Hoppa till sidans innehåll

Deje Cup 10 Maj, Startlistor klara!

03 MAJ 2018 21:05
Vi har 627 individuella och 17 lagkapp starter + extralopp!
  • Uppdaterad: 03 MAJ 2018 21:12



Otroligt roligt med så många anmälningar, det blir en fantastisk dag.

Varmt välkomna!

 För mer info se denna sida.

Deltagarlista Gren 1-32 
 
  Tävling  Deje Cup 2018    Utskriftsdatum  03 maj 2018   
  Tävlingsort  Deje    Utskriftstid  20:02   
  Arrangör  Deje Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 maj 2018         
 
 
Gren 1, 4X50m Frisim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
32  Deje SS Damer Lag 1  2001  DEJE SS    25 m  2:00.95   
130  Mariestad Damer [2001]  2001  MARIESTAD    25 m  2:02.97   
65  Grums SS Damer 13 O Ä  GRUMS SS    25 m  2:03.72   
14  Arvika SS Damer [2001]  2001  ARVIKA SS    25 m  2:04.39   
111  Karlstad F13 Oä Lag1  KARLSTAD    25 m  2:06.34   
33  Deje SS Damer Lag 2  2001  DEJE SS    25 m  2:33.43   
47  Filipstad Damer  FILIPSTAD    25 m     
 
Gren 2, 200m Medley Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
124  Nordkvist William  2002  MARIESTAD  AF2902  25 m  2:44.15   
41  Landeman Charlie  2003  FILIPSTAD  AY6303  25 m  2:45.58   
73  Andersson Jesper  1996  KARLSTAD  AU6996  25 m  2:51.43   
151  Svensson Albin  2004  ÅMÅLS SS  AW5504  25 m  2:53.06   
90  Jansson Per  1999  KARLSTAD  AT2999  25 m  3:03.97   
144  Weghammar Tim  2005  SÄFFLE SS  AE5105  25 m  3:12.02   
 
Gren 3, 200m Medley Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
127  Wallengren Sofia  2002  MARIESTAD  AW3202  25 m  2:41.17   
21  Johansson Amanda  2005  DEJE SS  AI3605  25 m  2:42.60   
78  Dautbegovic Minea  2004  KARLSTAD  AV9804  25 m  2:48.28   
129  Åhling Wilma  2002  MARIESTAD  AU6802  25 m  2:49.12   
86  Hellgren Ingrid  2003  KARLSTAD  AW1203  25 m  2:51.65   
92  Johnson Alice  2005  KARLSTAD  AU2805  25 m  2:53.44   
126  Persson Ellen  2004  MARIESTAD  AN7804  25 m  3:00.77   
 
Gren 4, 100m Medley Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
139  Mulikov Erik  2005  SÄFFLE SS  AA5105  25 m  1:14.37   
76  Bülund Marcus  2004  KARLSTAD  AE4304  25 m  1:17.07   
53  Axelsson Edvin  2004  GRUMS SS  AD5704  25 m  1:20.00   
72  Albringer Lex  2007  KARLSTAD  AA0907  25 m  1:20.16   
121  Lönnquist Daniel  2005  MARIESTAD  AR3305  25 m  1:30.03   
46  Spelling Noel  2006  FILIPSTAD  AJ4106  25 m  1:33.25   
99  Pellfolk Erik  2005  KARLSTAD  AG7305  25 m  1:33.29   
159  Larsson Casper  2006  SOLSTA  AG7906  25 m  1:35.26   
71  Albringer Alexander  2007  KARLSTAD  AB1907  25 m  1:39.17   
10  128  von Knorring Martin  2005  MARIESTAD  AR1305  25 m  1:40.57   
11  79  Eder Gabriel  2006  KARLSTAD  AO7306  25 m  1:46.23   
12  75  Bjurenhed Erik  2006  KARLSTAD  AI2506  25 m  1:49.41   
13  100  Pellfolk Johan  2007  KARLSTAD  AC3507  25 m  1:52.37   
14  63  Otnem Vilhelm  2007  GRUMS SS  AF3907  25 m  1:54.09   
15  51  Andersson Joel  2007  GRUMS SS  AH4107  25 m  2:02.85   
 
Gren 5, 100m Medley Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
93  Lindberg Linnea  2005  KARLSTAD  AJ2205  25 m  1:20.95   
40  Johansson Nova  2004  FILIPSTAD  AA0204  25 m  1:21.78   
64  Sjöbom Ella  2005  GRUMS SS  AH3605  25 m  1:22.56   
92  Johnson Alice  2005  KARLSTAD  AU2805  25 m  1:22.59   
Axelsson Sanna  2004  ARVIKA SS  AI4204  25 m  1:25.64   
54  Blom Amanda  2004  GRUMS SS  BF9804  25 m  1:27.46   
82  Granzell Alva  2006  KARLSTAD  AK1406  25 m  1:31.62   
145  Widing Hanna  2006  SÄFFLE SS  AH5606  25 m  1:34.46   
148  Eriksson Thea  2006  ÅMÅLS SS  AS0606  25 m  1:35.63   
10  43  Larsson Greta  2006  FILIPSTAD  AI6606  25 m  1:35.69   
11  55  Bäcker Ella  2007  GRUMS SS  AH1607  25 m  1:37.56   
12  77  Dautbegovic Hanna  2005  KARLSTAD  AM3205  25 m  1:38.27   
13  138  Leander Sofie  2005  SÄFFLE SS  AH3405  25 m  1:38.50   
14  29  Tallberg Emilia  2006  DEJE SS  AO2206  25 m  1:41.10   
15  95  Lindner Ellen  2005  KARLSTAD  BK3605  25 m  1:42.23   
16  81  Engvall Sofie  2005  KARLSTAD  AL8805  25 m  1:43.22   
17  10  Lundgren ELLEN  2007  ARVIKA SS  AM8207  25 m  1:44.27   
18  123  Melin Theresa  2005  MARIESTAD  AM1805  25 m  1:44.42   
19  61  Jonsson Wilma  2007  GRUMS SS  AR6207  25 m  1:57.46   
20  17  Björn Julia  2006  DEJE SS  BK6606  25 m  1:57.71   
21  42  Larsson Agnes  2007  FILIPSTAD  AM7407  25 m  1:59.54   
22  141  Storm Johanna  2006  SÄFFLE SS  BD7406  25 m  2:02.88   
23  36  Bohlemark Alicia  2007  FILIPSTAD  AN7607  25 m  2:09.53   
24  24  Lidman Isabella  2007  DEJE SS  AJ7207  25 m  2:12.40   
25  97  Mohammadi Hazhe  2004  KARLSTAD  BW5604  25 m     
26  98  Mohammadi Zhino  2006  KARLSTAD  BF1406  25 m     
27  132  Carlsson Ebba  2004  NORA SS  BU5404  25 m     
28  136  Rejås Linn  2006  NORA SS  BO6606  25 m     
 
Gren 6, 50m Bröstsim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
120  Leijon Marcus  2002  MARIESTAD  AB5902  25 m  36.81   
Kristiansson Emil  2003  ARVIKA SS  AA9703  25 m  39.04   
76  Bülund Marcus  2004  KARLSTAD  AE4304  50 m  39.14   
53  Axelsson Edvin  2004  GRUMS SS  AD5704  50 m  39.25   
105  Sjölander Elias  2003  KARLSTAD  AO3903  25 m  39.84   
72  Albringer Lex  2007  KARLSTAD  AA0907  25 m  40.58   
41  Landeman Charlie  2003  FILIPSTAD  AY6303  25 m  40.74   
150  Lundahl Robin  2004  ÅMÅLS SS  AW3904  25 m  41.22   
139  Mulikov Erik  2005  SÄFFLE SS  AA5105  25 m  41.23   
10  39  Hörnquist Alexander  2001  FILIPSTAD  AE3101  25 m  41.81   
11  121  Lönnquist Daniel  2005  MARIESTAD  AR3305  25 m  42.55   
12  144  Weghammar Tim  2005  SÄFFLE SS  AE5105  25 m  42.60   
13  85  Hedin Filip  2003  KARLSTAD  AS1503  25 m  42.91   
14  25  Lidman Oliver  2003  DEJE SS  AX5903  25 m  44.33   
15  159  Larsson Casper  2006  SOLSTA  AG7906  50 m  44.83   
16  46  Spelling Noel  2006  FILIPSTAD  AJ4106  25 m  46.03   
17  Lindblom William  2004  ARVIKA SS  AE3104  25 m  47.90   
18  71  Albringer Alexander  2007  KARLSTAD  AB1907  25 m  49.40   
19  115  Blom Axel  2005  MARIESTAD  AL3905  25 m  50.24   
20  118  Haggård Jacob  2005  MARIESTAD  AK3705  25 m  51.81   
21  Lindblom Oliwer  2007  ARVIKA SS  AF7107  25 m  51.90   
22  75  Bjurenhed Erik  2006  KARLSTAD  AI2506  25 m  51.96   
23  96  Mathisen Oskar  2009  KARLSTAD  AA4509  25 m  52.40   
24  128  von Knorring Martin  2005  MARIESTAD  AR1305  50 m  52.98   
25  87  Hellgren Olof  2008  KARLSTAD  AE0708  25 m  53.34   
26  51  Andersson Joel  2007  GRUMS SS  AH4107  25 m  54.56   
27  147  Ericsson Vile  2009  ÅMÅLS SS  AB8309  25 m  54.56   
28  91  Johander Vincent  2008  KARLSTAD  AD3108  25 m  54.88   
29  22  Johansson Erik  2008  DEJE SS  AA5708  25 m  58.50   
30  88  Holmgren Zander  2007  KARLSTAD  AF5907  25 m  59.34   
31  100  Pellfolk Johan  2007  KARLSTAD  AC3507  25 m  1:00.29   
32  143  Weghammar Melvin  2008  SÄFFLE SS  AC1908  25 m  1:00.60   
33  116  Blom Oscar  2008  MARIESTAD  AC3108  25 m  1:01.40   
34  108  Widström Aron  2007  KARLSTAD  AK9907  25 m  1:03.03   
35  152  Thorpman Emil  2009  ÅMÅLS SS  AB2909  25 m  1:04.91   
36  62  Lönnberg Vilgot  2009  GRUMS SS  AE7909  25 m  1:07.67   
37  19  Dahlstedt Arvid  2008  DEJE SS  AH2708  25 m     
38  67  Aqeili Maisam  1999  HAGFORS SS    25 m     
39  68  Carpenter Maximus  2008  KARLSKO SF    25 m     
40  80  Eklund Noel  2005  KARLSTAD  AV2905  25 m     
41  103  Salomao Miettinen Aleksi  2006  KARLSTAD  AV4306  25 m     
42  104  Salomao Miettinen Luukas  2007  KARLSTAD  AP2907  25 m     
43  155  Axelsson Martin  2008  SOLSTA    25 m     
 
Gren 7, 50m Bröstsim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
129  Åhling Wilma  2002  MARIESTAD  AU6802  25 m  36.95   
Hedling Clara  2001  ARVIKA SS  AP9201  25 m  37.14   
127  Wallengren Sofia  2002  MARIESTAD  AW3202  25 m  38.49   
58  Grubb Pauline  2003  GRUMS SS  AA4403  25 m  38.59   
21  Johansson Amanda  2005  DEJE SS  AI3605  25 m  38.81   
84  Hedin Emmy  2001  KARLSTAD  BO5401  25 m  39.47   
160  Larsson Emelie  2000  SOLSTA  AY8600  25 m  39.83   
106  Sjölander Sara  2006  KARLSTAD  AE0406  25 m  42.59   
16  Asp Isabelle  2001  DEJE SS  AE0801  25 m  43.40   
10  55  Bäcker Ella  2007  GRUMS SS  AH1607  25 m  45.08   
11  35  Berglund Linn  2003  FILIPSTAD  AP0603  25 m  46.42   
12  95  Lindner Ellen  2005  KARLSTAD  BK3605  25 m  46.66   
13  119  Jernevad Elsa  2005  MARIESTAD  BQ9605  25 m  47.07   
14  77  Dautbegovic Hanna  2005  KARLSTAD  AM3205  25 m  47.22   
15  153  Thorpman Vilma  2006  ÅMÅLS SS  AS5406  25 m  48.28   
16  57  Englund Moa  2008  GRUMS SS  AA1408  25 m  48.64   
17  148  Eriksson Thea  2006  ÅMÅLS SS  AS0606  25 m  48.73   
18  97  Mohammadi Hazhe  2004  KARLSTAD  BW5604  25 m  49.53   
19  107  Westerlund Nellie  2007  KARLSTAD  AO0807  25 m  50.43   
20  98  Mohammadi Zhino  2006  KARLSTAD  BF1406  25 m  50.95   
21  43  Larsson Greta  2006  FILIPSTAD  AI6606  25 m  51.55   
22  138  Leander Sofie  2005  SÄFFLE SS  AH3405  25 m  52.38   
23  101  Ricken Nadja  2006  KARLSTAD  BD1606  25 m  52.49   
24  117  Haggård Hanna  2007  MARIESTAD  AN9207  25 m  53.23   
25  83  Granzell Moa  2008  KARLSTAD  AB9808  25 m  53.56   
26  23  Karlsson Hillary  2004  DEJE SS  BZ5804  25 m  53.57   
27  102  Ricken Renée  2007  KARLSTAD  AN1207  25 m  53.76   
28  156  Boström Lovisa  2007  SOLSTA  AH3607  25 m  53.77   
29  61  Jonsson Wilma  2007  GRUMS SS  AR6207  25 m  53.95   
30  59  Gunnberg Ebbastina  2008  GRUMS SS  AJ7408  25 m  55.53   
31  81  Engvall Sofie  2005  KARLSTAD  AL8805  25 m  55.85   
32  141  Storm Johanna  2006  SÄFFLE SS  BD7406  25 m  56.24   
33  157  Engelbrektsson Grund Caroline  2007  SOLSTA  BE1607  25 m  56.95   
34  18  Bohlin Ylva  2008  DEJE SS  AP9808  25 m  58.61   
35  94  Lindberg Signe  2008  KARLSTAD  AJ5608  25 m  58.65   
36  149  Karlsson Hilda  2007  ÅMÅLS SS  AQ1207  25 m  59.95   
37  122  Lönnquist Nicole  2008  MARIESTAD  AK8808  25 m  1:01.15   
38  24  Lidman Isabella  2007  DEJE SS  AJ7207  25 m  1:02.35   
39  45  Olsson Märta  2007  FILIPSTAD  AM6607  25 m  1:02.50   
40  37  Bohlemark Isabelle  2008  FILIPSTAD  AE6808  25 m  1:03.56   
41  42  Larsson Agnes  2007  FILIPSTAD  AM7407  25 m  1:05.64   
42  56  Englund Maja  2010  GRUMS SS  AA6410  25 m  1:07.78   
43  137  Leander Nellie  2010  SÄFFLE SS  AA3410  25 m  1:09.34   
44  142  Weghammar Frida  2010  SÄFFLE SS  AA4410  25 m  1:10.15   
45  140  Storm Jennifer  2009  SÄFFLE SS  AB2609  25 m  1:15.31   
46  50  Andersson Elly  2011  GRUMS SS  AA4411  25 m  1:19.19   
47  Hope Nora  2007  ARVIKA SS    25 m     
48  Karlsson Elin  2008  ARVIKA SS  AO8408  25 m     
49  11  Spjut Felicia  2006  ARVIKA SS  BN4406  25 m     
50  12  Spjut Josefine  2009  ARVIKA SS    25 m     
51  13  Vernersson Allis  2007  ARVIKA SS  AR4207  25 m     
52  20  Franciskovic Miriam  2008  DEJE SS  AF2608  25 m     
53  49  Al Shaikh Yosra  2008  GRUMS SS  AV6608  25 m     
54  69  Stolphage Alma  2008  KARLSKO SF    25 m     
55  70  Svanberg Stella  2008  KARLSKO SF    25 m     
56  136  Rejås Linn  2006  NORA SS  BO6606  25 m     
57  154  Andersson Saga  2008  SOLSTA  AS3408  25 m     
58  162  Svensson Lisa  2007  SOLSTA  BE4607  25 m     
 
Gren 8, 50m Frisim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
124  Nordkvist William  2002  MARIESTAD  AF2902  25 m  26.78   
73  Andersson Jesper  1996  KARLSTAD  AU6996  50 m  28.09   
139  Mulikov Erik  2005  SÄFFLE SS  AA5105  25 m  28.86   
105  Sjölander Elias  2003  KARLSTAD  AO3903  25 m  29.24   
26  Lindkvist Linus  2003  DEJE SS  AE4903  25 m  29.54   
41  Landeman Charlie  2003  FILIPSTAD  AY6303  25 m  29.70   
53  Axelsson Edvin  2004  GRUMS SS  AD5704  25 m  30.26   
151  Svensson Albin  2004  ÅMÅLS SS  AW5504  25 m  30.50   
Kristiansson Emil  2003  ARVIKA SS  AA9703  25 m  30.57   
10  120  Leijon Marcus  2002  MARIESTAD  AB5902  50 m  30.63   
11  72  Albringer Lex  2007  KARLSTAD  AA0907  25 m  31.53   
12  134  Emilsson Mårten  2004  NORA SS  AX1904  25 m  31.94   
13  Lindblom William  2004  ARVIKA SS  AE3104  25 m  32.41   
14  144  Weghammar Tim  2005  SÄFFLE SS  AE5105  25 m  34.39   
15  39  Hörnquist Alexander  2001  FILIPSTAD  AE3101  25 m  34.41   
16  46  Spelling Noel  2006  FILIPSTAD  AJ4106  25 m  34.50   
17  99  Pellfolk Erik  2005  KARLSTAD  AG7305  25 m  35.22   
18  150  Lundahl Robin  2004  ÅMÅLS SS  AW3904  25 m  35.57   
19  121  Lönnquist Daniel  2005  MARIESTAD  AR3305  25 m  35.96   
20  159  Larsson Casper  2006  SOLSTA  AG7906  25 m  37.64   
21  75  Bjurenhed Erik  2006  KARLSTAD  AI2506  25 m  38.17   
22  91  Johander Vincent  2008  KARLSTAD  AD3108  25 m  38.28   
23  115  Blom Axel  2005  MARIESTAD  AL3905  25 m  38.66   
24  128  von Knorring Martin  2005  MARIESTAD  AR1305  25 m  38.79   
25  Lindblom Oliwer  2007  ARVIKA SS  AF7107  25 m  38.90   
26  71  Albringer Alexander  2007  KARLSTAD  AB1907  25 m  39.49   
27  118  Haggård Jacob  2005  MARIESTAD  AK3705  25 m  39.84   
28  79  Eder Gabriel  2006  KARLSTAD  AO7306  25 m  40.02   
29  51  Andersson Joel  2007  GRUMS SS  AH4107  25 m  40.15   
30  147  Ericsson Vile  2009  ÅMÅLS SS  AB8309  25 m  41.18   
31  96  Mathisen Oskar  2009  KARLSTAD  AA4509  25 m  42.26   
32  143  Weghammar Melvin  2008  SÄFFLE SS  AC1908  25 m  42.51   
33  100  Pellfolk Johan  2007  KARLSTAD  AC3507  25 m  42.60   
34  63  Otnem Vilhelm  2007  GRUMS SS  AF3907  25 m  43.27   
35  116  Blom Oscar  2008  MARIESTAD  AC3108  25 m  43.79   
36  22  Johansson Erik  2008  DEJE SS  AA5708  25 m  43.82   
37  89  Holmström Pettersson Fabian  2006  KARLSTAD  AT2506  25 m  44.82   
38  80  Eklund Noel  2005  KARLSTAD  AV2905  25 m  44.97   
39  108  Widström Aron  2007  KARLSTAD  AK9907  25 m  45.52   
40  88  Holmgren Zander  2007  KARLSTAD  AF5907  25 m  45.98   
41  87  Hellgren Olof  2008  KARLSTAD  AE0708  25 m  47.37   
42  152  Thorpman Emil  2009  ÅMÅLS SS  AB2909  25 m  51.41   
43  19  Dahlstedt Arvid  2008  DEJE SS  AH2708  25 m  55.59   
44  62  Lönnberg Vilgot  2009  GRUMS SS  AE7909  25 m  57.00   
45  60  Gustafsson Liam  2009  GRUMS SS  AE1909  25 m     
46  67  Aqeili Maisam  1999  HAGFORS SS    25 m     
47  68  Carpenter Maximus  2008  KARLSKO SF    25 m     
48  103  Salomao Miettinen Aleksi  2006  KARLSTAD  AV4306  25 m     
49  104  Salomao Miettinen Luukas  2007  KARLSTAD  AP2907  25 m     
50  155  Axelsson Martin  2008  SOLSTA    25 m     
 
Gren 9, 50m Frisim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
125  Olsson Ebba  2001  MARIESTAD  AM7201  25 m  28.27   
27  Nykvist Alva  1999  DEJE SS  AM8399  25 m  29.08   
64  Sjöbom Ella  2005  GRUMS SS  AH3605  25 m  29.14   
Hedling Clara  2001  ARVIKA SS  AP9201  25 m  29.32   
28  Rudqvist Cecilia  2001  DEJE SS  BJ0601  25 m  29.53   
84  Hedin Emmy  2001  KARLSTAD  BO5401  25 m  30.33   
129  Åhling Wilma  2002  MARIESTAD  AU6802  25 m  30.60   
21  Johansson Amanda  2005  DEJE SS  AI3605  25 m  30.91   
Kristiansson Miranda  2001  ARVIKA SS  AP6401  25 m  31.20   
10  92  Johnson Alice  2005  KARLSTAD  AU2805  25 m  31.25   
11  86  Hellgren Ingrid  2003  KARLSTAD  AW1203  25 m  31.31   
12  40  Johansson Nova  2004  FILIPSTAD  AA0204  25 m  31.35   
13  Kristiansson Matilda  2001  ARVIKA SS  AP4401  25 m  31.60   
14  127  Wallengren Sofia  2002  MARIESTAD  AW3202  25 m  31.75   
15  Axelsson Sanna  2004  ARVIKA SS  AI4204  25 m  32.27   
16  126  Persson Ellen  2004  MARIESTAD  AN7804  25 m  32.35   
17  54  Blom Amanda  2004  GRUMS SS  BF9804  25 m  32.59   
18  106  Sjölander Sara  2006  KARLSTAD  AE0406  25 m  33.13   
19  119  Jernevad Elsa  2005  MARIESTAD  BQ9605  25 m  34.70   
20  55  Bäcker Ella  2007  GRUMS SS  AH1607  25 m  34.92   
21  43  Larsson Greta  2006  FILIPSTAD  AI6606  25 m  35.15   
22  23  Karlsson Hillary  2004  DEJE SS  BZ5804  25 m  35.22   
23  145  Widing Hanna  2006  SÄFFLE SS  AH5606  25 m  35.33   
24  52  Aronsson Ellen  2007  GRUMS SS  AU0207  25 m  35.36   
25  138  Leander Sofie  2005  SÄFFLE SS  AH3405  25 m  35.53   
26  148  Eriksson Thea  2006  ÅMÅLS SS  AS0606  25 m  36.07   
27  101  Ricken Nadja  2006  KARLSTAD  BD1606  25 m  36.11   
28  35  Berglund Linn  2003  FILIPSTAD  AP0603  25 m  36.13   
29  123  Melin Theresa  2005  MARIESTAD  AM1805  25 m  36.49   
30  107  Westerlund Nellie  2007  KARLSTAD  AO0807  25 m  36.53   
31  98  Mohammadi Zhino  2006  KARLSTAD  BF1406  25 m  36.86   
32  97  Mohammadi Hazhe  2004  KARLSTAD  BW5604  25 m  36.99   
33  153  Thorpman Vilma  2006  ÅMÅLS SS  AS5406  25 m  37.41   
34  83  Granzell Moa  2008  KARLSTAD  AB9808  25 m  37.50   
35  135  Krivda Tanya  2003  NORA SS  BZ8403  50 m  38.43   
36  37  Bohlemark Isabelle  2008  FILIPSTAD  AE6808  25 m  39.21   
37  77  Dautbegovic Hanna  2005  KARLSTAD  AM3205  25 m  40.30   
38  102  Ricken Renée  2007  KARLSTAD  AN1207  25 m  40.55   
39  133  Emilsson Ida  2006  NORA SS  BK9806  25 m  40.79   
40  141  Storm Johanna  2006  SÄFFLE SS  BD7406  25 m  41.15   
41  57  Englund Moa  2008  GRUMS SS  AA1408  25 m  41.32   
42  149  Karlsson Hilda  2007  ÅMÅLS SS  AQ1207  25 m  41.93   
43  17  Björn Julia  2006  DEJE SS  BK6606  25 m  42.50   
44  122  Lönnquist Nicole  2008  MARIESTAD  AK8808  25 m  44.78   
45  13  Vernersson Allis  2007  ARVIKA SS  AR4207  25 m  44.88   
46  94  Lindberg Signe  2008  KARLSTAD  AJ5608  25 m  45.45   
47  42  Larsson Agnes  2007  FILIPSTAD  AM7407  25 m  45.81   
48  49  Al Shaikh Yosra  2008  GRUMS SS  AV6608  25 m  46.17   
49  38  Carlstedt Hilda  2008  FILIPSTAD  AP7608  25 m  46.38   
50  36  Bohlemark Alicia  2007  FILIPSTAD  AN7607  25 m  46.42   
51  61  Jonsson Wilma  2007  GRUMS SS  AR6207  25 m  47.21   
52  11  Spjut Felicia  2006  ARVIKA SS  BN4406  25 m  47.24   
53  45  Olsson Märta  2007  FILIPSTAD  AM6607  25 m  47.50   
54  117  Haggård Hanna  2007  MARIESTAD  AN9207  25 m  48.47   
55  156  Boström Lovisa  2007  SOLSTA  AH3607  25 m  48.68   
56  56  Englund Maja  2010  GRUMS SS  AA6410  25 m  49.32   
57  18  Bohlin Ylva  2008  DEJE SS  AP9808  25 m  51.22   
58  136  Rejås Linn  2006  NORA SS  BO6606  25 m  52.37   
59  162  Svensson Lisa  2007  SOLSTA  BE4607  25 m  52.40   
60  137  Leander Nellie  2010  SÄFFLE SS  AA3410  25 m  54.03   
61  142  Weghammar Frida  2010  SÄFFLE SS  AA4410  25 m  54.41   
62  50  Andersson Elly  2011  GRUMS SS  AA4411  25 m  59.77   
63  140  Storm Jennifer  2009  SÄFFLE SS  AB2609  25 m  1:00.64   
64  59  Gunnberg Ebbastina  2008  GRUMS SS  AJ7408  25 m  1:07.55   
65  Hope Nora  2007  ARVIKA SS    25 m     
66  Karlsson Elin  2008  ARVIKA SS  AO8408  25 m     
67  12  Spjut Josefine  2009  ARVIKA SS    25 m     
68  15  Andersson Julia  2010  DEJE SS    25 m     
69  69  Stolphage Alma  2008  KARLSKO SF    25 m     
70  154  Andersson Saga  2008  SOLSTA  AS3408  25 m     
71  157  Engelbrektsson Grund Caroline  2007  SOLSTA  BE1607  25 m     
 
Gren 10, 200m Frisim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
139  Mulikov Erik  2005  SÄFFLE SS  AA5105  25 m  2:13.74   
124  Nordkvist William  2002  MARIESTAD  AF2902  50 m  2:22.75   
85  Hedin Filip  2003  KARLSTAD  AS1503  50 m  2:24.17   
120  Leijon Marcus  2002  MARIESTAD  AB5902  25 m  2:29.67   
73  Andersson Jesper  1996  KARLSTAD  AU6996  25 m  2:30.99   
72  Albringer Lex  2007  KARLSTAD  AA0907  25 m  2:35.03   
26  Lindkvist Linus  2003  DEJE SS  AE4903  25 m  2:38.96   
99  Pellfolk Erik  2005  KARLSTAD  AG7305  25 m  2:41.93   
39  Hörnquist Alexander  2001  FILIPSTAD  AE3101  50 m  2:56.25   
10  75  Bjurenhed Erik  2006  KARLSTAD  AI2506  25 m  3:19.96   
11  25  Lidman Oliver  2003  DEJE SS  AX5903  25 m     
12  71  Albringer Alexander  2007  KARLSTAD  AB1907  25 m     
13  79  Eder Gabriel  2006  KARLSTAD  AO7306  25 m     
14  151  Svensson Albin  2004  ÅMÅLS SS  AW5504  25 m     
 
Gren 11, 200m Frisim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
125  Olsson Ebba  2001  MARIESTAD  AM7201  25 m  2:08.88   
27  Nykvist Alva  1999  DEJE SS  AM8399  25 m  2:17.14   
93  Lindberg Linnea  2005  KARLSTAD  AJ2205  25 m  2:23.72   
127  Wallengren Sofia  2002  MARIESTAD  AW3202  50 m  2:26.05   
86  Hellgren Ingrid  2003  KARLSTAD  AW1203  25 m  2:31.07   
78  Dautbegovic Minea  2004  KARLSTAD  AV9804  25 m  2:34.24   
126  Persson Ellen  2004  MARIESTAD  AN7804  50 m  2:35.80   
145  Widing Hanna  2006  SÄFFLE SS  AH5606  25 m  2:58.24   
138  Leander Sofie  2005  SÄFFLE SS  AH3405  25 m  2:59.54   
10  82  Granzell Alva  2006  KARLSTAD  AK1406  25 m  2:59.77   
11  123  Melin Theresa  2005  MARIESTAD  AM1805  25 m  3:00.13   
12  16  Asp Isabelle  2001  DEJE SS  AE0801  25 m  3:31.46   
13  29  Tallberg Emilia  2006  DEJE SS  AO2206  25 m  3:35.04   
14  36  Bohlemark Alicia  2007  FILIPSTAD  AN7607  25 m  3:48.47   
15  95  Lindner Ellen  2005  KARLSTAD  BK3605  25 m     
16  135  Krivda Tanya  2003  NORA SS  BZ8403  25 m     
17  148  Eriksson Thea  2006  ÅMÅLS SS  AS0606  25 m     
 
Gren 12, 4X50m Frisim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
110  Karlstad Damer1 [2006] L3  2016  KARLSTAD    25 m  2:22.17   
109  Karlstad Damer1 [2006] L1  2016  KARLSTAD    25 m  2:38.64   
146  Säffle SS Damer Lag 1  2006  SÄFFLE SS    25 m  3:34.06   
31  Deje SS Damer [2006]  2006  DEJE SS    25 m     
48  Filipstad Damer [2006]  2006  FILIPSTAD    25 m     
163  Solsta Damer [2006]  2006  SOLSTA    25 m     
 
Gren 13, 4X50m Frisim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
112  Karlstad Herrar [2006] L1  2006  KARLSTAD    25 m  2:27.47   
113  Karlstad Herrar [2006] L2  2006  KARLSTAD    25 m  2:52.25   
 
Gren 14, 100m Ryggsim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
125  Olsson Ebba  2001  MARIESTAD  AM7201  25 m  1:08.99   
74  Bakken Joline  2005  KARLSTAD  AC1405  25 m  1:12.05   
129  Åhling Wilma  2002  MARIESTAD  AU6802  25 m  1:14.24   
78  Dautbegovic Minea  2004  KARLSTAD  AV9804  25 m  1:17.00   
127  Wallengren Sofia  2002  MARIESTAD  AW3202  25 m  1:17.21   
93  Lindberg Linnea  2005  KARLSTAD  AJ2205  25 m  1:17.73   
126  Persson Ellen  2004  MARIESTAD  AN7804  25 m  1:24.20   
145  Widing Hanna  2006  SÄFFLE SS  AH5606  25 m  1:32.88   
123  Melin Theresa  2005  MARIESTAD  AM1805  25 m  1:33.40   
10  82  Granzell Alva  2006  KARLSTAD  AK1406  25 m  1:34.16   
11  138  Leander Sofie  2005  SÄFFLE SS  AH3405  25 m  1:34.53   
12  153  Thorpman Vilma  2006  ÅMÅLS SS  AS5406  25 m  1:36.66   
13  83  Granzell Moa  2008  KARLSTAD  AB9808  25 m  1:38.74   
14  119  Jernevad Elsa  2005  MARIESTAD  BQ9605  25 m  1:39.90   
15  29  Tallberg Emilia  2006  DEJE SS  AO2206  25 m  1:45.31   
16  94  Lindberg Signe  2008  KARLSTAD  AJ5608  25 m  1:57.63   
17  57  Englund Moa  2008  GRUMS SS  AA1408  25 m     
18  98  Mohammadi Zhino  2006  KARLSTAD  BF1406  25 m     
 
Gren 15, 100m Ryggsim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
105  Sjölander Elias  2003  KARLSTAD  AO3903  25 m  1:13.86   
124  Nordkvist William  2002  MARIESTAD  AF2902  25 m  1:17.96   
120  Leijon Marcus  2002  MARIESTAD  AB5902  25 m  1:17.97   
73  Andersson Jesper  1996  KARLSTAD  AU6996  25 m  1:19.15   
26  Lindkvist Linus  2003  DEJE SS  AE4903  25 m  1:20.25   
151  Svensson Albin  2004  ÅMÅLS SS  AW5504  25 m  1:20.63   
72  Albringer Lex  2007  KARLSTAD  AA0907  25 m  1:21.29   
99  Pellfolk Erik  2005  KARLSTAD  AG7305  25 m  1:24.81   
121  Lönnquist Daniel  2005  MARIESTAD  AR3305  25 m  1:26.92   
10  71  Albringer Alexander  2007  KARLSTAD  AB1907  25 m  1:34.12   
11  Lindblom Oliwer  2007  ARVIKA SS  AF7107  25 m  1:39.27   
12  89  Holmström Pettersson Fabian  2006  KARLSTAD  AT2506  25 m  1:42.72   
13  63  Otnem Vilhelm  2007  GRUMS SS  AF3907  25 m  1:44.50   
14  75  Bjurenhed Erik  2006  KARLSTAD  AI2506  25 m  1:47.75   
15  118  Haggård Jacob  2005  MARIESTAD  AK3705  25 m  1:50.66   
16  115  Blom Axel  2005  MARIESTAD  AL3905  25 m  1:51.88   
17  128  von Knorring Martin  2005  MARIESTAD  AR1305  25 m  1:57.65   
18  79  Eder Gabriel  2006  KARLSTAD  AO7306  25 m     
19  87  Hellgren Olof  2008  KARLSTAD  AE0708  25 m     
20  108  Widström Aron  2007  KARLSTAD  AK9907  25 m     
 
Gren 16, 25m Frisim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
142  Weghammar Frida  2010  SÄFFLE SS  AA4410  25 m  23.71   
56  Englund Maja  2010  GRUMS SS  AA6410  25 m  24.69   
137  Leander Nellie  2010  SÄFFLE SS  AA3410  25 m  26.81   
44  Lindh Ellie  2011  FILIPSTAD  AA5211  25 m  37.09   
15  Andersson Julia  2010  DEJE SS    25 m     
30  Tallberg Smilla  2010  DEJE SS    25 m     
50  Andersson Elly  2011  GRUMS SS  AA4411  25 m     
161  Larsson Filippa  2011  SOLSTA    25 m     
 
Gren 18, 25m Fjärilsim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
50  Andersson Elly  2011  GRUMS SS  AA4411  25 m     
137  Leander Nellie  2010  SÄFFLE SS  AA3410  25 m     
142  Weghammar Frida  2010  SÄFFLE SS  AA4410  25 m     
 
Gren 19, 25m Fjärilsim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
143  Weghammar Melvin  2008  SÄFFLE SS  AC1908  25 m     
 
Gren 20, 50m Fjärilsim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
125  Olsson Ebba  2001  MARIESTAD  AM7201  50 m  30.36   
58  Grubb Pauline  2003  GRUMS SS  AA4403  25 m  32.48   
129  Åhling Wilma  2002  MARIESTAD  AU6802  25 m  32.56   
84  Hedin Emmy  2001  KARLSTAD  BO5401  25 m  32.91   
21  Johansson Amanda  2005  DEJE SS  AI3605  25 m  33.08   
86  Hellgren Ingrid  2003  KARLSTAD  AW1203  25 m  33.70   
Kristiansson Miranda  2001  ARVIKA SS  AP6401  25 m  34.34   
40  Johansson Nova  2004  FILIPSTAD  AA0204  25 m  35.16   
92  Johnson Alice  2005  KARLSTAD  AU2805  25 m  35.84   
10  106  Sjölander Sara  2006  KARLSTAD  AE0406  25 m  37.71   
11  160  Larsson Emelie  2000  SOLSTA  AY8600  25 m  38.44   
12  126  Persson Ellen  2004  MARIESTAD  AN7804  25 m  39.14   
13  Axelsson Sanna  2004  ARVIKA SS  AI4204  25 m  39.24   
14  82  Granzell Alva  2006  KARLSTAD  AK1406  25 m  42.35   
15  95  Lindner Ellen  2005  KARLSTAD  BK3605  25 m  42.53   
16  145  Widing Hanna  2006  SÄFFLE SS  AH5606  25 m  43.12   
17  107  Westerlund Nellie  2007  KARLSTAD  AO0807  25 m  43.82   
18  55  Bäcker Ella  2007  GRUMS SS  AH1607  25 m  44.53   
19  43  Larsson Greta  2006  FILIPSTAD  AI6606  25 m  44.62   
20  123  Melin Theresa  2005  MARIESTAD  AM1805  25 m  47.79   
21  81  Engvall Sofie  2005  KARLSTAD  AL8805  25 m  48.32   
22  57  Englund Moa  2008  GRUMS SS  AA1408  25 m  48.96   
23  10  Lundgren ELLEN  2007  ARVIKA SS  AM8207  25 m  49.22   
24  98  Mohammadi Zhino  2006  KARLSTAD  BF1406  25 m  51.09   
25  83  Granzell Moa  2008  KARLSTAD  AB9808  25 m  51.29   
26  97  Mohammadi Hazhe  2004  KARLSTAD  BW5604  25 m  51.35   
27  158  Hellström Embla  2007  SOLSTA  AK2407  25 m  53.21   
28  37  Bohlemark Isabelle  2008  FILIPSTAD  AE6808  25 m  53.95   
29  42  Larsson Agnes  2007  FILIPSTAD  AM7407  25 m  57.14   
30  36  Bohlemark Alicia  2007  FILIPSTAD  AN7607  25 m  1:06.70   
31  59  Gunnberg Ebbastina  2008  GRUMS SS  AJ7408  25 m     
32  61  Jonsson Wilma  2007  GRUMS SS  AR6207  25 m     
33  69  Stolphage Alma  2008  KARLSKO SF    25 m     
34  133  Emilsson Ida  2006  NORA SS  BK9806  25 m     
 
Gren 21, 50m Fjärilsim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
139  Mulikov Erik  2005  SÄFFLE SS  AA5105  25 m  31.67   
124  Nordkvist William  2002  MARIESTAD  AF2902  25 m  31.89   
73  Andersson Jesper  1996  KARLSTAD  AU6996  50 m  32.39   
105  Sjölander Elias  2003  KARLSTAD  AO3903  25 m  33.39   
26  Lindkvist Linus  2003  DEJE SS  AE4903  25 m  34.14   
41  Landeman Charlie  2003  FILIPSTAD  AY6303  25 m  34.55   
85  Hedin Filip  2003  KARLSTAD  AS1503  25 m  35.36   
72  Albringer Lex  2007  KARLSTAD  AA0907  25 m  35.98   
53  Axelsson Edvin  2004  GRUMS SS  AD5704  25 m  35.99   
10  151  Svensson Albin  2004  ÅMÅLS SS  AW5504  25 m  37.84   
11  144  Weghammar Tim  2005  SÄFFLE SS  AE5105  25 m  39.06   
12  99  Pellfolk Erik  2005  KARLSTAD  AG7305  25 m  42.23   
13  120  Leijon Marcus  2002  MARIESTAD  AB5902  25 m  44.06   
14  46  Spelling Noel  2006  FILIPSTAD  AJ4106  25 m  44.65   
15  121  Lönnquist Daniel  2005  MARIESTAD  AR3305  50 m  45.48   
16  71  Albringer Alexander  2007  KARLSTAD  AB1907  25 m  48.22   
17  79  Eder Gabriel  2006  KARLSTAD  AO7306  25 m  50.00   
18  51  Andersson Joel  2007  GRUMS SS  AH4107  25 m  51.97   
19  100  Pellfolk Johan  2007  KARLSTAD  AC3507  25 m  55.50   
20  75  Bjurenhed Erik  2006  KARLSTAD  AI2506  25 m  57.37   
21  87  Hellgren Olof  2008  KARLSTAD  AE0708  25 m     
22  91  Johander Vincent  2008  KARLSTAD  AD3108  25 m     
23  96  Mathisen Oskar  2009  KARLSTAD  AA4509  25 m     
 
Gren 22, 100m Bröstsim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
129  Åhling Wilma  2002  MARIESTAD  AU6802  25 m  1:20.81   
Hedling Clara  2001  ARVIKA SS  AP9201  25 m  1:22.01   
127  Wallengren Sofia  2002  MARIESTAD  AW3202  25 m  1:23.18   
Axelsson Sanna  2004  ARVIKA SS  AI4204  25 m  1:31.00   
78  Dautbegovic Minea  2004  KARLSTAD  AV9804  25 m  1:33.18   
16  Asp Isabelle  2001  DEJE SS  AE0801  25 m  1:35.00   
82  Granzell Alva  2006  KARLSTAD  AK1406  25 m  1:38.68   
55  Bäcker Ella  2007  GRUMS SS  AH1607  25 m  1:39.26   
119  Jernevad Elsa  2005  MARIESTAD  BQ9605  25 m  1:39.85   
10  132  Carlsson Ebba  2004  NORA SS  BU5404  25 m  1:45.55   
11  77  Dautbegovic Hanna  2005  KARLSTAD  AM3205  25 m  1:45.93   
12  57  Englund Moa  2008  GRUMS SS  AA1408  25 m  1:48.24   
13  10  Lundgren ELLEN  2007  ARVIKA SS  AM8207  25 m  1:48.33   
14  17  Björn Julia  2006  DEJE SS  BK6606  25 m  1:49.09   
15  29  Tallberg Emilia  2006  DEJE SS  AO2206  25 m  1:49.49   
16  153  Thorpman Vilma  2006  ÅMÅLS SS  AS5406  25 m  1:49.64   
17  158  Hellström Embla  2007  SOLSTA  AK2407  25 m  1:50.52   
18  43  Larsson Greta  2006  FILIPSTAD  AI6606  25 m  1:55.59   
19  83  Granzell Moa  2008  KARLSTAD  AB9808  25 m  2:00.02   
20  117  Haggård Hanna  2007  MARIESTAD  AN9207  25 m  2:08.57   
21  18  Bohlin Ylva  2008  DEJE SS  AP9808  25 m  2:11.47   
22  122  Lönnquist Nicole  2008  MARIESTAD  AK8808  50 m  2:18.01   
23  20  Franciskovic Miriam  2008  DEJE SS  AF2608  25 m     
24  24  Lidman Isabella  2007  DEJE SS  AJ7207  25 m     
25  45  Olsson Märta  2007  FILIPSTAD  AM6607  25 m     
26  59  Gunnberg Ebbastina  2008  GRUMS SS  AJ7408  25 m     
27  61  Jonsson Wilma  2007  GRUMS SS  AR6207  25 m     
 
Gren 23, 100m Bröstsim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
120  Leijon Marcus  2002  MARIESTAD  AB5902  25 m  1:18.85   
76  Bülund Marcus  2004  KARLSTAD  AE4304  25 m  1:19.64   
53  Axelsson Edvin  2004  GRUMS SS  AD5704  25 m  1:22.77   
Kristiansson Emil  2003  ARVIKA SS  AA9703  25 m  1:24.47   
41  Landeman Charlie  2003  FILIPSTAD  AY6303  25 m  1:26.06   
72  Albringer Lex  2007  KARLSTAD  AA0907  25 m  1:30.32   
151  Svensson Albin  2004  ÅMÅLS SS  AW5504  25 m  1:30.53   
90  Jansson Per  1999  KARLSTAD  AT2999  25 m  1:31.81   
39  Hörnquist Alexander  2001  FILIPSTAD  AE3101  25 m  1:32.44   
10  134  Emilsson Mårten  2004  NORA SS  AX1904  25 m  1:32.60   
11  150  Lundahl Robin  2004  ÅMÅLS SS  AW3904  25 m  1:33.10   
12  144  Weghammar Tim  2005  SÄFFLE SS  AE5105  25 m  1:36.47   
13  159  Larsson Casper  2006  SOLSTA  AG7906  25 m  1:37.27   
14  Lindblom William  2004  ARVIKA SS  AE3104  25 m  1:37.86   
15  46  Spelling Noel  2006  FILIPSTAD  AJ4106  25 m  1:38.98   
16  25  Lidman Oliver  2003  DEJE SS  AX5903  25 m  1:39.30   
17  71  Albringer Alexander  2007  KARLSTAD  AB1907  25 m  1:47.27   
18  75  Bjurenhed Erik  2006  KARLSTAD  AI2506  25 m  1:48.44   
19  115  Blom Axel  2005  MARIESTAD  AL3905  25 m  1:48.93   
20  118  Haggård Jacob  2005  MARIESTAD  AK3705  25 m  1:50.50   
21  128  von Knorring Martin  2005  MARIESTAD  AR1305  25 m  1:50.68   
22  Lindblom Oliwer  2007  ARVIKA SS  AF7107  25 m  1:52.64   
23  79  Eder Gabriel  2006  KARLSTAD  AO7306  25 m  1:56.42   
24  91  Johander Vincent  2008  KARLSTAD  AD3108  25 m  2:11.54   
25  19  Dahlstedt Arvid  2008  DEJE SS  AH2708  25 m     
26  88  Holmgren Zander  2007  KARLSTAD  AF5907  25 m     
27  96  Mathisen Oskar  2009  KARLSTAD  AA4509  25 m     
28  116  Blom Oscar  2008  MARIESTAD  AC3108  25 m     
 
Gren 24, 25m Bröstsim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
56  Englund Maja  2010  GRUMS SS  AA6410  25 m  32.25   
142  Weghammar Frida  2010  SÄFFLE SS  AA4410  25 m  32.80   
137  Leander Nellie  2010  SÄFFLE SS  AA3410  25 m  33.17   
15  Andersson Julia  2010  DEJE SS    25 m     
30  Tallberg Smilla  2010  DEJE SS    25 m     
44  Lindh Ellie  2011  FILIPSTAD  AA5211  25 m     
50  Andersson Elly  2011  GRUMS SS  AA4411  25 m     
161  Larsson Filippa  2011  SOLSTA    25 m     
 
Gren 26, 50m Ryggsim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
125  Olsson Ebba  2001  MARIESTAD  AM7201  25 m  32.79   
74  Bakken Joline  2005  KARLSTAD  AC1405  25 m  34.09   
129  Åhling Wilma  2002  MARIESTAD  AU6802  25 m  34.71   
58  Grubb Pauline  2003  GRUMS SS  AA4403  25 m  36.90   
21  Johansson Amanda  2005  DEJE SS  AI3605  25 m  37.07   
92  Johnson Alice  2005  KARLSTAD  AU2805  25 m  37.52   
84  Hedin Emmy  2001  KARLSTAD  BO5401  25 m  37.73   
127  Wallengren Sofia  2002  MARIESTAD  AW3202  25 m  37.76   
Kristiansson Miranda  2001  ARVIKA SS  AP6401  25 m  38.14   
10  126  Persson Ellen  2004  MARIESTAD  AN7804  25 m  38.89   
11  16  Asp Isabelle  2001  DEJE SS  AE0801  25 m  39.22   
12  106  Sjölander Sara  2006  KARLSTAD  AE0406  25 m  41.18   
13  97  Mohammadi Hazhe  2004  KARLSTAD  BW5604  25 m  42.25   
14  54  Blom Amanda  2004  GRUMS SS  BF9804  25 m  42.35   
15  83  Granzell Moa  2008  KARLSTAD  AB9808  25 m  42.76   
16  145  Widing Hanna  2006  SÄFFLE SS  AH5606  25 m  43.40   
17  153  Thorpman Vilma  2006  ÅMÅLS SS  AS5406  25 m  43.50   
18  123  Melin Theresa  2005  MARIESTAD  AM1805  25 m  44.88   
19  138  Leander Sofie  2005  SÄFFLE SS  AH3405  25 m  45.01   
20  77  Dautbegovic Hanna  2005  KARLSTAD  AM3205  25 m  46.14   
21  119  Jernevad Elsa  2005  MARIESTAD  BQ9605  25 m  46.26   
22  95  Lindner Ellen  2005  KARLSTAD  BK3605  25 m  47.57   
23  94  Lindberg Signe  2008  KARLSTAD  AJ5608  25 m  48.97   
24  55  Bäcker Ella  2007  GRUMS SS  AH1607  25 m  50.26   
25  149  Karlsson Hilda  2007  ÅMÅLS SS  AQ1207  25 m  51.32   
26  122  Lönnquist Nicole  2008  MARIESTAD  AK8808  25 m  51.77   
27  37  Bohlemark Isabelle  2008  FILIPSTAD  AE6808  25 m  53.31   
28  141  Storm Johanna  2006  SÄFFLE SS  BD7406  25 m  53.70   
29  61  Jonsson Wilma  2007  GRUMS SS  AR6207  25 m  53.99   
30  133  Emilsson Ida  2006  NORA SS  BK9806  25 m  54.84   
31  56  Englund Maja  2010  GRUMS SS  AA6410  25 m  55.24   
32  59  Gunnberg Ebbastina  2008  GRUMS SS  AJ7408  25 m  55.33   
33  45  Olsson Märta  2007  FILIPSTAD  AM6607  25 m  56.52   
34  117  Haggård Hanna  2007  MARIESTAD  AN9207  25 m  57.17   
35  137  Leander Nellie  2010  SÄFFLE SS  AA3410  25 m  1:02.31   
36  13  Vernersson Allis  2007  ARVIKA SS  AR4207  25 m  1:06.47   
37  142  Weghammar Frida  2010  SÄFFLE SS  AA4410  25 m  1:08.79   
38  140  Storm Jennifer  2009  SÄFFLE SS  AB2609  25 m  1:10.42   
39  Karlsson Elin  2008  ARVIKA SS  AO8408  25 m     
40  11  Spjut Felicia  2006  ARVIKA SS  BN4406  25 m     
41  38  Carlstedt Hilda  2008  FILIPSTAD  AP7608  25 m     
 
Gren 27, 50m Ryggsim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
124  Nordkvist William  2002  MARIESTAD  AF2902  25 m  34.73   
139  Mulikov Erik  2005  SÄFFLE SS  AA5105  25 m  34.84   
105  Sjölander Elias  2003  KARLSTAD  AO3903  25 m  34.90   
73  Andersson Jesper  1996  KARLSTAD  AU6996  25 m  36.76   
76  Bülund Marcus  2004  KARLSTAD  AE4304  50 m  36.90   
72  Albringer Lex  2007  KARLSTAD  AA0907  25 m  37.94   
26  Lindkvist Linus  2003  DEJE SS  AE4903  25 m  38.08   
85  Hedin Filip  2003  KARLSTAD  AS1503  50 m  38.21   
121  Lönnquist Daniel  2005  MARIESTAD  AR3305  25 m  43.14   
10  71  Albringer Alexander  2007  KARLSTAD  AB1907  25 m  44.71   
11  150  Lundahl Robin  2004  ÅMÅLS SS  AW3904  25 m  44.78   
12  159  Larsson Casper  2006  SOLSTA  AG7906  25 m  45.84   
13  91  Johander Vincent  2008  KARLSTAD  AD3108  25 m  47.67   
14  79  Eder Gabriel  2006  KARLSTAD  AO7306  25 m  48.56   
15  Lindblom Oliwer  2007  ARVIKA SS  AF7107  25 m  49.05   
16  115  Blom Axel  2005  MARIESTAD  AL3905  25 m  50.47   
17  75  Bjurenhed Erik  2006  KARLSTAD  AI2506  25 m  50.98   
18  100  Pellfolk Johan  2007  KARLSTAD  AC3507  25 m  52.06   
19  116  Blom Oscar  2008  MARIESTAD  AC3108  25 m  52.13   
20  143  Weghammar Melvin  2008  SÄFFLE SS  AC1908  25 m  52.48   
21  128  von Knorring Martin  2005  MARIESTAD  AR1305  25 m  52.73   
22  51  Andersson Joel  2007  GRUMS SS  AH4107  25 m  53.54   
23  118  Haggård Jacob  2005  MARIESTAD  AK3705  25 m  54.05   
24  80  Eklund Noel  2005  KARLSTAD  AV2905  25 m  54.55   
25  108  Widström Aron  2007  KARLSTAD  AK9907  25 m  57.17   
26  88  Holmgren Zander  2007  KARLSTAD  AF5907  25 m  57.77   
27  60  Gustafsson Liam  2009  GRUMS SS  AE1909  25 m     
28  62  Lönnberg Vilgot  2009  GRUMS SS  AE7909  25 m     
29  155  Axelsson Martin  2008  SOLSTA    25 m     
 
Gren 28, 100m Frisim Damer 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
125  Olsson Ebba  2001  MARIESTAD  AM7201  25 m  1:00.88   
Hedling Clara  2001  ARVIKA SS  AP9201  25 m  1:05.67   
93  Lindberg Linnea  2005  KARLSTAD  AJ2205  25 m  1:05.79   
127  Wallengren Sofia  2002  MARIESTAD  AW3202  50 m  1:07.71   
78  Dautbegovic Minea  2004  KARLSTAD  AV9804  25 m  1:08.12   
86  Hellgren Ingrid  2003  KARLSTAD  AW1203  25 m  1:08.19   
Kristiansson Matilda  2001  ARVIKA SS  AP4401  25 m  1:08.87   
129  Åhling Wilma  2002  MARIESTAD  AU6802  25 m  1:09.27   
Axelsson Sanna  2004  ARVIKA SS  AI4204  25 m  1:10.21   
10  126  Persson Ellen  2004  MARIESTAD  AN7804  25 m  1:11.08   
11  92  Johnson Alice  2005  KARLSTAD  AU2805  25 m  1:11.29   
12  40  Johansson Nova  2004  FILIPSTAD  AA0204  25 m  1:13.27   
13  119  Jernevad Elsa  2005  MARIESTAD  BQ9605  25 m  1:15.81   
14  82  Granzell Alva  2006  KARLSTAD  AK1406  25 m  1:15.99   
15  43  Larsson Greta  2006  FILIPSTAD  AI6606  25 m  1:19.77   
16  138  Leander Sofie  2005  SÄFFLE SS  AH3405  25 m  1:19.96   
17  132  Carlsson Ebba  2004  NORA SS  BU5404  25 m  1:20.48   
18  145  Widing Hanna  2006  SÄFFLE SS  AH5606  25 m  1:20.91   
19  52  Aronsson Ellen  2007  GRUMS SS  AU0207  25 m  1:25.61   
20  81  Engvall Sofie  2005  KARLSTAD  AL8805  25 m  1:26.16   
21  135  Krivda Tanya  2003  NORA SS  BZ8403  25 m  1:26.33   
22  10  Lundgren ELLEN  2007  ARVIKA SS  AM8207  25 m  1:26.45   
23  17  Björn Julia  2006  DEJE SS  BK6606  25 m  1:27.10   
24  29  Tallberg Emilia  2006  DEJE SS  AO2206  25 m  1:27.89   
25  57  Englund Moa  2008  GRUMS SS  AA1408  25 m  1:28.32   
26  83  Granzell Moa  2008  KARLSTAD  AB9808  25 m  1:29.18   
27  153  Thorpman Vilma  2006  ÅMÅLS SS  AS5406  25 m  1:29.27   
28  149  Karlsson Hilda  2007  ÅMÅLS SS  AQ1207  25 m  1:33.47   
29  107  Westerlund Nellie  2007  KARLSTAD  AO0807  25 m  1:33.99   
30  37  Bohlemark Isabelle  2008  FILIPSTAD  AE6808  25 m  1:34.32   
31  158  Hellström Embla  2007  SOLSTA  AK2407  25 m  1:37.17   
32  42  Larsson Agnes  2007  FILIPSTAD  AM7407  25 m  1:41.52   
33  36  Bohlemark Alicia  2007  FILIPSTAD  AN7607  25 m  1:41.96   
34  59  Gunnberg Ebbastina  2008  GRUMS SS  AJ7408  25 m  1:44.07   
35  38  Carlstedt Hilda  2008  FILIPSTAD  AP7608  25 m  1:46.85   
36  11  Spjut Felicia  2006  ARVIKA SS  BN4406  25 m  1:47.08   
37  141  Storm Johanna  2006  SÄFFLE SS  BD7406  25 m  1:47.68   
38  24  Lidman Isabella  2007  DEJE SS  AJ7207  25 m  1:55.78   
39  18  Bohlin Ylva  2008  DEJE SS  AP9808  25 m  1:59.63   
40  20  Franciskovic Miriam  2008  DEJE SS  AF2608  25 m     
41  61  Jonsson Wilma  2007  GRUMS SS  AR6207  25 m     
42  117  Haggård Hanna  2007  MARIESTAD  AN9207  25 m     
43  122  Lönnquist Nicole  2008  MARIESTAD  AK8808  25 m     
44  140  Storm Jennifer  2009  SÄFFLE SS  AB2609  25 m     
 
Gren 29, 100m Frisim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
124  Nordkvist William  2002  MARIESTAD  AF2902  25 m  1:00.67   
139  Mulikov Erik  2005  SÄFFLE SS  AA5105  25 m  1:02.25   
76  Bülund Marcus  2004  KARLSTAD  AE4304  25 m  1:03.44   
73  Andersson Jesper  1996  KARLSTAD  AU6996  50 m  1:03.54   
120  Leijon Marcus  2002  MARIESTAD  AB5902  25 m  1:03.93   
41  Landeman Charlie  2003  FILIPSTAD  AY6303  25 m  1:05.44   
Kristiansson Emil  2003  ARVIKA SS  AA9703  25 m  1:06.91   
72  Albringer Lex  2007  KARLSTAD  AA0907  25 m  1:08.90   
Lindblom William  2004  ARVIKA SS  AE3104  25 m  1:09.43   
10  99  Pellfolk Erik  2005  KARLSTAD  AG7305  25 m  1:13.07   
11  39  Hörnquist Alexander  2001  FILIPSTAD  AE3101  25 m  1:15.34   
12  144  Weghammar Tim  2005  SÄFFLE SS  AE5105  25 m  1:16.49   
13  134  Emilsson Mårten  2004  NORA SS  AX1904  25 m  1:17.97   
14  121  Lönnquist Daniel  2005  MARIESTAD  AR3305  25 m  1:19.63   
15  75  Bjurenhed Erik  2006  KARLSTAD  AI2506  25 m  1:21.44   
16  79  Eder Gabriel  2006  KARLSTAD  AO7306  25 m  1:22.71   
17  91  Johander Vincent  2008  KARLSTAD  AD3108  25 m  1:24.04   
18  159  Larsson Casper  2006  SOLSTA  AG7906  25 m  1:24.18   
19  25  Lidman Oliver  2003  DEJE SS  AX5903  25 m  1:25.00   
20  71  Albringer Alexander  2007  KARLSTAD  AB1907  25 m  1:26.29   
21  118  Haggård Jacob  2005  MARIESTAD  AK3705  25 m  1:27.16   
22  128  von Knorring Martin  2005  MARIESTAD  AR1305  25 m  1:27.84   
23  115  Blom Axel  2005  MARIESTAD  AL3905  25 m  1:28.44   
24  96  Mathisen Oskar  2009  KARLSTAD  AA4509  25 m  1:34.32   
25  143  Weghammar Melvin  2008  SÄFFLE SS  AC1908  25 m  1:37.17   
26  22  Johansson Erik  2008  DEJE SS  AA5708  25 m  1:38.12   
27  100  Pellfolk Johan  2007  KARLSTAD  AC3507  25 m  1:38.65   
28  88  Holmgren Zander  2007  KARLSTAD  AF5907  25 m  1:45.24   
29  108  Widström Aron  2007  KARLSTAD  AK9907  25 m  1:45.98   
30  19  Dahlstedt Arvid  2008  DEJE SS  AH2708  25 m     
31  60  Gustafsson Liam  2009  GRUMS SS  AE1909  25 m     
32  67  Aqeili Maisam  1999  HAGFORS SS    25 m     
33  87  Hellgren Olof  2008  KARLSTAD  AE0708  25 m     
34  116  Blom Oscar  2008  MARIESTAD  AC3108  25 m     
 
Gren 30, 4X50m Frisim Herrar 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
131  Mariestad Herrar [2002]  2002  MARIESTAD    25 m  2:12.03   
 
Gren 31, 200m Bröstsim Mixed 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
22  Johansson Erik  2008  DEJE SS  AA5708  25 m     
 
Gren 32, 800m Frisim Mixed 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
28  Rudqvist Cecilia  2001  DEJE SS  BJ0601  25 m  10:49.55   
21  Johansson Amanda  2005  DEJE SS  AI3605  25 m  10:53.10   
29  Tallberg Emilia  2006  DEJE SS  AO2206  25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.26.00  Utskriftsdatum  03 maj 2018 
Licensierad till: Deje Simsällskap  Utskriftstid  20:02 
 
Skribent: Johan Andersson
E-post: Adressen Gömd

 

Deje SS finns på Facebook

 live-timing

 

 newPic_7534_jpg_718554img699

 

Postadress:
Deje SS - Simidrott
Bruksvägen 1 A
66932 Deje

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info