2006              2:50.20   
  Karlstads Simsällskap  2:52.25                 
  Oskar Mathisen  2009      43.50        43.50   
  Johan Pellfolk  2007      44.60        1:28.10   
  Olof Hellgren  2008      42.57        2:10.67   
  Gabriel Eder  2006      39.53        2:50.20   
                     
 
Gren 14, 100m Ryggsim Damer, Finaler 9 - 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Moa Englund  2008      47.13        1:37.16   
  Grums Simsällskap                   
                     
Signe Lindberg  2008      51.07        1:44.27   
  Karlstads Simsällskap  1:57.63                 
                     
Moa Granzell  2008              DSQ   
  Karlstads Simsällskap  1:38.74                 
                     
 
Gren 14, 100m Ryggsim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Alva Granzell  2006      43.14        1:29.22   
  Karlstads Simsällskap  1:34.16                 
                     
Hanna Widing  2006      45.73        1:32.65   
  Säffle Simsällskap  1:32.88                 
                     
Vilma Thorpman  2006      45.99        1:34.67   
  Åmåls Simsällskap  1:36.66                 
                     
Zhino Mohammadi  2006      49.85        1:41.89   
  Karlstads Simsällskap                   
                     
Emilia Tallberg  2006      21.96        1:48.54   
  Deje Simsällskap  1:45.31                 
                     
 
Gren 14, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Joline Bakken  2005      34.61        1:11.35   
  Karlstads Simsällskap  1:12.05                 
                     
Linnea Lindberg  2005      36.12        1:15.36   
  Karlstads Simsällskap  1:17.73                 
                     
Minea Dautbegovic  2004      37.53        1:16.27   
  Karlstads Simsällskap  1:17.00                 
                     
Ellen Persson  2004      40.73        1:24.52   
  Mariestads Simsällskap  1:24.20                 
                     
Theresa Melin  2005      47.09        1:37.56   
  Mariestads Simsällskap  1:33.40                 
                     
Elsa Jernevad  2005      47.87        1:39.85   
  Mariestads Simsällskap  1:39.90                 
                     
Sofie Leander  2005      50.01        1:41.86   
  Säffle Simsällskap  1:34.53                 
                     
 
Gren 14, 100m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Ebba Olsson  2001      34.56        1:09.19   
  Mariestads Simsällskap  1:08.99                 
                     
Wilma Åhling  2002      37.44        1:16.41   
  Mariestads Simsällskap  1:14.24                 
                     
 
Gren 15, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 9 - 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Olof Hellgren  2008              DSQ   
  Karlstads Simsällskap                   
                     
 
Gren 15, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Lex Albringer  2007      40.21        1:22.29   
  Karlstads Simsällskap  1:21.29                 
                     
Alexander Albringer  2007      47.37        1:37.62   
  Karlstads Simsällskap  1:34.12                 
                     
Oliwer Lindblom  2007      49.04        1:39.61   
  Arvika Simsällskap  1:39.27                 
                     
Gabriel Eder  2006      49.33        1:40.03   
  Karlstads Simsällskap                   
                     
Vilhelm Otnem  2007      49.70        1:42.04   
  Grums Simsällskap  1:44.50                 
                     
Erik Bjurenhed  2006      51.18        1:42.94   
  Karlstads Simsällskap  1:47.75                 
                     
Aron Widström  2007              DSQ   
  Karlstads Simsällskap                   
                     
 
Gren 15, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Albin Svensson  2004      39.26        1:18.73   
  Åmåls Simsällskap  1:20.63                 
                     
Erik Pellfolk  2005      42.39        1:24.27   
  Karlstads Simsällskap  1:24.81                 
                     
Daniel Lönnquist  2005      42.64        1:28.19   
  Mariestads Simsällskap  1:26.92                 
                     
Axel Blom  2005      53.81        1:52.68   
  Mariestads Simsällskap  1:51.88                 
                     
Martin von Knorring  2005      55.44        1:53.03   
  Mariestads Simsällskap  1:57.65                 
                     
Jacob Haggård  2005      54.04        1:56.15   
  Mariestads Simsällskap  1:50.66                 
                     
 
Gren 15, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Elias Sjölander  2003      35.27        1:13.18   
  Karlstads Simsällskap  1:13.86                 
                     
Jesper Andersson  1996      37.66        1:15.64   
  Karlstads Simsällskap  1:19.15                 
                     
Marcus Leijon  2002      39.13        1:18.60   
  Mariestads Simsällskap  1:17.97                 
                     
William Nordkvist  2002      38.71        1:20.48   
  Mariestads Simsällskap  1:17.96                 
                     
Linus Lindkvist  2003      39.93        1:20.54   
  Deje Simsällskap  1:20.25                 
                     
Pelle Bull  1992              DSQ   
  Deje Simsällskap  2:13.45                 
                     
 
Gren 16, 25m Frisim Damer, Finaler 8 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Maja Englund  2010              20.94   
  Grums Simsällskap  24.69                 
Frida Weghammar  2010              21.87   
  Säffle Simsällskap  23.71                 
Nellie Leander  2010              23.02   
  Säffle Simsällskap  26.81                 
Elly Andersson  2011              28.62   
  Grums Simsällskap                   
Filippa Larsson  2011              38.82   
  Simklubben Solsta                   
Smilla Tallberg  2010              49.95   
  Deje Simsällskap                   
 
Gren 18, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 8 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Maja Englund  2010              26.27   
  Grums Simsällskap  26.44                 
Frida Weghammar  2010              27.70   
  Säffle Simsällskap                   
Nellie Leander  2010              DSQ   
  Säffle Simsällskap                   
 
Gren 19, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 9 - 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Melvin Weghammar  2008              21.12   
  Säffle Simsällskap                   
 
Gren 20, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 9 - 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Moa Englund  2008              46.62   
  Grums Simsällskap  48.96                 
Alma Stolphage  2008              48.02   
  Karlskoga Simförening                   
Moa Granzell  2008              48.98   
  Karlstads Simsällskap  51.29                 
Ebbastina Gunnberg  2008              51.50   
  Grums Simsällskap                   
Isabelle Bohlemark  2008              DSQ   
  Filipstads Simklubb  53.95                 
 
Gren 20, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Sara Sjölander  2006              39.32   
  Karlstads Simsällskap  37.71                 
Alva Granzell  2006              41.52   
  Karlstads Simsällskap  42.35                 
Hanna Widing  2006              41.94   
  Säffle Simsällskap  43.12                 
Ella Bäcker  2007              42.99   
  Grums Simsällskap  44.53                 
Greta Larsson  2006              44.09   
  Filipstads Simklubb  44.62                 
Ellen Lundgren  2007              48.90   
  Arvika Simsällskap  49.22                 
Zhino Mohammadi  2006              53.40   
  Karlstads Simsällskap  51.09                 
Embla Hellström  2007              54.48   
  Simklubben Solsta  53.21                 
Agnes Larsson  2007              56.69   
  Filipstads Simklubb  57.14                 
10  Ida Emilsson  2006              58.40   
  Nora Simsällskap                   
11  Alicia Bohlemark  2007              1:03.48   
  Filipstads Simklubb  1:06.70                 
Wilma Jonsson  2007              DSQ   
  Grums Simsällskap                   
 
Gren 20, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Amanda Johansson  2005              33.99   
  Deje Simsällskap  33.08                 
Nova Johansson  2004              35.58   
  Filipstads Simklubb  35.16                 
Alice Johnson  2005              35.78   
  Karlstads Simsällskap  35.84                 
Sanna Axelsson  2004              38.80   
  Arvika Simsällskap  39.24                 
Ellen Persson  2004              39.47   
  Mariestads Simsällskap  39.14                 
Ellen Lindner  2005              42.81   
  Karlstads Simsällskap  42.53                 
Sofie Engvall  2005              46.16   
  Karlstads Simsällskap  48.32                 
 
Gren 20, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Ebba Olsson  2001              30.72   
  Mariestads Simsällskap  30.36                 
Pauline Grubb  2003              32.27   
  Grums Simsällskap  32.48                 
Wilma Åhling  2002              34.21   
  Mariestads Simsällskap  32.56                 
Miranda Kristiansson  2001              35.37   
  Arvika Simsällskap  34.34                 
Ingrid Hellgren  2003              35.90   
  Karlstads Simsällskap  33.70                 
Emelie Larsson  2000              40.04   
  Simklubben Solsta  38.44                 
 
Gren 21, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 9 - 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Vincent Johander  2008              52.51   
  Karlstads Simsällskap                   
Oskar Mathisen  2009              52.81   
  Karlstads Simsällskap                   
Olof Hellgren  2008              1:02.31   
  Karlstads Simsällskap                   
 
Gren 21, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Lex Albringer  2007              38.76   
  Karlstads Simsällskap  35.98                 
Noel Spelling  2006              44.03   
  Filipstads Simklubb  44.65                 
Joel Andersson  2007              47.76   
  Grums Simsällskap  51.97                 
Alexander Albringer  2007              48.03   
  Karlstads Simsällskap  48.22                 
Gabriel Eder  2006              52.26   
  Karlstads Simsällskap  50.00                 
Erik Bjurenhed  2006              54.75   
  Karlstads Simsällskap  57.37                 
Johan Pellfolk  2007              54.90   
  Karlstads Simsällskap  55.50                 
 
Gren 21, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Erik Mulikov  2005              32.34   
  Säffle Simsällskap  31.67                 
Edvin Axelsson  2004              35.60   
  Grums Simsällskap  35.99                 
Albin Svensson  2004              35.81   
  Åmåls Simsällskap  37.84                 
Erik Pellfolk  2005              41.42   
  Karlstads Simsällskap  42.23                 
Tim Weghammar  2005              41.49   
  Säffle Simsällskap  39.06                 
Daniel Lönnquist  2005              44.11   
  Mariestads Simsällskap  45.48                 
 
Gren 21, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Charlie Landeman  2003              32.25   
  Filipstads Simklubb  34.55                 
Jesper Andersson  1996              32.39   
  Karlstads Simsällskap  32.39                 
William Nordkvist  2002              33.14   
  Mariestads Simsällskap  31.89                 
Linus Lindkvist  2003              33.65   
  Deje Simsällskap  34.14                 
Elias Sjölander  2003              33.95   
  Karlstads Simsällskap  33.39                 
Marcus Leijon  2002              35.66   
  Mariestads Simsällskap  44.06                 
Filip Hedin  2003              36.36   
  Karlstads Simsällskap  35.36                 
Pelle Bull  1992              DSQ   
  Deje Simsällskap  1:16.86                 
 
Gren 22, 100m Bröstsim Damer, Finaler 9 - 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Moa Englund  2008      50.95        1:46.21   
  Grums Simsällskap  1:48.24                 
                     
Ebbastina Gunnberg  2008      54.54        2:00.32   
  Grums Simsällskap                   
                     
Ylva Bohlin  2008      56.57        2:03.63   
  Deje Simsällskap  2:11.47                 
                     
Moa Granzell  2008      59.46        2:06.16   
  Karlstads Simsällskap  2:00.02                 
                     
Miriam Franciskovic  2008      1:02.47        2:10.74   
  Deje Simsällskap                   
                     
Nicole Lönnquist  2008      1:03.66        2:11.93   
  Mariestads Simsällskap  2:18.01                 
                     
 
Gren 22, 100m Bröstsim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Ella Bäcker  2007      46.88        1:38.12   
  Grums Simsällskap  1:39.26                 
                     
Alva Granzell  2006      47.96        1:41.67   
  Karlstads Simsällskap  1:38.68                 
                     
Julia Björn  2006      49.03        1:45.08   
  Deje Simsällskap  1:49.09                 
                     
Emilia Tallberg  2006      50.57        1:45.51   
  Deje Simsällskap  1:49.49                 
                     
Ellen Lundgren  2007      51.02        1:48.54   
  Arvika Simsällskap  1:48.33                 
                     
Vilma Thorpman  2006      50.70        1:49.20   
  Åmåls Simsällskap  1:49.64                 
                     
Embla Hellström  2007      56.06        1:52.82   
  Simklubben Solsta  1:50.52                 
                     
Wilma Jonsson  2007      54.67        1:54.04   
  Grums Simsällskap                   
                     
Greta Larsson  2006      56.13        1:56.81   
  Filipstads Simklubb  1:55.59                 
                     
10  Hanna Haggård  2007      58.62        2:01.93   
  Mariestads Simsällskap  2:08.57                 
                     
Märta Olsson  2007              DSQ   
  Filipstads Simklubb                   
                     
 
Gren 22, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Minea Dautbegovic  2004      42.81        1:30.14   
  Karlstads Simsällskap  1:33.18                 
                     
Sanna Axelsson  2004      44.23        1:32.78   
  Arvika Simsällskap  1:31.00                 
                     
Hanna Dautbegovic  2005      47.40        1:40.44   
  Karlstads Simsällskap  1:45.93                 
                     
Elsa Jernevad  2005      48.21        1:43.55   
  Mariestads Simsällskap  1:39.85                 
                     
Ebba Carlsson  2004      51.13        1:45.12   
  Nora Simsällskap  1:45.55                 
                     
 
Gren 22, 100m Bröstsim Damer, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Wilma Åhling  2002      38.59        1:23.00   
  Mariestads Simsällskap  1:20.81                 
                     
Clara Hedling  2001      39.58        1:23.37   
  Arvika Simsällskap  1:22.01                 
                     
Isabelle Asp  2001      43.74        1:32.12   
  Deje Simsällskap  1:35.00                 
                     
 
Gren 23, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 9 - 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Vincent Johander  2008      57.79        1:58.11   
  Karlstads Simsällskap  2:11.54                 
                     
Oskar Mathisen  2009      58.90        2:02.82   
  Karlstads Simsällskap                   
                     
Oscar Blom  2008      1:04.03        2:18.19   
  Mariestads Simsällskap                   
                     
Arvid Dahlstedt  2008              DSQ   
  Deje Simsällskap                   
                     
 
Gren 23, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Lex Albringer  2007      43.10        1:30.83   
  Karlstads Simsällskap  1:30.32                 
                     
Casper Larsson  2006      45.71        1:33.76   
  Simklubben Solsta  1:37.27                 
                     
Noel Spelling  2006      48.44        1:39.35   
  Filipstads Simklubb  1:38.98                 
                     
Alexander Albringer  2007      50.72        1:47.52   
  Karlstads Simsällskap  1:47.27                 
                     
Erik Bjurenhed  2006      52.51        1:48.56   
  Karlstads Simsällskap  1:48.44                 
                     
Oliwer Lindblom  2007      56.77        1:58.05   
  Arvika Simsällskap  1:52.64                 
                     
Gabriel Eder  2006      54.96        1:58.25   
  Karlstads Simsällskap  1:56.42                 
                     
Zander Holmgren  2007      1:01.07        2:08.40   
  Karlstads Simsällskap                   
                     
 
Gren 23, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Marcus Bülund  2004      38.35        1:21.36   
  Karlstads Simsällskap  1:19.64                 
                     
Mårten Emilsson  2004      43.27        1:31.05   
  Nora Simsällskap  1:32.60                 
                     
Albin Svensson  2004      43.17        1:32.16   
  Åmåls Simsällskap  1:30.53                 
                     
Robin Lundahl  2004      43.36        1:32.19   
  Åmåls Simsällskap  1:33.10                 
                     
William Lindblom  2004      47.20        1:39.16   
  Arvika Simsällskap  1:37.86                 
                     
Tim Weghammar  2005      47.76        1:43.51   
  Säffle Simsällskap  1:36.47                 
                     
Axel Blom  2005      50.89        1:48.87   
  Mariestads Simsällskap  1:48.93                 
                     
Martin von Knorring  2005      51.09        1:49.79   
  Mariestads Simsällskap  1:50.68                 
                     
Jacob Haggård  2005      53.23        1:52.49   
  Mariestads Simsällskap  1:50.50                 
                     
Edvin Axelsson  2004              DSQ   
  Grums Simsällskap  1:22.77                 
                     
 
Gren 23, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Marcus Leijon  2002      36.62        1:18.06   
  Mariestads Simsällskap  1:18.85                 
                     
Emil Kristiansson  2003      39.26        1:24.52   
  Arvika Simsällskap  1:24.47                 
                     
Charlie Landeman  2003      40.49        1:25.02   
  Filipstads Simklubb  1:26.06                 
                     
Per Jansson  1999      42.94        1:34.61   
  Karlstads Simsällskap  1:31.81                 
                     
Alexander Hörnquist  2001      45.04        1:38.08   
  Filipstads Simklubb  1:32.44                 
                     
 
Gren 24, 25m Bröstsim Damer, Finaler 8 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Nellie Leander  2010              29.96   
  Säffle Simsällskap  33.17                 
Frida Weghammar  2010              30.11   
  Säffle Simsällskap  32.80                 
Maja Englund  2010              30.43   
  Grums Simsällskap  32.25                 
Elly Andersson  2011              30.97   
  Grums Simsällskap                   
Filippa Larsson  2011              31.76   
  Simklubben Solsta                   
Smilla Tallberg  2010              39.69   
  Deje Simsällskap                   
Julia Andersson  2010              40.89   
  Deje Simsällskap                   
 
Gren 26, 50m Ryggsim Damer, Finaler 8 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Maja Englund  2010              54.20   
  Grums Simsällskap  55.24                 
Frida Weghammar  2010              1:02.46   
  Säffle Simsällskap  1:08.79                 
Nellie Leander  2010              1:05.67   
  Säffle Simsällskap  1:02.31                 
 
Gren 26, 50m Ryggsim Damer, Finaler 9 - 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Moa Granzell  2008              42.24   
  Karlstads Simsällskap  42.76                 
Signe Lindberg  2008              50.11   
  Karlstads Simsällskap  48.97                 
Ebbastina Gunnberg  2008              53.68   
  Grums Simsällskap  55.33                 
Isabelle Bohlemark  2008              55.49   
  Filipstads Simklubb  53.31                 
Nicole Lönnquist  2008              56.24   
  Mariestads Simsällskap  51.77                 
Hilda Carlstedt  2008              1:00.34   
  Filipstads Simklubb                   
Jennifer Storm  2009              1:08.85   
  Säffle Simsällskap  1:10.42                 
 
Gren 26, 50m Ryggsim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Sara Sjölander  2006              37.65   
  Karlstads Simsällskap  41.18                 
Vilma Thorpman  2006              42.47   
  Åmåls Simsällskap  43.50                 
Hanna Widing  2006              42.67   
  Säffle Simsällskap  43.40                 
Ella Bäcker  2007              45.53   
  Grums Simsällskap  50.26                 
Wilma Jonsson  2007              49.50   
  Grums Simsällskap  53.99                 
Johanna Storm  2006              54.51   
  Säffle Simsällskap  53.70                 
Ida Emilsson  2006              56.22   
  Nora Simsällskap  54.84                 
Felicia Spjut  2006              59.48   
  Arvika Simsällskap                   
Hanna Haggård  2007              59.72   
  Mariestads Simsällskap  57.17                 
10  Märta Olsson  2007              1:04.22   
  Filipstads Simklubb  56.52                 
Allis Vernersson  2007              DSQ   
  Arvika Simsällskap  1:06.47                 
 
Gren 26, 50m Ryggsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Joline Bakken  2005              34.48   
  Karlstads Simsällskap  34.09                 
Amanda Johansson  2005              36.77   
  Deje Simsällskap  37.07                 
Amanda Blom  2004              37.94   
  Grums Simsällskap  42.35                 
Alice Johnson  2005              39.17   
  Karlstads Simsällskap  37.52                 
Ellen Persson  2004              39.74   
  Mariestads Simsällskap  38.89                 
Theresa Melin  2005              44.03   
  Mariestads Simsällskap  44.88                 
Sofie Leander  2005              44.05   
  Säffle Simsällskap  45.01                 
Ellen Lindner  2005              45.26   
  Karlstads Simsällskap  47.57                 
Elsa Jernevad  2005              46.01   
  Mariestads Simsällskap  46.26                 
Hanna Dautbegovic  2005              DSQ   
  Karlstads Simsällskap  46.14                 
 
Gren 26, 50m Ryggsim Damer, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Ebba Olsson  2001              33.64   
  Mariestads Simsällskap  32.79                 
Pauline Grubb  2003              35.05   
  Grums Simsällskap  36.90                 
Wilma Åhling  2002              35.20   
  Mariestads Simsällskap  34.71                 
Miranda Kristiansson  2001              38.72   
  Arvika Simsällskap  38.14                 
Isabelle Asp  2001              38.84   
  Deje Simsällskap  39.22                 
 
Gren 27, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 9 - 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Vincent Johander  2008              51.44   
  Karlstads Simsällskap  47.67                 
Melvin Weghammar  2008              53.96   
  Säffle Simsällskap  52.48                 
Oscar Blom  2008              56.08   
  Mariestads Simsällskap  52.13                 
Liam Gustafsson  2009              57.69   
  Grums Simsällskap                   
Martin Axelsson  2008              58.76   
  Simklubben Solsta                   
Vilgot Lönnberg  2009              1:07.19   
  Grums Simsällskap                   
Hugo Stenmark  2009              DSQ   
  Karlstads Simsällskap  59.16                 
 
Gren 27, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Lex Albringer  2007              39.93   
  Karlstads Simsällskap  37.94                 
Casper Larsson  2006              43.67   
  Simklubben Solsta  45.84                 
Gabriel Eder  2006              45.26   
  Karlstads Simsällskap  48.56                 
Alexander Albringer  2007              45.97   
  Karlstads Simsällskap  44.71                 
Oliwer Lindblom  2007              47.76   
  Arvika Simsällskap  49.05                 
Johan Pellfolk  2007              51.26   
  Karlstads Simsällskap  52.06                 
Aron Widström  2007              55.17   
  Karlstads Simsällskap  57.17                 
Zander Holmgren  2007              55.96   
  Karlstads Simsällskap  57.77                 
Erik Bjurenhed  2006              DSQ   
  Karlstads Simsällskap  50.98                 
Joel Andersson  2007              DSQ   
  Grums Simsällskap  53.54                 
 
Gren 27, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Erik Mulikov  2005              36.18   
  Säffle Simsällskap  34.84                 
Marcus Bülund  2004              37.11   
  Karlstads Simsällskap  36.90                 
Robin Lundahl  2004              44.30   
  Åmåls Simsällskap  44.78                 
Martin von Knorring  2005              50.11   
  Mariestads Simsällskap  52.73                 
Axel Blom  2005              51.09   
  Mariestads Simsällskap  50.47                 
Daniel Lönnquist  2005              DSQ   
  Mariestads Simsällskap  43.14                 
Jacob Haggård  2005              DSQ   
  Mariestads Simsällskap  54.05                 
 
Gren 27, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Jesper Andersson  1996              34.81   
  Karlstads Simsällskap  36.76                 
Elias Sjölander  2003              34.97   
  Karlstads Simsällskap  34.90                 
William Nordkvist  2002              35.80   
  Mariestads Simsällskap  34.73                 
Linus Lindkvist  2003              37.30   
  Deje Simsällskap  38.08                 
Filip Hedin  2003              37.78   
  Karlstads Simsällskap  38.21                 
Pelle Bull  1992              1:08.74   
  Deje Simsällskap  1:01.82                 
 
Gren 28, 100m Frisim Damer, Finaler 9 - 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Moa Granzell  2008      41.25        1:26.33   
  Karlstads Simsällskap  1:29.18                 
                     
Moa Englund  2008      41.62        1:28.59   
  Grums Simsällskap  1:28.32                 
                     
Isabelle Bohlemark  2008      45.17        1:36.44   
  Filipstads Simklubb  1:34.32                 
                     
Nicole Lönnquist  2008      50.08        1:46.24   
  Mariestads Simsällskap                   
                     
Ebbastina Gunnberg  2008      48.63        1:48.03   
  Grums Simsällskap  1:44.07                 
                     
Miriam Franciskovic  2008      47.88        1:48.43   
  Deje Simsällskap                   
                     
Hilda Carlstedt  2008      52.62        1:54.13   
  Filipstads Simklubb  1:46.85                 
                     
Jennifer Storm  2009      1:12.34        2:26.87   
  Säffle Simsällskap                   
                     
 
Gren 28, 100m Frisim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening  Anmtid    Code             











 
Alva Granzell  2006      36.27        1:15.25   
  Karlstads Simsällskap  1:15.99                 
                     
Greta Larsson  2006      37.86        1:19.72   
  Filipstads Simklubb  1:19.77                 
                     
Ellen Aronsson  2007