2017-05-07   15:40:51
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Vårsimiaden Distrikt 2017, Karlskoga (Försök)

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden Försök 2017    Utskriftsdatum  06 maj 2017   
  Tävlingsort  Karlskoga    Utskriftstid  11:12   
  Arrangör  Karlskoga Simförening         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 maj 2017         
 
 
Gren 1, 4X100m Frisim Mixed 12-13, Finaler 12 - 13 år 
Sponsor: Folkhögskolan 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Grums SS Mixed  2004  Grums Simsällskap            4:42.31   
  Ella Sjöbom  2005      33.52  1:12.71      1:12.71   
  Anna Busacca Hjärtquist  2005      33.64  1:10.88      2:23.59   
  Edvin Axelsson  2004      32.04  1:11.37      3:34.96   
  Emil Wåhlén  2004      32.30  1:07.35      4:42.31   
                     
Säffle SS Mix Lag 1  2004  Säffle Simsällskap            4:42.47   
  Erik Mulikov  2005      32.26  1:09.58      1:09.58   
  Adam Feki  2005      35.02  1:14.23      2:23.81   
  Ida Lithner  2004      29.83  1:02.72      3:26.53   
  Linnéa Bruce-Holm  2005      35.83  1:15.94      4:42.47   
                     
Säffle SS Mix Lag2  2004  Säffle Simsällskap            5:22.25   
  Jesper Andersson  2004      35.05  1:15.95      1:15.95   
  Hugo Koivumäki  2004      36.72  1:18.01      2:33.96   
  Sofie Leander  2005      40.90  1:27.31      4:01.27   
  Tindra Mortensen  2005      37.30  1:20.98      5:22.25   
                     
Säffle SS Mix Lag 3  2004  Säffle Simsällskap            5:29.86   
  Tim Weghammar  2005      36.27  1:19.86      1:19.86   
  Ali Arian  2004      1:25.61  2:03.84      3:23.70   
  Amanda Orban  2005      44.74  1:23.63      4:47.33   
  Julia Blennrot  2004      42.53  42.53      5:29.86   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  06 maj 2017 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  11:12 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden Försök 2017    Utskriftsdatum  06 maj 2017   
  Tävlingsort  Karlskoga    Utskriftstid  10:14   
  Arrangör  Karlskoga Simförening         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 maj 2017         
 
 
Gren 2, 4X50m Frisim Mixed 11oy, Finaler 
Sponsor: HG Design 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Säffle SS Mix1 [2006]  2006  Säffle Simsällskap            3:18.80   
  Johanna Storm  2006      48.97        48.97   
  Hanna Widing  2006      41.47        1:30.44   
  Melvin Weghammar  2008      1:02.89        2:33.33   
  Alfred Holm  2008      45.47        3:18.80   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  06 maj 2017 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  10:14 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden Försök 2017    Utskriftsdatum  06 maj 2017   
  Tävlingsort  Karlskoga    Utskriftstid  11:13   
  Arrangör  Karlskoga Simförening         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 maj 2017         
 
 
Gren 3, 200m Medley Flickor 12-13, Finaler 12 år 
Sponsor: Arena Reklam 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Amanda Johansson  2005  Deje Simsällskap    37.37  1:22.18  2:09.76    2:47.57   
Linnea Lindberg  2005  Karlstads Simsällskap    37.56  1:22.31  2:11.72    2:51.04   
Linnea Larsson  2005  Hallsberg Kumla Simklubb    39.62  1:28.44  2:19.90    2:55.96   
Isabelle Johansson  2005  Karlskoga Simförening    40.79  1:30.00  2:19.56    2:57.56   
Anna Busacca Hjärtquist  2005  Grums Simsällskap    38.81  1:24.32  2:17.08    2:57.70   
Julia Pietsch  2005  Örebro Simallians    37.79  1:25.40  2:20.37    3:00.38   
Alice Johnson  2005  Karlstads Simsällskap    37.78  1:26.26  2:26.67    3:06.74   
Felicia Sobotka  2005  Hallsberg Kumla Simklubb    38.74  1:26.05  2:24.58    3:07.18   
Josefina Näsén  2005  Örebro Simallians    39.14  1:28.29  2:24.51    3:07.38   
10  Ella Sjöbom  2005  Grums Simsällskap    40.14  1:31.80  2:27.73    3:09.74   
11  Tyra Jacobsson  2005  Hallsberg Kumla Simklubb    42.73  1:34.38  2:34.07    3:17.83   
12  Wilma Åberg  2005  Örebro Simallians    46.24  1:39.35  2:42.30    3:28.29   
13  Thelma Jansson  2005  Karlskoga Simförening    49.50  1:44.91  2:44.64    3:35.10   
14  Linneá Therus  2005  Karlskoga Simförening    46.84  1:46.16  2:49.67    3:40.31   
15  Hanna Dautbegovic  2005  Karlstads Simsällskap    54.84  1:48.48  2:51.06    3:43.16   
16  Sofie Engvall  2005  Karlstads Simsällskap    49.11  1:42.86  2:54.53    3:47.23   
17  Frida Jonsson  2005  Karlskoga Simförening    58.07  1:55.96  3:05.24    3:54.79   
18  Alma Mühr  2005  Örebro Simallians    55.18  1:57.65  3:02.28    3:59.92   
Amanda Orban  2005  Säffle Simsällskap            DNS   
Linnéa Bruce-Holm  2005  Säffle Simsällskap            DNS   
Maja Sörling  2005  Örebro Simallians            DSQ   
                     
 
Gren 3, 200m Medley Flickor 12-13, Finaler 13 år 
Sponsor: Arena Reklam 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Erica Segerström  2004  Karlstads Simsällskap    35.82  1:22.78  2:16.38    3:00.14   
Julia Åkerstrand  2004  Hallsberg Kumla Simklubb    41.65  1:29.20  2:22.93    3:04.73   
Maja Nyberg  2004  Karlskoga Simförening    38.37  1:26.07  2:23.60    3:05.76   
Sanna Axelsson  2004  Arvika Simsällskap    41.27  1:29.94  2:24.74    3:05.94   
Ida Hammarland  2004  Örebro Simallians    35.54  1:26.53  2:23.87    3:07.13   
Minea Dautbegovic  2004  Karlstads Simsällskap    43.96  1:30.67  2:30.90    3:11.41   
Carla Rye  2004  Hallsberg Kumla Simklubb    47.58  1:42.04  2:43.08    3:26.15   
Paula Johansson  2004  Karlskoga Simförening    47.42  1:40.55  2:40.60    3:29.03   
Maija Brattström  2004  Hallsberg Kumla Simklubb            DNS   
Smilla Löthgren  2004  Karlskoga Simförening            DNS   
Tess Fransson  2004  Örebro Simallians            DNS   
Alice Bergström  2004  Karlskoga Simförening            DSQ   
Ella Hagelvik  2004  Örebro Simallians            DSQ   
Nova Johansson  2004  Filipstads Simklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  06 maj 2017 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  11:13 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden Försök 2017    Utskriftsdatum  06 maj 2017   
  Tävlingsort  Karlskoga    Utskriftstid  11:13   
  Arrangör  Karlskoga Simförening         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 maj 2017         
 
 
Gren 4, 200m Medley Pojkar 12-13, Finaler 12 år 
Sponsor: Degerfors Laboratorium 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Erik Mulikov  2005  Säffle Simsällskap    34.26  1:20.16  2:13.61    2:49.55   
August Jansson  2005  Örebro Simallians    37.25  1:23.10  2:19.93    2:59.29   
Adam Feki  2005  Säffle Simsällskap    39.53  1:26.02  2:24.65    3:06.58   
Tim Weghammar  2005  Säffle Simsällskap    43.74  1:38.95  2:37.27    3:22.35   
Linus Åkesson  2005  Karlskoga Simförening    51.21  1:46.21  2:46.02    3:32.30   
Erik Pellfolk  2005  Karlstads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 4, 200m Medley Pojkar 12-13, Finaler 13 år 
Sponsor: Degerfors Laboratorium 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Axel Andersson  2004  Lindesbergs Simsällskap    36.33  1:20.65  2:14.97    2:54.35   
Edvin Axelsson  2004  Grums Simsällskap    39.24  1:26.47  2:16.50    2:57.07   
Emil Axelsson  2004  Grums Simsällskap    42.79  1:29.61  2:22.19    3:03.76   
David Eriksson  2004  Hallsberg Kumla Simklubb    42.15  1:30.76  2:24.03    3:03.96   
Marcus Bülund  2004  Karlstads Simsällskap    40.68  1:28.00  2:23.35    3:04.37   
Jesper Andersson  2004  Säffle Simsällskap    42.45  1:28.04  2:25.21    3:04.39   
Axel Skoglund  2004  Örebro Simallians    42.39  1:30.84  2:29.46    3:10.88   
Ali Arian  2004  Säffle Simsällskap    52.51  1:47.95  2:47.89    3:34.62   
Rasmus Falk  2004  Örebro Simallians            DNS   
Axel Hedberg  2004  Karlstads Simsällskap            DSQ   
Emil Wåhlén  2004  Grums Simsällskap            DSQ   
Hugo Koivumäki  2004  Säffle Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  06 maj 2017 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  11:13 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden Försök 2017    Utskriftsdatum  06 maj 2017   
  Tävlingsort  Karlskoga    Utskriftstid  11:13   
  Arrangör  Karlskoga Simförening         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 maj 2017         
 
 
Gren 5, 100m Medley Flickor 11 oy, Finaler 11 år 
Sponsor: PBH Teknik 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Miranda Wahlstedt  2006  Karlstads Simsällskap    37.52        1:20.69   
Mia Larsson  2006  Karlskoga Simförening    39.57        1:27.72   
Ebba Locken  2006  Säffle Simsällskap    40.56        1:28.65   
Sara Sjölander  2006  Karlstads Simsällskap    42.34        1:32.06   
Tilda Johansson  2006  Deje Simsällskap    46.82        1:36.55   
Moa Pansawang  2006  Hallsberg Kumla Simklubb    44.48        1:37.44   
Hanna Widing  2006  Säffle Simsällskap    48.08        1:42.46   
Emily Rye  2006  Hallsberg Kumla Simklubb    48.42        1:43.37   
Greta Larsson  2006  Filipstads Simklubb    49.04        1:44.50   
10  Nadja Ricken  2006  Karlstads Simsällskap    53.96        1:53.21   
11  Boglarka Biro  2006  Karlskoga Simförening    56.66        1:54.35   
12  Emilia Tallberg  2006  Deje Simsällskap    55.01        1:54.80   
13  Alice Larsson  2006  Örebro Simallians    54.25        1:56.53   
14  Inez Sandberg  2006  Karlstads Simsällskap    1:00.27        2:09.99   
Alva Granzell  2006  Karlstads Simsällskap            DSQ   
Isabella Viklund  2006  Lindesbergs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 5, 100m Medley Flickor 11 oy, Finaler 10 år och yngre 
Sponsor: PBH Teknik 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elin Segerström  2007  Karlstads Simsällskap    44.45        1:30.81   
Ellen Jörstad  2007  Örebro Simallians    47.95        1:41.48   
Moa Granzell  2008  Karlstads Simsällskap    46.24        1:44.56   
Moa Englund  2008  Grums Simsällskap    50.90        1:46.11   
Alva Johansson  2008  Deje Simsällskap    48.70        1:46.52   
Elin Jonsson  2007  Karlskoga Simförening    52.38        1:51.09   
Rosa Jansson  2008  Örebro Simallians    55.30        1:58.28   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  06 maj 2017 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  11:13 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden Försök 2017    Utskriftsdatum  06 maj 2017   
  Tävlingsort  Karlskoga    Utskriftstid  11:13   
  Arrangör  Karlskoga Simförening         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 maj 2017         
 
 
Gren 6, 100m Medley Pojkar 11 oy, Finaler 11 år 
Sponsor: Lunedet Camping Cafè 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Leo Karlsson  2006  Hallsberg Kumla Simklubb    43.24        1:31.35   
Elias Jansson  2006  Karlskoga Simförening    45.26        1:31.59   
Noel Spelling  2006  Filipstads Simklubb    48.53        1:36.81   
Mathias Kördel  2006  Örebro Simallians    47.07        1:39.29   
Casper Larsson  2006  Simklubben Solsta    52.18        1:40.62   
Viktor Hellberg  2006  Karlskoga Simförening    48.80        1:40.83   
Gabriel Eder  2006  Karlstads Simsällskap    49.72        1:46.23   
Erik Bjurenhed  2006  Karlstads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 6, 100m Medley Pojkar 11 oy, Finaler 10 år och yngre 
Sponsor: Lunedet Camping Cafè 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lex Albringer  2007  Karlstads Simsällskap    42.62        1:30.67   
Emil Jörstad  2008  Örebro Simallians    46.31        1:47.11   
Johan Pellfolk  2007  Karlstads Simsällskap    51.99        1:57.58   
Alexander Albringer  2007  Karlstads Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  06 maj 2017 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  11:13 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden Försök 2017    Utskriftsdatum  06 maj 2017   
  Tävlingsort  Karlskoga    Utskriftstid  11:35   
  Arrangör  Karlskoga Simförening         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 maj 2017         
 
 
Gren 7, 100m Bröstsim Flick 11-13, Finaler 13 år 
Sponsor: Ove P Karlsson 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lovisa Hodell  2004  Lindesbergs Simsällskap    40.35        1:24.92   
Elin Eriksson  2004  Lindesbergs Simsällskap    40.66        1:28.40   
Elise Tegin  2004  Lindesbergs Simsällskap    41.16        1:28.92   
Erica Segerström  2004  Karlstads Simsällskap    43.01        1:32.50   
Amanda Blom  2004  Grums Simsällskap    44.15        1:32.58   
Anna Kumm  2004  Grums Simsällskap    45.18        1:34.35   
Granaz Harandi  2004  Örebro Simallians    44.18        1:35.20   
Alice Bergström  2004  Karlskoga Simförening    46.58        1:38.57   
Julia Åkerstrand  2004  Hallsberg Kumla Simklubb    47.34        1:38.91   
10  Carla Rye  2004  Hallsberg Kumla Simklubb    47.88        1:42.06   
11  Ella Hagelvik  2004  Örebro Simallians    51.17        1:45.42   
12  Olivia Englund  2004  Hallsberg Kumla Simklubb    48.19        1:45.89   
13  Paula Johansson  2004  Karlskoga Simförening    50.89        1:47.00   
14  Linnea Andersson  2004  Örebro Simallians    50.43        1:47.14   
15  Smilla Löthgren  2004  Karlskoga Simförening    52.83        1:48.26   
16  Linnea Eriksson  2004  Örebro Simallians    54.88        1:59.98   
17  Tove Oskarsson  2004  Örebro Simallians    57.13        2:03.18   
18  Tess Fransson  2004  Örebro Simallians    58.22        2:03.19   
                     
 
Gren 7, 100m Bröstsim Flick 11-13, Finaler 12 år 
Sponsor: Ove P Karlsson 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Amanda Johansson  2005  Deje Simsällskap    40.95        1:25.08   
Isabelle Johansson  2005  Karlskoga Simförening    42.13        1:27.89   
Linnea Lindberg  2005  Karlstads Simsällskap    42.56        1:30.07   
Linnéa Bruce-Holm  2005  Säffle Simsällskap    43.79        1:32.33   
Linnea Larsson  2005  Hallsberg Kumla Simklubb    45.86        1:34.93   
Agnes Wilde  2005  Karlstads Simsällskap    44.60        1:35.84   
Julia Pietsch  2005  Örebro Simallians    45.85        1:36.48   
Felicia Sobotka  2005  Hallsberg Kumla Simklubb    47.28        1:37.87   
Elvira Bergsten  2005  Karlstads Simsällskap    46.47        1:38.71   
10  Amanda Orban  2005  Säffle Simsällskap    45.94        1:38.94   
11  Erika Svennberg  2005  Örebro Simallians    48.36        1:41.50   
12  Alma Mühr  2005  Örebro Simallians    48.04        1:44.61   
13  Tyra Jacobsson  2005  Hallsberg Kumla Simklubb    50.75        1:46.87   
14  Hanna Dautbegovic  2005  Karlstads Simsällskap    50.69        1:47.11   
15  Emma Dahlberg  2005  Karlstads Simsällskap    50.36        1:47.44   
16  Tindra Mortensen  2005  Säffle Simsällskap    52.45        1:48.26   
17  Maja Sörling  2005  Örebro Simallians    52.83        1:51.49   
18  Sara Arian  2005  Säffle Simsällskap    53.65        1:52.14   
19  Thelma Jansson  2005  Karlskoga Simförening    53.61        1:52.74   
20  Ellen Lindner  2005  Karlstads Simsällskap    51.92        1:53.23   
21  Runa Eriksson  2005  Hallsberg Kumla Simklubb    55.10        1:54.56   
22  Linneá Therus  2005  Karlskoga Simförening    56.00        1:56.88   
23  Sally Wetterskog  2005  Filipstads Simklubb    56.70        1:59.41   
24  Beatrix Becker Vallin  2005  Örebro Simallians    56.53        1:59.71   
25  Sofie Leander  2005  Säffle Simsällskap    56.71        2:03.38   
26  Frida Jonsson  2005  Karlskoga Simförening    56.74        2:03.41   
Alice Johnson  2005  Karlstads Simsällskap            DSQ   
Ella Sjöbom  2005  Grums Simsällskap            DSQ   
Line Hammarland  2005  Örebro Simallians            DSQ   
Magdalena Järlström  2005  Örebro Simallians            DSQ   
                     
 
Gren 7, 100m Bröstsim Flick 11-13, Finaler 11 år 
Sponsor: Ove P Karlsson 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ebba Locken  2006  Säffle Simsällskap    47.64        1:40.69   
Moa Pansawang  2006  Hallsberg Kumla Simklubb    48.09        1:43.87   
Mia Larsson  2006  Karlskoga Simförening    49.26        1:45.47   
Sara Sjölander  2006  Karlstads Simsällskap    48.83        1:47.10   
Tilda Johansson  2006  Deje Simsällskap    50.73        1:48.29   
Boglarka Biro  2006  Karlskoga Simförening    50.45        1:48.30   
Alva Granzell  2006  Karlstads Simsällskap    52.97        1:53.40   
Emily Rye  2006  Hallsberg Kumla Simklubb    52.32        1:54.66   
Hanna Widing  2006  Säffle Simsällskap    56.49        1:58.03   
10  Emilia Tallberg  2006  Deje Simsällskap    58.38        2:00.62   
11  Johanna Storm  2006  Säffle Simsällskap    1:01.88        2:11.99   
Alice Larsson  2006  Örebro Simallians            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  06 maj 2017 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  11:35 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden Försök 2017    Utskriftsdatum  06 maj 2017   
  Tävlingsort  Karlskoga    Utskriftstid  11:48   
  Arrangör  Karlskoga Simförening         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 maj 2017         
 
 
Gren 8, 100m Bröstsim Pojk 11-13, Finaler 13 år 
Sponsor: Saab Bofors Test Center 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Edvin Axelsson  2004  Grums Simsällskap    42.81        1:31.85   
Emil Axelsson  2004  Grums Simsällskap    42.99        1:34.88   
Emil Wåhlén  2004  Grums Simsällskap    44.14        1:35.48   
Rasmus Falk  2004  Örebro Simallians    43.97        1:35.97   
David Eriksson  2004  Hallsberg Kumla Simklubb    46.19        1:36.51   
Marcus Bülund  2004  Karlstads Simsällskap    45.90        1:37.32   
Markuss Virats  2004  Örebro Simallians    42.91        1:40.51   
William Lindblom  2004  Arvika Simsällskap    50.34        1:45.55   
Emils Daniels Dambis  2004  Örebro Simallians    50.92        1:50.31   
10  Ali Arian  2004  Säffle Simsällskap    52.45        1:51.00   
11  Lukas Palmer  2004  Örebro Simallians    51.56        1:53.14   
12  Leon Fredriksson  2004  Arvika Simsällskap    1:00.56        2:13.73   
                     
 
Gren 8, 100m Bröstsim Pojk 11-13, Finaler 12 år 
Sponsor: Saab Bofors Test Center 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Erik Mulikov  2005  Säffle Simsällskap    44.28        1:35.42   
Adam Feki  2005  Säffle Simsällskap    47.20        1:39.35   
Lukas Franz  2005  Karlskoga Simförening    48.95        1:47.96   
Gustav Larsson  2005  Örebro Simallians    53.25        1:51.45   
Alvin Sundén  2005  Karlskoga Simförening    53.09        1:54.54   
Erik Pellfolk  2005  Karlstads Simsällskap    55.91        1:54.64   
Alex Sahib  2005  Örebro Simallians    58.44        2:06.95   
Vilhelm Crommert  2005  Örebro Simallians    59.40        2:07.43   
                     
 
Gren 8, 100m Bröstsim Pojk 11-13, Finaler 11 år 
Sponsor: Saab Bofors Test Center 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Casper Larsson  2006  Simklubben Solsta    48.15        1:40.75   
Leo Karlsson  2006  Hallsberg Kumla Simklubb    51.90        1:45.69   
Noel Spelling  2006  Filipstads Simklubb    51.78        1:46.91   
Viktor Hellberg  2006  Karlskoga Simförening    54.17        1:51.44   
Mathias Kördel  2006  Örebro Simallians    55.44        1:55.95   
Erik Bjurenhed  2006  Karlstads Simsällskap    56.80        1:59.14   
Gabriel Eder  2006  Karlstads Simsällskap    58.91        2:06.72   
Anton Lundman  2006  Karlstads Simsällskap    1:03.47        2:14.29   
Ahmad Amro  2006  Karlstads Simsällskap    1:05.18        2:23.00   
Elias Jansson  2006  Karlskoga Simförening            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  06 maj 2017 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  11:48 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden Försök 2017    Utskriftsdatum  06 maj 2017   
  Tävlingsort  Karlskoga    Utskriftstid  11:55   
  Arrangör  Karlskoga Simförening         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 maj 2017         
 
 
Gren 9, 50m Bröstsim Flickor 10oy, Finaler 10 år och yngre 
Sponsor: Karlskoga Hem 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elin Segerström  2007  Karlstads Simsällskap            46.93   
Ellen Jörstad  2007  Örebro Simallians            51.05   
Moa Englund  2008  Grums Simsällskap            51.31   
Alva Johansson  2008  Deje Simsällskap            55.30   
Embla Hellström  2007  Simklubben Solsta            55.69   
Ellen Lundgren  2007  Arvika Simsällskap            57.17   
Nellie Westerlund  2007  Karlstads Simsällskap            58.45   
Renée Ricken  2007  Karlstads Simsällskap            58.46   
Elsa Eremo  2007  Lindesbergs Simsällskap            1:00.19   
10  Elin Wilde  2008  Karlstads Simsällskap            1:02.21   
11  Elin Jonsson  2007  Karlskoga Simförening            1:02.37   
12  Märta Olsson  2007  Filipstads Simklubb            1:02.50   
13  Sara Feki  2007  Säffle Simsällskap            1:03.03   
14  Moa Granzell  2008  Karlstads Simsällskap            1:03.12   
15  Tilde Quarfordt  2009  Karlskoga Simförening            1:04.08   
16  Rosa Jansson  2008  Örebro Simallians            1:06.13   
17  Maja Englund  2010  Grums Simsällskap            1:17.15   
18  Nellie Leander  2010  Säffle Simsällskap            1:20.57   
19  Jennifer Storm  2009  Säffle Simsällskap            1:24.35   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  06 maj 2017 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  11:55 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden Försök 2017    Utskriftsdatum  06 maj 2017   
  Tävlingsort  Karlskoga    Utskriftstid  11:57   
  Arrangör  Karlskoga Simförening         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 maj 2017         
 
 
Gren 10, 50m Bröstsim Pojkar 10oy, Finaler 10 år och yngre 
Sponsor: Folkhögskolan 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lex Albringer  2007  Karlstads Simsällskap            48.24   
Alexander Albringer  2007  Karlstads Simsällskap            54.42   
Oliwer Lindblom  2007  Arvika Simsällskap            56.58   
Emil Jörstad  2008  Örebro Simallians            1:00.82   
Johan Pellfolk  2007  Karlstads Simsällskap            1:00.88   
Zander Holmgren  2007  Karlstads Simsällskap            1:03.65   
Alfred Holm  2008  Säffle Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  06 maj 2017 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  11:57 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden Försök 2017    Utskriftsdatum  06 maj 2017   
  Tävlingsort  Karlskoga    Utskriftstid  12:28   
  Arrangör  Karlskoga Simförening         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 maj 2017         
 
 
Gren 11, 100m Frisim Flickor 11-13, Finaler 13 år 
Sponsor: HG Design 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ida Lithner  2004  Säffle Simsällskap    30.49        1:02.95   
Elise Tegin  2004  Lindesbergs Simsällskap    31.52        1:05.60   
Maija Brattström  2004  Hallsberg Kumla Simklubb    32.61        1:09.08   
Elin Eriksson  2004  Lindesbergs Simsällskap    33.43        1:09.80   
Sanna Axelsson  2004  Arvika Simsällskap    34.66        1:11.32   
Ida Hammarland  2004  Örebro Simallians    35.04        1:11.86   
Anna Kumm  2004  Grums Simsällskap    35.16        1:13.22   
Granaz Harandi  2004  Örebro Simallians    34.96        1:13.76   
Minea Dautbegovic  2004  Karlstads Simsällskap    35.94        1:14.22   
10  Erica Segerström  2004  Karlstads Simsällskap    35.50        1:14.51   
11  Nova Johansson  2004  Filipstads Simklubb    35.74        1:14.60   
12  Julia Åkerstrand  2004  Hallsberg Kumla Simklubb    36.16        1:14.65   
13  Alice Bergström  2004  Karlskoga Simförening    36.33        1:14.84   
14  Thea Lekberg  2004  Karlskoga Simförening    37.08        1:17.00   
15  Amanda Blom  2004  Grums Simsällskap    37.89        1:17.33   
16  Maja Nyberg  2004  Karlskoga Simförening    37.79        1:18.58   
17  Julia Blennrot  2004  Säffle Simsällskap    38.27        1:20.87   
18  Linnea Andersson  2004  Örebro Simallians    42.29        1:26.93   
19  Paula Johansson  2004  Karlskoga Simförening    41.32        1:27.32   
20  Smilla Löthgren  2004  Karlskoga Simförening    42.80        1:29.06   
21  Tess Fransson  2004  Örebro Simallians    45.26        1:35.66   
22  Tove Oskarsson  2004  Örebro Simallians    45.58        1:41.54   
23  Olivia Englund  2004  Hallsberg Kumla Simklubb    47.42        1:42.53   
24  Linnea Eriksson  2004  Örebro Simallians    55.77        2:00.93   
Carla Rye  2004  Hallsberg Kumla Simklubb            DNS   
                     
 
Gren 11, 100m Frisim Flickor 11-13, Finaler 12 år 
Sponsor: HG Design 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Linnea Larsson  2005  Hallsberg Kumla Simklubb    34.12        1:09.02   
Amanda Johansson  2005  Deje Simsällskap    33.93        1:10.29   
Ella Sjöbom  2005  Grums Simsällskap    34.42        1:11.93   
Anna Busacca Hjärtquist  2005  Grums Simsällskap    34.75        1:12.31   
Linnea Lindberg  2005  Karlstads Simsällskap    34.86        1:12.57   
Julia Pietsch  2005  Örebro Simallians    35.26        1:13.89   
Alice Johnson  2005  Karlstads Simsällskap    34.81        1:14.49   
Agnes Wilde  2005  Karlstads Simsällskap    34.96        1:14.50   
Felicia Sobotka  2005  Hallsberg Kumla Simklubb    35.48        1:14.51   
10  Isabelle Johansson  2005  Karlskoga Simförening    36.46        1:14.53   
11  Linnéa Bruce-Holm  2005  Säffle Simsällskap    37.40        1:16.17   
12  Josefina Näsén  2005  Örebro Simallians    37.57        1:18.02   
13  Tindra Mortensen  2005  Säffle Simsällskap    38.95        1:19.34   
14  Line Hammarland  2005  Örebro Simallians    38.11        1:19.91   
15  Elvira Bergsten  2005  Karlstads Simsällskap    39.34        1:22.34   
16  Tyra Jacobsson  2005  Hallsberg Kumla Simklubb    40.26        1:23.64   
17  Amanda Orban  2005  Säffle Simsällskap    39.50        1:24.08   
18  Sally Wetterskog  2005  Filipstads Simklubb    42.27        1:25.33   
19  Sofie Leander  2005  Säffle Simsällskap    40.83        1:25.63   
20  Emma Dahlberg  2005  Karlstads Simsällskap    41.45        1:27.54   
21  Runa Eriksson  2005  Hallsberg Kumla Simklubb    43.09        1:27.93   
22  Sofie Engvall  2005  Karlstads Simsällskap    41.92        1:30.49   
23  Ellen Lindner  2005  Karlstads Simsällskap    42.09        1:31.37   
24  Sara Arian  2005  Säffle Simsällskap    43.43        1:31.42   
25  Thelma Jansson  2005  Karlskoga Simförening    42.19        1:32.16   
26  Frida Jonsson  2005  Karlskoga Simförening    45.42        1:34.04   
27  Erika Svennberg  2005  Örebro Simallians    45.26        1:35.31   
28  Alma Mühr  2005  Örebro Simallians    44.14        1:37.51   
29  Beatrix Becker Vallin  2005  Örebro Simallians    50.56        1:50.48   
30  Magdalena Järlström  2005  Örebro Simallians    52.27        1:51.35   
Wilma Åberg  2005  Örebro Simallians            DSQ   
                     
 
Gren 11, 100m Frisim Flickor 11-13, Finaler 11 år 
Sponsor: HG Design 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Miranda Wahlstedt  2006  Karlstads Simsällskap    33.02        1:08.95   
Isabella Viklund  2006  Lindesbergs Simsällskap    36.22        1:14.15   
Ebba Locken  2006  Säffle Simsällskap    37.98        1:19.26   
Mia Larsson  2006  Karlskoga Simförening    38.30        1:19.44   
Sara Sjölander  2006  Karlstads Simsällskap    37.73        1:20.35   
Alva Granzell  2006  Karlstads Simsällskap    38.19        1:22.84   
Greta Larsson  2006  Filipstads Simklubb    39.94        1:24.31   
Moa Pansawang  2006  Hallsberg Kumla Simklubb    43.04        1:28.60   
Tilda Johansson  2006  Deje Simsällskap    43.10        1:28.90   
10  Nadja Ricken  2006  Karlstads Simsällskap    41.89        1:31.23   
11  Hanna Widing  2006  Säffle Simsällskap    45.03        1:32.50   
12  Emily Rye  2006  Hallsberg Kumla Simklubb    45.71        1:38.15   
13  Emilia Tallberg  2006  Deje Simsällskap    51.16        1:48.08   
14  Alice Larsson  2006  Örebro Simallians    52.14        1:50.34   
15  Inez Sandberg  2006  Karlstads Simsällskap    55.15        1:56.33   
16  Johanna Storm  2006  Säffle Simsällskap    57.48        2:02.56   
Boglarka Biro  2006  Karlskoga Simförening            DNF   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  06 maj 2017 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  12:28 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden Försök 2017    Utskriftsdatum  06 maj 2017   
  Tävlingsort  Karlskoga    Utskriftstid  12:38   
  Arrangör  Karlskoga Simförening         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 maj 2017         
 
 
Gren 12, 100m Frisim Pojkar 11-13, Finaler 13 år 
Sponsor: Arena Reklam 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Axel Andersson  2004  Lindesbergs Simsällskap    32.39        1:06.50   
Emil Wåhlén  2004  Grums Simsällskap    34.43        1:11.51   
Edvin Axelsson  2004  Grums Simsällskap    35.12        1:12.13   
David Eriksson  2004  Hallsberg Kumla Simklubb    35.74        1:12.24   
Jesper Andersson  2004  Säffle Simsällskap    35.27        1:13.75   
Marcus Bülund  2004  Karlstads Simsällskap    35.41        1:14.78   
Hugo Koivumäki  2004  Säffle Simsällskap    36.46        1:16.15   
Emil Axelsson  2004  Grums Simsällskap    36.38        1:16.19   
William Lindblom  2004  Arvika Simsällskap    37.89        1:17.23   
10  Axel Skoglund  2004  Örebro Simallians    39.07        1:20.61   
11  Axel Hedberg  2004  Karlstads Simsällskap    38.84        1:22.26   
12  Daniel Kördel  2004  Örebro Simallians    39.91        1:23.25   
13  Markuss Virats  2004  Örebro Simallians    38.86        1:26.97   
14  Ali Arian  2004  Säffle Simsällskap    41.69        1:29.93   
15  Lukas Palmer  2004  Örebro Simallians    42.93        1:30.45   
16  Rasmus Falk  2004  Örebro Simallians    41.83        1:31.47   
17  Emils Daniels Dambis  2004  Örebro Simallians    43.92        1:32.53   
18  Leon Fredriksson  2004  Arvika Simsällskap    44.35        1:35.66   
                     
 
Gren 12, 100m Frisim Pojkar 11-13, Finaler 12 år 
Sponsor: Arena Reklam 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Erik Mulikov  2005  Säffle Simsällskap    32.78        1:09.22   
August Jansson  2005  Örebro Simallians    35.73        1:11.99   
Adam Feki  2005  Säffle Simsällskap    35.21        1:12.53   
Tim Weghammar  2005  Säffle Simsällskap    38.02        1:19.56   
Erik Pellfolk  2005  Karlstads Simsällskap    39.42        1:20.57   
Linus Åkesson  2005  Karlskoga Simförening    42.90        1:28.46   
Alvin Sundén  2005  Karlskoga Simförening    41.33        1:29.31   
Lukas Franz  2005  Karlskoga Simförening    41.88        1:29.64   
Vilhelm Crommert  2005  Örebro Simallians    46.72        1:39.13   
10  Alex Sahib  2005  Örebro Simallians    54.48        1:57.34   
Gustav Larsson  2005  Örebro Simallians            DNS   
                     
 
Gren 12, 100m Frisim Pojkar 11-13, Finaler 11 år 
Sponsor: Arena Reklam 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Noel Spelling  2006  Filipstads Simklubb    39.13        1:23.03   
Leo Karlsson  2006  Hallsberg Kumla Simklubb    40.92        1:24.01   
Elias Jansson  2006  Karlskoga Simförening    41.56        1:27.68   
Mathias Kördel  2006  Örebro Simallians    42.28        1:28.57   
Viktor Hellberg  2006  Karlskoga Simförening    42.84        1:29.39   
Casper Larsson  2006  Simklubben Solsta    45.09        1:34.19   
Erik Bjurenhed  2006  Karlstads Simsällskap    46.88        1:37.72   
Gabriel Eder  2006  Karlstads Simsällskap    45.81        1:37.77   
Anton Lundman  2006  Karlstads Simsällskap    55.24        1:51.75   
10  Ahmad Amro  2006  Karlstads Simsällskap    55.62        2:03.61   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  06 maj 2017 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  12:38 
 
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden Försök 2017    Utskriftsdatum  06 maj 2017   
  Tävlingsort  Karlskoga    Utskriftstid  12:43   
  Arrangör  Karlskoga Simförening         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 maj 2017         
 
 
Gren 13, 50m Frisim Flickor 10oy, Finaler 10 år och yngre 
Sponsor: Degerfors Laboratorium 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elin Segerström  2007  Karlstads Simsällskap            35.74   
Elin Jonsson  2007  Karlskoga Simförening            39.95   
Nellie Westerlund  2007  Karlstads Simsällskap            41.78   
Ellen Jörstad  2007  Örebro Simallians            42.26   
Moa Englund  2008  Grums Simsällskap            42.88   
Moa Granzell  2008  Karlstads Simsällskap            43.02   
Rosa Jansson  2008  Örebro Simallians            44.62   
Emilia Hodell  2007  Lindesbergs Simsällskap            44.83   
Ellen Lundgren  2007  Arvika Simsällskap            45.46   
10  Embla Hellström  2007  Simklubben Solsta            45.88   
11  Elsa Eremo  2007  Lindesbergs Simsällskap            47.03   
12  Renée Ricken  2007  Karlstads Simsällskap            47.43   
13  Märta Olsson  2007  Filipstads Simklubb            51.92   
14  Signe Lindberg  2008  Karlstads Simsällskap            52.13   
15  Sara Feki  2007  Säffle Simsällskap            54.67   
16  Agnes Larsson  2007  Filipstads Simklubb            56.14   
17  Tilde Quarfordt  2009  Karlskoga Simförening            57.24   
18  Frida Weghammar  2010  Säffle Simsällskap            1:02.11   
19  Maja Englund  2010  Grums Simsällskap            1:03.42   
20  Nellie Leander  2010  Säffle Simsällskap            1:11.75   
21  Jennifer Storm  2009  Säffle Simsällskap            1:21.68   
Alva Johansson  2008  Deje Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  06 maj 2017 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  12:43 
 
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden Försök 2017    Utskriftsdatum  06 maj 2017   
  Tävlingsort  Karlskoga    Utskriftstid  12:49   
  Arrangör  Karlskoga Simförening         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 maj 2017         
 
 
Gren 14, 50m Frisim Pojkar 10oy, Finaler 10 år och yngre 
Sponsor: PBH Teknik 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lex Albringer  2007  Karlstads Simsällskap            37.04   
Oliwer Lindblom  2007  Arvika Simsällskap            43.28   
Alexander Albringer  2007  Karlstads Simsällskap            44.61   
Emil Jörstad  2008  Örebro Simallians            46.18   
Alfred Holm  2008  Säffle Simsällskap            46.87   
Johan Pellfolk  2007  Karlstads Simsällskap            48.94   
Christopher Persson  2007  Säffle Simsällskap            52.31   
Melvin Weghammar  2008  Säffle Simsällskap            1:01.12   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  06 maj 2017 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  12:49 
 
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden Försök 2017    Utskriftsdatum  06 maj 2017   
  Tävlingsort  Karlskoga    Utskriftstid  13:22   
  Arrangör  Karlskoga Simförening         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 maj 2017         
 
 
Gren 15, 4X50m Medley Flick 12-13, Finaler 12 - 13 år 
Sponsor: Lunedet Camping Cafè 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lindesberg 04  2004  Lindesbergs Simsällskap            2:22.05   
  Elise Tegin  2004      35.75        35.75   
  Lovisa Hodell  2004      38.37        1:14.12   
  Elin Eriksson  2004      35.94        1:50.06   
  Isabella Viklund  2006      31.99        2:22.05   
                     
Karlstad Damer [2005]  2005  Karlstads Simsällskap            2:26.68   
  Miranda Wahlstedt  2006      38.39        38.39   
  Linnea Lindberg  2005      40.71        1:19.10   
  Erica Segerström  2004      34.46        1:53.56   
  Alice Johnson  2005      33.12        2:26.68   
                     
Hk Sim Damer 1  2004  Hallsberg Kumla Simklubb            2:27.95   
  Julia Åkerstrand  2004      39.34        39.34   
  Carla Rye  2004      43.67        1:23.01   
  Maija Brattström  2004      33.86        1:56.87   
  Linnea Larsson  2005      31.08        2:27.95   
                     
Ösa Damer Lag 1  2005  Örebro Simallians            2:28.75   
  Josefina Näsén  2005      38.26        38.26   
  Granaz Harandi  2004      42.72        1:20.98   
  Ida Hammarland  2004      34.86        1:55.84   
  Julia Pietsch  2005      32.91        2:28.75   
                     
Grums SS Damer  2005  Grums Simsällskap            2:35.65   
  Anna Kumm  2004      43.10        43.10   
  Amanda Blom  2004      42.55        1:25.65   
  Anna Busacca Hjärtquist  2005      37.61        2:03.26   
  Ella Sjöbom  2005      32.39        2:35.65   
                     
Säffle SS Damer Lag 1  2004  Säffle Simsällskap            2:36.40   
  Sofie Leander  2005      45.34        45.34   
  Linnéa Bruce-Holm  2005      43.22        1:28.56   
  Ida Lithner  2004      31.69        2:00.25   
  Amanda Orban  2005      36.15        2:36.40   
                     
Karlsko SF Damer [2004]  2004  Karlskoga Simförening            2:38.71   
  Thea Lekberg  2004      43.11        43.11   
  Isabelle Johansson  2005      42.15        1:25.26   
  Alice Bergström  2004      40.88        2:06.14   
  Maja Nyberg  2004      32.57        2:38.71   
                     
Karlstad Damer Lag 2  2005  Karlstads Simsällskap            2:48.20   
  Minea Dautbegovic  2004      40.63        40.63   
  Hanna Dautbegovic  2005      49.09        1:29.72   
  Elvira Bergsten  2005      44.29        2:14.01   
  Agnes Wilde  2005      34.19        2:48.20   
                     
Hk Sim Damer 2  2004  Hallsberg Kumla Simklubb            2:48.99   
  Tyra Jacobsson  2005      44.65        44.65   
  Olivia Englund  2004      48.15        1:32.80   
  Felicia Sobotka  2005      38.22        2:11.02   
  Runa Eriksson  2005      37.97        2:48.99   
                     
10  Karlsko SF Damer [2005]  2005  Karlskoga Simförening            2:57.62   
  Linneá Therus  2005      45.58        45.58   
  Boglarka Biro  2006      49.56        1:35.14   
  Mia Larsson  2006      41.75        2:16.89   
  Thelma Jansson  2005      40.73        2:57.62   
                     
11  Säffle SS Damer Lag 2  2004  Säffle Simsällskap            3:10.41   
  Julia Blennrot  2004      42.22        42.22   
  Sara Arian  2005      51.47        1:33.69   
  Tindra Mortensen  2005      41.16        2:14.85   
  Sara Feki  2007      55.56        3:10.41   
                     
12  Ösa Damer Lag 3  2004  Örebro Simallians            3:22.67   
  Linnea Andersson  2004      48.58        48.58   
  Ellen Jörstad  2007      51.93        1:40.51   
  Alma Mühr  2005      52.41        2:32.92   
  Beatrix Becker Vallin  2005      49.75        3:22.67   
                     
13  Ösa Damer Lag 4  2004  Örebro Simallians            3:51.45   
  Rosa Jansson  2008      58.52        58.52   
  Magdalena Järlström  2005      1:06.01        2:04.53   
  Tove Oskarsson  2004      56.86        3:01.39   
  Alice Larsson  2006      50.06        3:51.45   
                     
Ösa Damer Lag 2  2004  Örebro Simallians            DNS   
  Ella Hagelvik  2004                 
  Erika Svennberg  2005                 
  Line Hammarland  2005                 
  Wilma Åberg  2005              DNS   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  06 maj 2017 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  13:22 
 
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden Försök 2017    Utskriftsdatum  06 maj 2017   
  Tävlingsort  Karlskoga    Utskriftstid  13:26   
  Arrangör  Karlskoga Simförening         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 maj 2017         
 
 
Gren 16, 4X50m Medley Pojkar 12-13, Finaler 12 - 13 år 
Sponsor: Ove P Karlsson 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Säffle SS Herrar [2005]  2005  Säffle Simsällskap            2:35.48   
  Jesper Andersson  2004      38.86        38.86   
  Adam Feki  2005      47.98        1:26.84   
  Erik Mulikov  2005      33.98        2:00.82   
  Hugo Koivumäki  2004      34.66        2:35.48   
                     
Ösa Herrar Lag 1  2004  Örebro Simallians            2:48.12   
  Axel Skoglund  2004      41.16        41.16   
  August Jansson  2005      46.99        1:28.15   
  Daniel Kördel  2004      42.08        2:10.23   
  Mathias Kördel  2006      37.89        2:48.12   
                     
Karlsko SF Herrar [2005]  2005  Karlskoga Simförening            3:04.45   
  Lukas Franz  2005      43.61        43.61   
  Viktor Hellberg  2006      52.84        1:36.45   
  Linus Åkesson  2005      51.30        2:27.75   
  Elias Jansson  2006      36.70        3:04.45   
                     
Ösa Herrar Lag 2  2004  Örebro Simallians            3:18.29   
  Gustav Larsson  2005      50.62        50.62   
  Alex Sahib  2005      58.22        1:48.84   
  Emil Jörstad  2008      49.51        2:38.35   
  Emils Daniels Dambis  2004      39.94        3:18.29   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  06 maj 2017 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  13:26 
 
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden Försök 2017    Utskriftsdatum  06 maj 2017   
  Tävlingsort  Karlskoga    Utskriftstid  13:31   
  Arrangör  Karlskoga Simförening         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 maj 2017         
 
 
Gren 17, 4X50m Medley Flickor 11oy, Finaler 11 år och yngre 
Sponsor: Saab Bofors Test Center 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Karlstad Damer1 [2006]  2016  Karlstads Simsällskap            2:57.93   
  Alva Granzell  2006      46.74        46.74   
  Sara Sjölander  2006      45.07        1:31.81   
  Elin Segerström  2007      45.33        2:17.14   
  Nadja Ricken  2006      40.79        2:57.93   
                     
Säffle SS Damer Lag 1  2006  Säffle Simsällskap            3:43.35   
  Hanna Widing  2006      47.73        47.73   
  Nellie Leander  2010      1:20.15        2:07.88   
  Ebba Locken  2006      41.25        2:49.13   
  Johanna Storm  2006      54.22        3:43.35   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  06 maj 2017 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  13:31 
 
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden Försök 2017    Utskriftsdatum  06 maj 2017   
  Tävlingsort  Karlskoga    Utskriftstid  13:35   
  Arrangör  Karlskoga Simförening         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 maj 2017         
 
 
Gren 18, 4X50m Medley Pojkar 11oy, Finaler 11 år och yngre 
Sponsor: Karlskoga Hem 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Karlstad Herrar [2006]  2006  Karlstads Simsällskap            3:25.86   
  Alexander Albringer  2007      50.75        50.75   
  Johan Pellfolk  2007      1:02.91        1:53.66   
  Lex Albringer  2007      47.15        2:40.81   
  Gabriel Eder  2006      45.05        3:25.86   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  06 maj 2017 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  13:35 
 
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden Försök 2017    Utskriftsdatum  06 maj 2017   
  Tävlingsort  Karlskoga    Utskriftstid  16:09   
  Arrangör  Karlskoga Simförening         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 maj 2017         
 
 
Gren 19, 4X100m Medley Mixed 12-13, Finaler 12 - 13 år 
Sponsor: Folkhögskolan 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Säffle SS Mix Lag 1  2004  Säffle Simsällskap            5:26.38   
  Jesper Andersson  2004      38.97  1:28.26      1:28.26   
  Linnéa Bruce-Holm  2005      45.03  1:36.54      3:04.80   
  Ida Lithner  2004      32.45  1:12.75      4:17.55   
  Erik Mulikov  2005      32.18  1:08.83      5:26.38   
                     
Grums SS Mixed  2004  Grums Simsällskap            5:48.97   
  Anna Busacca Hjärtquist  2005      41.73  1:24.84      1:24.84   
  Emil Axelsson  2004      43.24  1:35.48      3:00.32   
  Amanda Blom  2004      41.72  1:33.64      4:33.96   
  Edvin Axelsson  2004      33.55  1:15.01      5:48.97   
                     
Säffle SS Mix Lag 2  2004  Säffle Simsällskap            6:25.51   
  Tim Weghammar  2005      47.64  1:39.13      1:39.13   
  Amanda Orban  2005      47.44  1:42.24      3:21.37   
  Adam Feki  2005      42.49  1:36.02      4:57.39   
  Sofie Leander  2005      41.17  1:28.12      6:25.51   
                     
Säffle SS Mix Lag 3  2004  Säffle Simsällskap            6:52.43   
  Hugo Koivumäki  2004      48.53  1:38.95      1:38.95   
  Sara Arian  2005      52.42  1:52.97      3:31.92   
  Tindra Mortensen  2005      49.31  1:45.53      5:17.45   
  Ali Arian  2004      44.10  1:34.98      6:52.43   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  06 maj 2017 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  16:09 
 
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden Försök 2017    Utskriftsdatum  06 maj 2017   
  Tävlingsort  Karlskoga    Utskriftstid  16:12   
  Arrangör  Karlskoga Simförening         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 maj 2017         
 
 
Gren 20, 4X50m Medley Mixed 11oy, Finaler 11 år och yngre 
Sponsor: HG Design 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Säffle SS Mix1 [2006]  2006  Säffle Simsällskap            3:28.72   
  Alfred Holm  2008      52.63        52.63   
  Ebba Locken  2006      46.34        1:38.97   
  Hanna Widing  2006      53.99        2:32.96   
  Christopher Persson  2007      55.76        3:28.72   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  06 maj 2017 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  16:12 
 
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden Försök 2017    Utskriftsdatum  06 maj 2017   
  Tävlingsort  Karlskoga    Utskriftstid  16:26   
  Arrangör  Karlskoga Simförening         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 maj 2017         
 
 
Gren 21, 400m Frisim Flickor 13, Finaler 13 år 
Sponsor: Arena Reklam 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Ida Lithner  2004  Säffle Simsällskap    1:09.44  2:22.68  3:36.60    4:48.96   
Elin Eriksson  2004  Lindesbergs Simsällskap    1:17.48  2:41.11  4:05.97    5:25.37   
Sanna Axelsson  2004  Arvika Simsällskap    1:17.56  2:41.10  4:05.36    5:25.48   
Minea Dautbegovic  2004  Karlstads Simsällskap    1:23.07  2:51.30  4:19.36    5:45.89   
Anna Kumm  2004  Grums Simsällskap    1:22.45  2:52.58  4:24.24    5:50.88   
Alice Bergström  2004  Karlskoga Simförening    1:25.67  2:58.21  4:31.53    5:58.61   
Maja Nyberg  2004  Karlskoga Simförening    1:25.89  2:57.78  4:31.11    5:58.61   
Julia Blennrot  2004  Säffle Simsällskap    1:24.68  6:08.07      6:08.07   
Amanda Blom  2004  Grums Simsällskap    1:31.46  3:07.49  6:10.23    6:10.23   
10  Smilla Löthgren  2004  Karlskoga Simförening    1:34.54  3:18.80  5:01.58    6:41.64   
Ella Hagelvik  2004  Örebro Simallians            DNS   
Granaz Harandi  2004  Örebro Simallians            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  06 maj 2017 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  16:26 
 
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden Försök 2017    Utskriftsdatum  06 maj 2017   
  Tävlingsort  Karlskoga    Utskriftstid  16:57   
  Arrangör  Karlskoga Simförening         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 maj 2017         
 
 
Gren 22, 400m Frisim Pojkar 13, Finaler 13 år 
Sponsor: Degerfors Laboratorium 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Hugo Koivumäki  2004  Säffle Simsällskap    1:23.88  2:54.64  4:22.60    5:45.67   
William Lindblom  2004  Arvika Simsällskap    1:25.90  2:57.41  4:26.30    5:49.47   
Axel Andersson  2004  Lindesbergs Simsällskap    1:26.54  2:57.94  4:27.26    5:54.81   
Edvin Axelsson  2004  Grums Simsällskap    1:24.32  2:57.77  4:29.39    5:55.68   
Jesper Andersson  2004  Säffle Simsällskap    1:25.95  2:57.27  4:26.12    5:57.31   
Emil Axelsson  2004  Grums Simsällskap    1:25.68  2:58.88  4:31.93    6:01.02   
Axel Skoglund  2004  Örebro Simallians    1:30.65  3:07.53  4:44.58    6:19.97   
Daniel Kördel  2004  Örebro Simallians    1:34.60  3:17.72  5:03.00    6:41.56   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  06 maj 2017 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  16:57 
 
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden Försök 2017    Utskriftsdatum  06 maj 2017   
  Tävlingsort  Karlskoga    Utskriftstid  16:56   
  Arrangör  Karlskoga Simförening         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 maj 2017         
 
 
Gren 23, 200m Frisim Flickor 12, Finaler 12 år 
Sponsor: PBH Teknik 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Amanda Johansson  2005  Deje Simsällskap    36.32  1:15.24  1:53.97    2:32.00   
Anna Busacca Hjärtquist  2005  Grums Simsällskap    36.65  1:16.97  1:56.34    2:35.07   
Linnea Larsson  2005  Hallsberg Kumla Simklubb    38.48  1:19.81  2:00.76    2:35.78   
Ella Sjöbom  2005  Grums Simsällskap    36.54  1:17.90  1:58.01    2:36.64   
Julia Pietsch  2005  Örebro Simallians    37.33  1:18.06  1:59.66    2:40.72   
Agnes Wilde  2005  Karlstads Simsällskap    36.00  1:17.42  2:00.10    2:41.11   
Isabelle Johansson  2005  Karlskoga Simförening    37.68  1:19.12  2:01.80    2:42.92   
Linnéa Bruce-Holm  2005  Säffle Simsällskap    38.22  1:22.06  2:07.17    2:49.67   
Alice Johnson  2005  Karlstads Simsällskap    38.14  1:22.81  2:08.07    2:53.03   
10  Tyra Jacobsson  2005  Hallsberg Kumla Simklubb    41.72  1:28.55  2:15.14    2:59.17   
11  Tindra Mortensen  2005  Säffle Simsällskap    42.82  1:29.01  2:17.05    3:02.00   
12  Wilma Åberg  2005  Örebro Simallians    42.77  1:30.77  2:20.50    3:09.05   
13  Sofie Leander  2005  Säffle Simsällskap    44.53  1:34.24  2:23.31    3:10.54   
14  Sally Wetterskog  2005  Filipstads Simklubb    44.50  1:35.55  2:25.81    3:14.05   
15  Linneá Therus  2005  Karlskoga Simförening    45.16  1:38.39  2:31.56    3:21.70   
16  Runa Eriksson  2005  Hallsberg Kumla Simklubb    47.41  1:42.46  2:36.87    3:26.48   
17  Hanna Dautbegovic  2005  Karlstads Simsällskap    45.47  1:38.69  2:35.18    3:27.65   
18  Erika Svennberg  2005  Örebro Simallians    45.63  1:38.97  2:33.90    3:27.84   
19  Sara Arian  2005  Säffle Simsällskap    46.90  1:40.47  2:35.88    3:28.36   
20  Alma Mühr  2005  Örebro Simallians    49.05  1:47.04  2:49.65    3:43.86   
21  Magdalena Järlström  2005  Örebro Simallians    52.81  1:55.98  2:57.98    3:56.48   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  06 maj 2017 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  16:56 
 
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden Försök 2017    Utskriftsdatum  06 maj 2017   
  Tävlingsort  Karlskoga    Utskriftstid  16:59   
  Arrangör  Karlskoga Simförening         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 maj 2017         
 
 
Gren 24, 200m Frisim Pojkar 12, Finaler 12 år 
Sponsor: Lunedet Camping Cafè 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Erik Mulikov  2005  Säffle Simsällskap    32.55  1:09.68  1:48.10    2:25.97   
August Jansson  2005  Örebro Simallians    36.22  1:17.94  1:59.97    2:38.76   
Erik Pellfolk  2005  Karlstads Simsällskap    39.91  1:23.18  2:06.54    2:49.36   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  06 maj 2017 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  16:59 
 
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden Försök 2017    Utskriftsdatum  06 maj 2017   
  Tävlingsort  Karlskoga    Utskriftstid  17:19   
  Arrangör  Karlskoga Simförening         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 maj 2017         
 
 
Gren 25, 100m Fjärilsim F 12-13, Finaler 13 år 
Sponsor: Ove P Karlsson 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ida Lithner  2004  Säffle Simsällskap    33.53        1:14.47   
Elise Tegin  2004  Lindesbergs Simsällskap    35.37        1:18.50   
Maija Brattström  2004  Hallsberg Kumla Simklubb    35.17        1:19.46   
Nova Johansson  2004  Filipstads Simklubb    38.09        1:27.51   
Erica Segerström  2004  Karlstads Simsällskap    36.73        1:28.37   
Elin Eriksson  2004  Lindesbergs Simsällskap    40.09        1:30.15   
Amanda Blom  2004  Grums Simsällskap    46.46        1:36.96   
Alice Bergström  2004  Karlskoga Simförening    44.89        1:37.21   
Ella Hagelvik  2004  Örebro Simallians    1:38.20        1:38.20   
10  Smilla Löthgren  2004  Karlskoga Simförening    51.14        1:55.42   
                     
 
Gren 25, 100m Fjärilsim F 12-13, Finaler 12 år 
Sponsor: Ove P Karlsson 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Anna Busacca Hjärtquist  2005  Grums Simsällskap    39.00        1:25.78   
Amanda Johansson  2005  Deje Simsällskap    38.96        1:26.63   
Josefina Näsén  2005  Örebro Simallians    39.65        1:27.91   
Felicia Sobotka  2005  Hallsberg Kumla Simklubb    39.41        1:28.19   
Linnea Lindberg  2005  Karlstads Simsällskap    42.33        1:31.49   
Alice Johnson  2005  Karlstads Simsällskap    42.70        1:33.10   
Tyra Jacobsson  2005  Hallsberg Kumla Simklubb    1:38.09        1:38.09   
Amanda Orban  2005  Säffle Simsällskap    49.01        1:45.25   
Tindra Mortensen  2005  Säffle Simsällskap    52.06        1:45.68   
Emma Dahlberg  2005  Karlstads Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  06 maj 2017 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  17:19 
 
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden Försök 2017    Utskriftsdatum  06 maj 2017   
  Tävlingsort  Karlskoga    Utskriftstid  17:22   
  Arrangör  Karlskoga Simförening         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 maj 2017         
 
 
Gren 26, 100m Fjärilsim P 12-13, Finaler 13 år 
Sponsor: Saab Bofors Test Center 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Axel Andersson  2004  Lindesbergs Simsällskap    37.04        1:21.26   
Jesper Andersson  2004  Säffle Simsällskap    46.27        1:39.26   
Emils Daniels Dambis  2004  Örebro Simallians    42.41        1:43.46   
                     
 
Gren 26, 100m Fjärilsim P 12-13, Finaler 12 år 
Sponsor: Saab Bofors Test Center 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Erik Mulikov  2005  Säffle Simsällskap    34.87        1:18.81   
Adam Feki  2005  Säffle Simsällskap    40.73        1:29.89   
Tim Weghammar  2005  Säffle Simsällskap    46.29        1:40.41   
Erik Pellfolk  2005  Karlstads Simsällskap    51.64        1:44.01   
Linus Åkesson  2005  Karlskoga Simförening    54.33        1:57.12   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  06 maj 2017 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  17:22 
 
Resultat Gren 27 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 27 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden Försök 2017    Utskriftsdatum  06 maj 2017   
  Tävlingsort  Karlskoga    Utskriftstid  17:24   
  Arrangör  Karlskoga Simförening         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 maj 2017         
 
 
Gren 27, 50m Fjärilsim Flcikor 11, Finaler 11 år 
Sponsor: Karlskoga Hem 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Miranda Wahlstedt  2006  Karlstads Simsällskap            37.72   
Mia Larsson  2006  Karlskoga Simförening            38.63   
Isabella Viklund  2006  Lindesbergs Simsällskap            39.64   
Ebba Locken  2006  Säffle Simsällskap            41.12   
Moa Pansawang  2006  Hallsberg Kumla Simklubb            48.53   
Alva Granzell  2006  Karlstads Simsällskap            48.99   
Nadja Ricken  2006  Karlstads Simsällskap            58.37   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  06 maj 2017 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  17:24 
 
Resultat Gren 28 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 28 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden Försök 2017    Utskriftsdatum  06 maj 2017   
  Tävlingsort  Karlskoga    Utskriftstid  17:29   
  Arrangör  Karlskoga Simförening         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 maj 2017         
 
 
Gren 28, 50m Fjärilsim Pojkar 11, Finaler 11 år 
Sponsor: Folkhögskolan 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Leo Karlsson  2006  Hallsberg Kumla Simklubb            40.82   
Elias Jansson  2006  Karlskoga Simförening            46.43   
Mathias Kördel  2006  Örebro Simallians            50.04   
Noel Spelling  2006  Filipstads Simklubb            53.21   
Viktor Hellberg  2006  Karlskoga Simförening            55.21   
Erik Bjurenhed  2006  Karlstads Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  06 maj 2017 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  17:29 
 
Resultat Gren 29 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 29 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden Försök 2017    Utskriftsdatum  06 maj 2017   
  Tävlingsort  Karlskoga    Utskriftstid  17:36   
  Arrangör  Karlskoga Simförening         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 maj 2017         
 
 
Gren 29, 25m Fjärilsim Flick 10oy, Finaler 10 år och yngre 
Sponsor: HG Design 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elin Segerström  2007  Karlstads Simsällskap            18.34   
Ellen Jörstad  2007  Örebro Simallians            21.33   
Alva Johansson  2008  Deje Simsällskap            21.50   
Elin Jonsson  2007  Karlskoga Simförening            21.71   
Moa Granzell  2008  Karlstads Simsällskap            21.87   
Rosa Jansson  2008  Örebro Simallians            22.78   
Embla Hellström  2007  Simklubben Solsta            23.04   
Renée Ricken  2007  Karlstads Simsällskap            23.97   
Signe Lindberg  2008  Karlstads Simsällskap            25.35   
10  Ellen Lundgren  2007  Arvika Simsällskap            27.52   
11  Tilde Quarfordt  2009  Karlskoga Simförening            28.90   
12  Elin Wilde  2008  Karlstads Simsällskap            29.15   
13  Agnes Larsson  2007  Filipstads Simklubb            29.45   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  06 maj 2017 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  17:36 
 
Resultat Gren 30 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 30 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden Försök 2017    Utskriftsdatum  06 maj 2017   
  Tävlingsort  Karlskoga    Utskriftstid  17:37   
  Arrangör  Karlskoga Simförening         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 maj 2017         
 
 
Gren 30, 25m Fjärilsim Pojkar 10oy, Finaler 10 år och yngre 
Sponsor: Arena Reklam 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lex Albringer  2007  Karlstads Simsällskap            18.75   
Emil Jörstad  2008  Örebro Simallians            21.59   
Johan Pellfolk  2007  Karlstads Simsällskap            21.93   
Alexander Albringer  2007  Karlstads Simsällskap            26.33   
Zander Holmgren  2007  Karlstads Simsällskap            32.84   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  06 maj 2017 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  17:37 
 
Resultat Gren 31 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 31 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden Försök 2017    Utskriftsdatum  06 maj 2017   
  Tävlingsort  Karlskoga    Utskriftstid  18:06   
  Arrangör  Karlskoga Simförening         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 maj 2017         
 
 
Gren 31, 100m Ryggsim Flick 11-13, Finaler 13 år 
Sponsor: Degerfors Laboratorium 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ida Lithner  2004  Säffle Simsällskap    35.73        1:14.08   
Elise Tegin  2004  Lindesbergs Simsällskap    39.77        1:21.12   
Maija Brattström  2004  Hallsberg Kumla Simklubb    38.90        1:21.26   
Julia Åkerstrand  2004  Hallsberg Kumla Simklubb    41.20        1:25.07   
Minea Dautbegovic  2004  Karlstads Simsällskap    41.55        1:25.37   
Erica Segerström  2004  Karlstads Simsällskap    41.25        1:26.45   
Ella Hagelvik  2004  Örebro Simallians    42.07        1:27.26   
Ida Hammarland  2004  Örebro Simallians    43.06        1:28.45   
Nova Johansson  2004  Filipstads Simklubb    42.93        1:29.22   
10  Granaz Harandi  2004  Örebro Simallians    42.71        1:29.26   
11  Maja Nyberg  2004  Karlskoga Simförening    44.07        1:30.09   
12  Smilla Löthgren  2004  Karlskoga Simförening    45.19        1:31.57   
13  Thea Lekberg  2004  Karlskoga Simförening    44.68        1:32.44   
14  Julia Blennrot  2004  Säffle Simsällskap    43.70        1:32.60   
15  Anna Kumm  2004  Grums Simsällskap    46.94        1:36.34   
16  Paula Johansson  2004  Karlskoga Simförening    47.64        1:37.42   
17  Carla Rye  2004  Hallsberg Kumla Simklubb    47.60        1:37.64   
18  Tess Fransson  2004  Örebro Simallians    49.32        1:41.81   
19  Linnea Andersson  2004  Örebro Simallians    50.87        1:42.10   
Alice Bergström  2004  Karlskoga Simförening            DNS   
                     
 
Gren 31, 100m Ryggsim Flick 11-13, Finaler 12 år 
Sponsor: Degerfors Laboratorium 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Amanda Johansson  2005  Deje Simsällskap    40.46        1:22.34   
Linnea Lindberg  2005  Karlstads Simsällskap    41.12        1:24.14   
Linnéa Bruce-Holm  2005  Säffle Simsällskap    40.76        1:24.21   
Josefina Näsén  2005  Örebro Simallians    41.35        1:24.83   
Anna Busacca Hjärtquist  2005  Grums Simsällskap    42.97        1:26.24   
Julia Pietsch  2005  Örebro Simallians    42.51        1:27.12   
Line Hammarland  2005  Örebro Simallians    42.22        1:27.15   
Linnea Larsson  2005  Hallsberg Kumla Simklubb    43.80        1:27.37   
Felicia Sobotka  2005  Hallsberg Kumla Simklubb    43.95        1:28.84   
10  Agnes Wilde  2005  Karlstads Simsällskap    43.24        1:30.19   
11  Tindra Mortensen  2005  Säffle Simsällskap    44.35        1:30.57   
12  Wilma Åberg  2005  Örebro Simallians    45.61        1:31.76   
13  Amanda Orban  2005  Säffle Simsällskap    46.00        1:32.78   
14  Alice Johnson  2005  Karlstads Simsällskap    44.72        1:33.12   
15  Ella Sjöbom  2005  Grums Simsällskap    43.91        1:34.40   
16  Elvira Bergsten  2005  Karlstads Simsällskap    45.52        1:34.43   
17  Tyra Jacobsson  2005  Hallsberg Kumla Simklubb    47.09        1:36.52   
18  Sofie Leander  2005  Säffle Simsällskap    48.42        1:40.00   
19  Runa Eriksson  2005  Hallsberg Kumla Simklubb    49.77        1:41.18   
20  Linneá Therus  2005  Karlskoga Simförening    48.93        1:42.10   
21  Thelma Jansson  2005  Karlskoga Simförening    49.84        1:43.13   
22  Erika Svennberg  2005  Örebro Simallians    52.13        1:44.26   
23  Emma Dahlberg  2005  Karlstads Simsällskap    50.92        1:44.70   
24  Alma Mühr  2005  Örebro Simallians    49.68        1:44.96   
25  Frida Jonsson  2005  Karlskoga Simförening    51.72        1:45.04   
26  Hanna Dautbegovic  2005  Karlstads Simsällskap    52.06        1:45.86   
27  Sally Wetterskog  2005  Filipstads Simklubb    52.59        1:45.87   
28  Sara Arian  2005  Säffle Simsällskap    51.57        1:46.92   
29  Beatrix Becker Vallin  2005  Örebro Simallians    52.81        1:55.33   
Magdalena Järlström  2005  Örebro Simallians            DSQ   
                     
 
Gren 31, 100m Ryggsim Flick 11-13, Finaler 11 år 
Sponsor: Degerfors Laboratorium 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Miranda Wahlstedt  2006  Karlstads Simsällskap    39.61        1:21.60   
Ebba Locken  2006  Säffle Simsällskap    41.96        1:27.53   
Mia Larsson  2006  Karlskoga Simförening    43.15        1:28.78   
Alva Granzell  2006  Karlstads Simsällskap    50.21        1:41.32   
Hanna Widing  2006  Säffle Simsällskap    50.66        1:41.41   
Tilda Johansson  2006  Deje Simsällskap    50.42        1:43.27   
Emily Rye  2006  Hallsberg Kumla Simklubb    49.44        1:45.52   
Emilia Tallberg  2006  Deje Simsällskap    58.15        1:58.82   
Inez Sandberg  2006  Karlstads Simsällskap    1:03.49        2:08.54   
10  Johanna Storm  2006  Säffle Simsällskap    1:02.85        2:09.25   
Isabella Viklund  2006  Lindesbergs Simsällskap            DNS   
Alice Larsson  2006  Örebro Simallians            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  06 maj 2017 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  18:06 
 
Resultat Gren 32 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 32 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden Försök 2017    Utskriftsdatum  06 maj 2017   
  Tävlingsort  Karlskoga    Utskriftstid  18:18   
  Arrangör  Karlskoga Simförening         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 maj 2017         
 
 
Gren 32, 100m Ryggsim Pojk 11-13, Finaler 13 år 
Sponsor: PBH Teknik 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Axel Andersson  2004  Lindesbergs Simsällskap    39.69        1:21.67   
David Eriksson  2004  Hallsberg Kumla Simklubb    41.64        1:23.74   
Jesper Andersson  2004  Säffle Simsällskap    41.08        1:23.87   
Marcus Bülund  2004  Karlstads Simsällskap    41.77        1:26.82   
Axel Skoglund  2004  Örebro Simallians    43.25        1:27.75   
Edvin Axelsson  2004  Grums Simsällskap    43.00        1:27.94   
Emil Axelsson  2004  Grums Simsällskap    43.36        1:27.97   
Hugo Koivumäki  2004  Säffle Simsällskap    45.50        1:32.43   
William Lindblom  2004  Arvika Simsällskap    47.17        1:33.62   
10  Daniel Kördel  2004  Örebro Simallians    47.02        1:34.42   
11  Ali Arian  2004  Säffle Simsällskap    48.67        1:38.23   
Leon Fredriksson  2004  Arvika Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 32, 100m Ryggsim Pojk 11-13, Finaler 12 år 
Sponsor: PBH Teknik 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
August Jansson  2005  Örebro Simallians    41.35        1:22.74   
Erik Mulikov  2005  Säffle Simsällskap    40.54        1:22.95   
Adam Feki  2005  Säffle Simsällskap    42.27        1:27.28   
Erik Pellfolk  2005  Karlstads Simsällskap    43.78        1:28.12   
Tim Weghammar  2005  Säffle Simsällskap    46.37        1:35.18   
Lukas Franz  2005  Karlskoga Simförening    47.28        1:40.75   
Linus Åkesson  2005  Karlskoga Simförening    52.30        1:44.04   
Vilhelm Crommert  2005  Örebro Simallians    54.45        1:51.80   
Alex Sahib  2005  Örebro Simallians            DSQ   
                     
 
Gren 32, 100m Ryggsim Pojk 11-13, Finaler 11 år 
Sponsor: PBH Teknik 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Leo Karlsson  2006  Hallsberg Kumla Simklubb    46.83        1:33.65   
Mathias Kördel  2006  Örebro Simallians    50.26        1:41.82   
Viktor Hellberg  2006  Karlskoga Simförening    54.04        1:49.11   
Erik Bjurenhed  2006  Karlstads Simsällskap    54.03        1:49.71   
Ahmad Amro  2006  Karlstads Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  06 maj 2017 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  18:18 
 
Resultat Gren 33 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 33 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden Försök 2017    Utskriftsdatum  06 maj 2017   
  Tävlingsort  Karlskoga    Utskriftstid  18:25   
  Arrangör  Karlskoga Simförening         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 maj 2017         
 
 
Gren 33, 50m Ryggsim Flickor 10 oy, Finaler 10 år och yngre 
Sponsor: Lunedet Camping Cafè 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elin Segerström  2007  Karlstads Simsällskap            41.62   
Elsa Eremo  2007  Lindesbergs Simsällskap            50.69   
Moa Granzell  2008  Karlstads Simsällskap            51.17   
Embla Hellström  2007  Simklubben Solsta            51.51   
Alva Johansson  2008  Deje Simsällskap            51.56   
Elin Jonsson  2007  Karlskoga Simförening            52.27   
Ellen Lundgren  2007  Arvika Simsällskap            53.64   
Rosa Jansson  2008  Örebro Simallians            54.92   
Sara Feki  2007  Säffle Simsällskap            1:01.11   
10  Märta Olsson  2007  Filipstads Simklubb            1:01.44   
11  Signe Lindberg  2008  Karlstads Simsällskap            1:06.90   
12  Frida Weghammar  2010  Säffle Simsällskap            1:10.56   
13  Jennifer Storm  2009  Säffle Simsällskap            1:14.53   
Ellen Jörstad  2007  Örebro Simallians            DSQ   
Nellie Leander  2010  Säffle Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  06 maj 2017 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  18:25 
 
Resultat Gren 34 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 34 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden Försök 2017    Utskriftsdatum  06 maj 2017   
  Tävlingsort  Karlskoga    Utskriftstid  18:26   
  Arrangör  Karlskoga Simförening         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 maj 2017         
 
 
Gren 34, 50m Ryggsim Pojkar 10 oy, Finaler 10 år och yngre 
Sponsor: Ove P Karlsson 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lex Albringer  2007  Karlstads Simsällskap            43.03   
Emil Jörstad  2008  Örebro Simallians            48.35   
Alexander Albringer  2007  Karlstads Simsällskap            50.28   
Alfred Holm  2008  Säffle Simsällskap            51.46   
Oliwer Lindblom  2007  Arvika Simsällskap            52.32   
Johan Pellfolk  2007  Karlstads Simsällskap            56.35   
Christopher Persson  2007  Säffle Simsällskap            1:01.22   
Melvin Weghammar  2008  Säffle Simsällskap            1:01.99   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  06 maj 2017 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  18:26 
 
Resultat Gren 35 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 35 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden Försök 2017    Utskriftsdatum  06 maj 2017   
  Tävlingsort  Karlskoga    Utskriftstid  18:39   
  Arrangör  Karlskoga Simförening         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 maj 2017         
 
 
Gren 35, 4X50m Frisim Flick 12-13, Finaler 12 - 13 år 
Sponsor: Saab Bofors Test Center 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lindesberg 04  2004  Lindesbergs Simsällskap            2:07.81   
  Elin Eriksson  2004      32.06        32.06   
  Isabella Viklund  2006      33.17        1:05.23   
  Lovisa Hodell  2004      33.05        1:38.28   
  Elise Tegin  2004      29.53        2:07.81   
                     
Hk Sim Damer 1  2004  Hallsberg Kumla Simklubb            2:08.93   
  Julia Åkerstrand  2004      33.03        33.03   
  Maija Brattström  2004      31.76        1:04.79   
  Carla Rye  2004      33.42        1:38.21   
  Linnea Larsson  2005      30.72        2:08.93   
                     
Ösa Damer Lag 1  2005  Örebro Simallians            2:11.50   
  Ida Hammarland  2004      32.76        32.76   
  Granaz Harandi  2004      32.34        1:05.10   
  Josefina Näsén  2005      33.89        1:38.99   
  Julia Pietsch  2005      32.51        2:11.50   
                     
Karlstad Damer [2005]  2005  Karlstads Simsällskap            2:12.88   
  Miranda Wahlstedt  2006      32.78        32.78   
  Erica Segerström  2004      33.17        1:05.95   
  Linnea Lindberg  2005      33.04        1:38.99   
  Alice Johnson  2005      33.89        2:12.88   
                     
Karlsko SF Damer [2004]  2004  Karlskoga Simförening            2:14.31   
  Alice Bergström  2004      34.08        34.08   
  Maja Nyberg  2004      32.45        1:06.53   
  Thea Lekberg  2004      35.72        1:42.25   
  Isabelle Johansson  2005      32.06        2:14.31   
                     
Grums SS Damer  2005  Grums Simsällskap            2:14.80   
  Anna Kumm  2004      34.09        34.09   
  Anna Busacca Hjärtquist  2005      33.90        1:07.99   
  Amanda Blom  2004      34.47        1:42.46   
  Ella Sjöbom  2005      32.34        2:14.80   
                     
Säffle SS Damer Lag 1  2004  Säffle Simsällskap            2:15.10   
  Ida Lithner  2004      29.32        29.32   
  Tindra Mortensen  2005      35.81        1:05.13   
  Linnéa Bruce-Holm  2005      34.49        1:39.62   
  Amanda Orban  2005      35.48        2:15.10   
                     
Karlstad Damer Lag 2  2005  Karlstads Simsällskap            2:24.22   
  Agnes Wilde  2005      34.65        34.65   
  Elvira Bergsten  2005      35.70        1:10.35   
  Minea Dautbegovic  2004      33.89        1:44.24   
  Emma Dahlberg  2005      39.98        2:24.22   
                     
Ösa Damer Lag 2  2004  Örebro Simallians            2:25.94   
  Line Hammarland  2005      34.90        34.90   
  Wilma Åberg  2005      36.39        1:11.29   
  Ella Hagelvik  2004      34.95        1:46.24   
  Linnea Andersson  2004      39.70        2:25.94   
                     
10  Hk Sim Damer 2  2004  Hallsberg Kumla Simklubb            2:34.29   
  Felicia Sobotka  2005      34.35        34.35   
  Emily Rye  2006      42.47        1:16.82   
  Moa Pansawang  2006      38.19        1:55.01   
  Runa Eriksson  2005      39.28        2:34.29   
                     
11  Karlsko SF Damer [2005]  2005  Karlskoga Simförening            2:38.42   
  Linneá Therus  2005      40.30        40.30   
  Frida Jonsson  2005      40.25        1:20.55   
  Thelma Jansson  2005      42.07        2:02.62   
  Mia Larsson  2006      35.80        2:38.42   
                     
12  Ösa Damer Lag 3  2004  Örebro Simallians            2:52.99   
  Erika Svennberg  2005      43.14        43.14   
  Ellen Jörstad  2007      40.97        1:24.11   
  Tess Fransson  2004      41.37        2:05.48   
  Rosa Jansson  2008      47.51        2:52.99   
                     
13  Säffle SS Damer Lag 2  2004  Säffle Simsällskap            3:01.52   
  Sofie Leander  2005      40.93        40.93   
  Sara Arian  2005      44.61        1:25.54   
  Sara Feki  2007      57.54        2:23.08   
  Julia Blennrot  2004      38.44        3:01.52   
                     
14  Ösa Damer Lag 4  2004  Örebro Simallians            3:17.07   
  Linnea Eriksson  2004      50.55        50.55   
  Magdalena Järlström  2005      47.39        1:37.94   
  Alice Larsson  2006      50.06        2:28.00   
  Beatrix Becker Vallin  2005      49.07        3:17.07   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  06 maj 2017 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  18:39 
 
Resultat Gren 36 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 36 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden Försök 2017    Utskriftsdatum  06 maj 2017   
  Tävlingsort  Karlskoga    Utskriftstid  18:43   
  Arrangör  Karlskoga Simförening         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 maj 2017         
 
 
Gren 36, 4X50m Frisim Pojkar 12-13, Finaler 12 - 13 år 
Sponsor: Karlskoga Hem 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Säffle SS Herrar [2005]  2005  Säffle Simsällskap            2:15.45   
  Erik Mulikov  2005      30.93        30.93   
  Adam Feki  2005      33.28        1:04.21   
  Jesper Andersson  2004      34.07        1:38.28   
  Tim Weghammar  2005      37.17        2:15.45   
                     
Ösa Herrar Lag 1  2004  Örebro Simallians            2:21.99   
  Axel Skoglund  2004      35.16        35.16   
  August Jansson  2005      31.71        1:06.87   
  Daniel Kördel  2004      36.88        1:43.75   
  Mathias Kördel  2006      38.24        2:21.99   
                     
Karlsko SF Herrar [2005]  2005  Karlskoga Simförening            2:39.96   
  Lukas Franz  2005      38.67        38.67   
  Viktor Hellberg  2006      40.98        1:19.65   
  Linus Åkesson  2005      42.29        2:01.94   
  Elias Jansson  2006      38.02        2:39.96   
                     
Ösa Herrar Lag 2  2004  Örebro Simallians            DNS   
  Emils Daniels Dambis  2004                 
  Vilhelm Crommert  2005                 
  Emil Jörstad  2008                 
  Gustav Larsson  2005              DNS   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  06 maj 2017 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  18:43 
 
Resultat Gren 37 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 37 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden Försök 2017    Utskriftsdatum  06 maj 2017   
  Tävlingsort  Karlskoga    Utskriftstid  18:47   
  Arrangör  Karlskoga Simförening         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 maj 2017         
 
 
Gren 37, 4X50m Frisim Flickor 11oy, Finaler 11 år och yngre 
Sponsor: Folkhögskolan 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Karlstad Damer1 [2006]  2016  Karlstads Simsällskap            2:37.08   
  Elin Segerström  2007      35.47        35.47   
  Alva Granzell  2006      38.28        1:13.75   
  Nadja Ricken  2006      39.85        1:53.60   
  Moa Granzell  2008      43.48        2:37.08   
                     
Säffle SS Damer Lag 1  2006  Säffle Simsällskap            3:25.23   
  Ebba Locken  2006      36.51        36.51   
  Hanna Widing  2006      42.98        1:19.49   
  Johanna Storm  2006      56.18        2:15.67   
  Frida Weghammar  2010      1:09.56        3:25.23   
                     
Karlstad Damer2 [2016]  2016  Karlstads Simsällskap            3:38.20   
  Renée Ricken  2007      47.76        47.76   
  Signe Lindberg  2008      55.48        1:43.24   
  Elin Wilde  2008      58.32        2:41.56   
  Inez Sandberg  2006      56.64        3:38.20   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  06 maj 2017 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  18:47 
 
Resultat Gren 38 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider
Resultat Gren 38 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden Försök 2017    Utskriftsdatum  06 maj 2017   
  Tävlingsort  Karlskoga    Utskriftstid  18:52   
  Arrangör  Karlskoga Simförening         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  06 maj 2017         
 
 
Gren 38, 4X50m Frisim Pojkar 11 oy, Finaler 11 år och yngre 
Sponsor: HG Design 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Karlstad Herrar [2006]  2006  Karlstads Simsällskap            3:03.93   
  Lex Albringer  2007      35.47        35.47   
  Alexander Albringer  2007      46.99        1:22.46   
  Johan Pellfolk  2007      54.64        2:17.10   
  Erik Bjurenhed  2006      46.83        3:03.93   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  06 maj 2017 
Licensierad till: Wermlands Simförbund  Utskriftstid  18:52 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Control Media & Sport ny webbutvecklare
Backstroke Start