Resultat Totalt - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Wasasimmet    Utskriftsdatum  04 december 2016   
  Tävlingsort  Filipstad    Utskriftstid  20:37   
  Arrangör  Filipstads Simklubb         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  04 december 2016         
 
 
Gren 1, 25m Fjärilsim Fl 11 år oy, Finaler 9 år och yngre 
Sponsor: Wasa Husman 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elin Segerström  2007  Simklubben Solsta            19.70   
Embla Hellström  2007  Simklubben Solsta            21.20   
Ella Bäcker  2007  Grums Simsällskap            23.08   
Lovisa Boström  2007  Simklubben Solsta            24.59   
Moa Englund  2008  Grums Simsällskap            24.94   
Alva Johansson  2008  Deje Simsällskap            25.42   
Nellie Westerlund  2007  Karlstads Simsällskap            26.53   
Agnes Larsson  2007  Filipstads Simklubb            32.78   
Moa Granzell  2008  Karlstads Simsällskap            DSQ   
Märta Olsson  2007  Filipstads Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 1, 25m Fjärilsim Fl 11 år oy, Finaler 10 - 11 år 
Sponsor: Wasa Husman 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Joline Bakken  2005  Karlstads Simsällskap            15.16   
Amanda Johansson  2005  Deje Simsällskap            15.72   
Linnea Lindberg  2005  Karlstads Simsällskap            16.07   
Miranda Wahlstedt  2006  Karlstads Simsällskap            16.07   
Ella Sjöbom  2005  Grums Simsällskap            16.51   
Linnéa Bruce-Holm  2005  Säffle Simsällskap            16.82   
Felicia Sobotka  2005  Hallsberg Kumla Simklubb            17.12   
Amanda Orban  2005  Säffle Simsällskap            18.21   
Elvira Bergsten  2005  Karlstads Simsällskap            18.21   
10  Alice Johnson  2005  Karlstads Simsällskap            18.24   
11  Linnea Larsson  2005  Hallsberg Kumla Simklubb            18.28   
12  Elin Schmidt  2005  Karlstads Simsällskap            18.59   
13  Tilde Halldan  2005  Säffle Simsällskap            18.74   
14  Tyra Jacobsson  2005  Hallsberg Kumla Simklubb            18.80   
15  Sara Sjölander  2006  Karlstads Simsällskap            18.85   
16  Emma Dahlberg  2005  Karlstads Simsällskap            19.48   
17  Tindra Mortensen  2005  Säffle Simsällskap            19.56   
18  Runa Eriksson  2005  Hallsberg Kumla Simklubb            19.77   
19  Sara Arian  2005  Säffle Simsällskap            19.90   
20  Nea Nilsson  2005  Lindesbergs Simsällskap            20.01   
21  Alva Granzell  2006  Karlstads Simsällskap            20.30   
22  Agnes Wilde  2005  Karlstads Simsällskap            20.41   
23  Sofie Engvall  2005  Karlstads Simsällskap            20.85   
24  Wiyada (moa) Pansawang  2006  Hallsberg Kumla Simklubb            21.40   
25  Sally Wetterskog  2005  Filipstads Simklubb            22.35   
26  Hanna Dautbegovic  2005  Karlstads Simsällskap            22.53   
27  Tilda Johansson  2006  Deje Simsällskap            22.61   
28  Hanna Widing  2006  Säffle Simsällskap            23.17   
29  Greta Larsson  2006  Filipstads Simklubb            24.24   
30  Linn Segelström  2006  Hallsberg Kumla Simklubb            24.54   
31  Emma Wåhlén  2006  Grums Simsällskap            25.61   
32  Sofie Leander  2005  Säffle Simsällskap            26.63   
33  Emilia Tallberg  2006  Deje Simsällskap            28.54   
Ellen Lindner  2005  Karlstads Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 2, 25m Fjärilsim Po 11 år oy, Finaler 9 år och yngre 
Sponsor: Wasa Husman 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lex Albringer  2007  Karlstads Simsällskap            19.88   
Alexander Albringer  2007  Karlstads Simsällskap            25.21   
Johan Pellfolk  2007  Karlstads Simsällskap            30.07   
Oskar Mathisen  2009  Karlstads Simsällskap            32.99   
                     
 
Gren 2, 25m Fjärilsim Po 11 år oy, Finaler 10 - 11 år 
Sponsor: Wasa Husman 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erik Mulikov  2005  Säffle Simsällskap            15.51   
Adam Feki  2005  Säffle Simsällskap            16.39   
Leo Karlsson  2006  Hallsberg Kumla Simklubb            19.68   
Erik Pellfolk  2005  Karlstads Simsällskap            21.02   
Noel Spelling  2006  Filipstads Simklubb            21.74   
Melker Hedberg  2006  Karlstads Simsällskap            26.54   
                     
 
Gren 3, 50m Fjärilsim Fl 12 år oä, Finaler 12 - 13 år 
Sponsor: OLW Dill & Gräslök 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ida Lithner  2004  Säffle Simsällskap            31.83   
Maija Brattström  2004  Hallsberg Kumla Simklubb            33.76   
Elise Tegin  2004  Lindesbergs Simsällskap            34.58   
Ingrid Hellgren  2003  Karlstads Simsällskap            34.74   
Pauline Grubb  2003  Grums Simsällskap            34.87   
Erica Segerström  2004  Simklubben Solsta            35.33   
Elin Eriksson  2004  Lindesbergs Simsällskap            39.30   
Wilma Pettersson  2004  Hallsberg Kumla Simklubb            39.42   
Amanda Blom  2004  Grums Simsällskap            41.06   
10  Minea Dautbegovic  2004  Karlstads Simsällskap            42.04   
11  Ebba Nilsson  2003  Lindesbergs Simsällskap            42.31   
12  Alice Nordén  2003  Lindesbergs Simsällskap            42.41   
13  Anna Kumm  2004  Grums Simsällskap            42.50   
14  Ebba Larsson  2003  Hallsberg Kumla Simklubb            43.17   
15  Linn Berglund  2003  Filipstads Simklubb            44.66   
16  Anna Sisell  2003  Simsällskapet Mora            44.83   
17  Emmy Ryngnevall  2003  Nora Simsällskap            44.92   
18  Emelie Höök  2003  Filipstads Simklubb            50.36   
19  Linnea Eriksson  2003  Simsällskapet Mora            51.65   
20  Hazhe Mohammadi  2004  Karlstads Simsällskap            53.03   
Liv Jonsson  2004  Simsällskapet Mora            DSQ   
Nova Johansson  2004  Filipstads Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 3, 50m Fjärilsim Fl 12 år oä, Finaler 14 - 15 år 
Sponsor: OLW Dill & Gräslök 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elsa Jansson  2002  Hallsberg Kumla Simklubb            32.68   
Josefine Stenman  2002  Hallsberg Kumla Simklubb            33.41   
Ellen Olsson  2002  Hallsberg Kumla Simklubb            35.91   
Emma Sebelius  2002  Hallsberg Kumla Simklubb            37.53   
Evelina Larsson  2002  Hallsberg Kumla Simklubb            44.17   
                     
 
Gren 3, 50m Fjärilsim Fl 12 år oä, Finaler 16 - 99 år 
Sponsor: OLW Dill & Gräslök 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Amanda Persson  1996  Filipstads Simklubb            29.97   
Petra Johansson  1997  Säffle Simsällskap            30.36   
Klara Öhlin  1999  Simsällskapet Mora            33.78   
Hanna Karlsson  2000  Simsällskapet Mora            34.17   
Lovisa Grubb  2000  Grums Simsällskap            35.23   
Marit van Zonneveld  1999  Simsällskapet Mora            37.52   
Emelie Larsson  2000  Simklubben Solsta            38.44   
                     
 
Gren 4, 50m Fjärilsim Po 12 år oä, Finaler 12 - 13 år 
Sponsor: OLW Dill & Gräslök 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Axel Andersson  2004  Lindesbergs Simsällskap            33.61   
Filip Hedin  2003  Karlstads Simsällskap            40.35   
Axel Hedberg  2004  Karlstads Simsällskap            41.89   
Lazar Jovancic  2004  Karlstads Simsällskap            42.45   
Edvin Axelsson  2004  Grums Simsällskap            43.39   
Emil Axelsson  2004  Grums Simsällskap            43.46   
Jacob Edberg  2003  Säffle Simsällskap            45.78   
Ali Arian  2004  Säffle Simsällskap            57.65   
Charlie Landeman  2003  Filipstads Simklubb            DSQ   
Elias Sjölander  2003  Karlstads Simsällskap            DSQ   
Emil Wåhlén  2004  Grums Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 4, 50m Fjärilsim Po 12 år oä, Finaler 14 - 15 år 
Sponsor: OLW Dill & Gräslök 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Daniel Lithner  2001  Säffle Simsällskap            29.50   
Milos Jovancic  2002  Karlstads Simsällskap            29.53   
Filip Myringby  2001  Karlstads Simsällskap            33.69   
William Kihlman  2001  Simklubben Solsta            34.41   
                     
 
Gren 4, 50m Fjärilsim Po 12 år oä, Finaler 16 - 99 år 
Sponsor: OLW Dill & Gräslök 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elias Haglund  1996  Karlstads Simsällskap            27.14   
Niclas Lindow  1999  Karlstads Simsällskap            28.32   
Ivo Kuijpers  1999  Säffle Simsällskap            28.34   
Lukas Hill  1999  Simsällskapet Mora            29.16   
Ludvig Nyrén  1997  Säffle Simsällskap            29.51   
Uros Jovancic  2000  Karlstads Simsällskap            31.14   
Jesper Andersson  1996  Deje Simsällskap            33.11   
Niklas Johansson  1996  Simklubben Solsta            37.71   
Tobias Klasson  2000  Säffle Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 5, 50m Bröstsim Fl 13 år oy, Finaler 9 år och yngre 
Sponsor: Wasa Sport 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elin Segerström  2007  Simklubben Solsta            48.67   
Ella Bäcker  2007  Grums Simsällskap            51.72   
Embla Hellström  2007  Simklubben Solsta            52.53   
Moa Englund  2008  Grums Simsällskap            54.09   
Alva Johansson  2008  Deje Simsällskap            57.63   
Lovisa Boström  2007  Simklubben Solsta            58.02   
Renée Ricken  2007  Karlstads Simsällskap            1:03.88   
Nellie Westerlund  2007  Karlstads Simsällskap            1:04.17   
Moa Granzell  2008  Karlstads Simsällskap            1:04.47   
10  Sara Feki  2007  Säffle Simsällskap            1:09.21   
11  Märta Olsson  2007  Filipstads Simklubb            1:19.61   
Elin Malm  2007  Kristinehamns Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 5, 50m Bröstsim Fl 13 år oy, Finaler 10 - 11 år 
Sponsor: Wasa Sport 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Amanda Johansson  2005  Deje Simsällskap            40.09   
Linnea Lindberg  2005  Karlstads Simsällskap            41.64   
Miranda Wahlstedt  2006  Karlstads Simsällskap            41.67   
Linnéa Bruce-Holm  2005  Säffle Simsällskap            42.90   
Elvira Bergsten  2005  Karlstads Simsällskap            45.31   
Linnea Larsson  2005  Hallsberg Kumla Simklubb            45.41   
Felicia Sobotka  2005  Hallsberg Kumla Simklubb            45.54   
Joline Bakken  2005  Karlstads Simsällskap            45.61   
Ella Sjöbom  2005  Grums Simsällskap            46.46   
10  Agnes Wilde  2005  Karlstads Simsällskap            47.10   
11  Nea Nilsson  2005  Lindesbergs Simsällskap            47.42   
12  Sara Sjölander  2006  Karlstads Simsällskap            47.62   
13  Tilde Halldan  2005  Säffle Simsällskap            48.16   
14  Amanda Orban  2005  Säffle Simsällskap            48.66   
15  Hanna Dautbegovic  2005  Karlstads Simsällskap            48.94   
16  Wiyada (moa) Pansawang  2006  Hallsberg Kumla Simklubb            49.09   
17  Elin Schmidt  2005  Karlstads Simsällskap            49.66   
18  Tyra Jacobsson  2005  Hallsberg Kumla Simklubb            50.67   
19  Alva Granzell  2006  Karlstads Simsällskap            50.76   
20  Alice Johnson  2005  Karlstads Simsällskap            50.81   
21  Tilda Johansson  2006  Deje Simsällskap            51.45   
22  Emma Dahlberg  2005  Karlstads Simsällskap            51.95   
23  Sara Arian  2005  Säffle Simsällskap            52.96   
24  Linn Segelström  2006  Hallsberg Kumla Simklubb            53.72   
25  Sally Wetterskog  2005  Filipstads Simklubb            54.28   
26  Nadja Ricken  2006  Karlstads Simsällskap            54.46   
27  Tindra Mortensen  2005  Säffle Simsällskap            55.24   
28  Emilia Tallberg  2006  Deje Simsällskap            57.98   
29  Emma Wåhlén  2006  Grums Simsällskap            58.88   
30  Hanna Widing  2006  Säffle Simsällskap            59.01   
31  Greta Larsson  2006  Filipstads Simklubb            59.62   
32  Sofie Leander  2005  Säffle Simsällskap            1:00.28   
33  Clarah Nord  2006  Deje Simsällskap            1:03.31   
34  Nicolina Persson  2005  Nora Simsällskap            1:08.20   
Runa Eriksson  2005  Hallsberg Kumla Simklubb            DNS   
Cornelia Puaschitz  2006  Kristinehamns Simsällskap            DSQ   
Nargas Rahimi  2005  Kristinehamns Simsällskap            DSQ   
Zhino Mohammadi  2006  Karlstads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 5, 50m Bröstsim Fl 13 år oy, Finaler 12 - 13 år 
Sponsor: Wasa Sport 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Pauline Grubb  2003  Grums Simsällskap            39.66   
Elise Tegin  2004  Lindesbergs Simsällskap            40.41   
Erica Segerström  2004  Simklubben Solsta            42.11   
Amanda Blom  2004  Grums Simsällskap            42.77   
Elin Eriksson  2004  Lindesbergs Simsällskap            43.54   
Ingrid Hellgren  2003  Karlstads Simsällskap            43.97   
Anna Kumm  2004  Grums Simsällskap            45.26   
Nova Johansson  2004  Filipstads Simklubb            45.74   
Clara Berner  2004  Karlstads Simsällskap            45.78   
10  Alice Nordén  2003  Lindesbergs Simsällskap            46.44   
11  Anna Sisell  2003  Simsällskapet Mora            47.11   
12  Minea Dautbegovic  2004  Karlstads Simsällskap            47.79   
13  Wilma Pettersson  2004  Hallsberg Kumla Simklubb            48.51   
14  Ebba Larsson  2003  Hallsberg Kumla Simklubb            50.15   
15  Alice Grödevik  2003  Kristinehamns Simsällskap            50.67   
16  Cornelia Hultin  2003  Hagfors Simsällskap            51.45   
17  Linnea Ericsson  2004  Nora Simsällskap            51.80   
18  Ebba Carlsson  2004  Nora Simsällskap            52.03   
19  Julia Blennrot  2004  Säffle Simsällskap            53.33   
20  Hazhe Mohammadi  2004  Karlstads Simsällskap            58.79   
21  Ida Ozols  2004  Kristinehamns Simsällskap            1:02.51   
Julia Åkerstrand  2004  Hallsberg Kumla Simklubb            DNS   
Linn Berglund  2003  Filipstads Simklubb            DNS   
Tanya Krivda  2003  Nora Simsällskap            DNS   
Emmy Ryngnevall  2003  Nora Simsällskap            DNF   
Linnea Eriksson  2003  Simsällskapet Mora            DSQ   
                     
 
Gren 6, 50m Bröstsim Po 13 år oy, Finaler 9 år och yngre 
Sponsor: Wasa Sport 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Vilhelm Otnem  2007  Grums Simsällskap            1:06.68   
Johan Pellfolk  2007  Karlstads Simsällskap            1:08.18   
Erik Johansson  2008  Deje Simsällskap            1:11.28   
Alexander Albringer  2007  Karlstads Simsällskap            DSQ   
Alfred Holm  2008  Säffle Simsällskap            DSQ   
Lex Albringer  2007  Karlstads Simsällskap            DSQ   
Oskar Mathisen  2009  Karlstads Simsällskap            DSQ   
Zander Holmgren  2007  Karlstads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 6, 50m Bröstsim Po 13 år oy, Finaler 10 - 11 år 
Sponsor: Wasa Sport 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erik Mulikov  2005  Säffle Simsällskap            44.49   
Adam Feki  2005  Säffle Simsällskap            45.90   
Casper Larsson  2006  Simklubben Solsta            49.22   
Noel Spelling  2006  Filipstads Simklubb            50.70   
Leo Karlsson  2006  Hallsberg Kumla Simklubb            53.44   
Erik Pellfolk  2005  Karlstads Simsällskap            55.77   
Gabriel Eder  2006  Karlstads Simsällskap            59.09   
Emil Lundgren  2006  Karlstads Simsällskap            1:02.98   
Melker Hedberg  2006  Karlstads Simsällskap            1:04.21   
Erik Bjurenhed  2006  Karlstads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 6, 50m Bröstsim Po 13 år oy, Finaler 12 - 13 år 
Sponsor: Wasa Sport 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lazar Jovancic  2004  Karlstads Simsällskap            43.16   
Emil Wåhlén  2004  Grums Simsällskap            43.80   
Emil Axelsson  2004  Grums Simsällskap            44.09   
Edvin Axelsson  2004  Grums Simsällskap            44.18   
Oliver Lidman  2003  Deje Simsällskap            44.33   
Linus Lindkvist  2003  Deje Simsällskap            45.32   
Nils Öhlin  2003  Simsällskapet Mora            45.59   
Filip Hedin  2003  Karlstads Simsällskap            46.28   
Jacob Edberg  2003  Säffle Simsällskap            46.73   
10  Jacob Roslund  2003  Kristinehamns Simsällskap            48.25   
11  Axel Hedberg  2004  Karlstads Simsällskap            49.17   
12  Ali Arian  2004  Säffle Simsällskap            49.92   
13  Hugo Koivumäki  2004  Säffle Simsällskap            57.81   
Charlie Landeman  2003  Filipstads Simklubb            DSQ   
Qintin Bröms  2003  Simsällskapet Mora            DSQ   
                     
 
Gren 7, 100m Bröstsim Fl 14 år oä, Finaler 14 - 15 år 
Sponsor: Wasa Frukost 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ellen Olsson  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    41.71        1:28.04   
Emma Sebelius  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    42.11        1:28.77   
Emma Ericsson  2002  Nora Simsällskap    47.60        1:40.98   
Evelina Larsson  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    48.09        1:41.50   
Judith Smids  2001  Simsällskapet Mora    46.65        1:42.13   
Frida Lundström  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    47.84        1:43.34   
Josefine Stenman  2002  Hallsberg Kumla Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 7, 100m Bröstsim Fl 14 år oä, Finaler 16 - 99 år 
Sponsor: Wasa Frukost 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Marit van Zonneveld  1999  Simsällskapet Mora    38.54        1:22.12   
Petra Johansson  1997  Säffle Simsällskap    39.60        1:22.35   
Hanna Karlsson  2000  Simsällskapet Mora    39.94        1:26.24   
Lovisa Grubb  2000  Grums Simsällskap    40.86        1:28.16   
Emelie Larsson  2000  Simklubben Solsta    44.95        1:34.75   
                     
 
Gren 8, 100m Bröstsim Po 14 år oä, Finaler 14 - 15 år 
Sponsor: Wasa Frukost 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Filip Myringby  2001  Karlstads Simsällskap    39.07        1:23.51   
William Kihlman  2001  Simklubben Solsta    38.93        1:25.19   
Hannes Börjel  2002  Nora Simsällskap    40.11        1:31.64   
Alexander Hörnquist  2001  Filipstads Simklubb    45.26        1:37.47   
John Erlandsson  2002  Kristinehamns Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 8, 100m Bröstsim Po 14 år oä, Finaler 16 - 99 år 
Sponsor: Wasa Frukost 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elias Haglund  1996  Karlstads Simsällskap    33.80        1:12.24   
Lukas Hill  1999  Simsällskapet Mora    35.00        1:14.77   
Ivo Kuijpers  1999  Säffle Simsällskap    37.02        1:17.87   
Niklas Johansson  1996  Simklubben Solsta    47.06        1:40.25   
Jesper Andersson  1996  Deje Simsällskap    46.32        1:44.50   
Max Hollsten  1999  Kristinehamns Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 9, 50m Ryggsim Fl 13 år oy, Finaler 9 år och yngre 
Sponsor: Wasa Rågi 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elin Segerström  2007  Simklubben Solsta            44.29   
Ella Bäcker  2007  Grums Simsällskap            50.43   
Nellie Westerlund  2007  Karlstads Simsällskap            52.52   
Alva Johansson  2008  Deje Simsällskap            53.05   
Moa Englund  2008  Grums Simsällskap            53.69   
Lovisa Boström  2007  Simklubben Solsta            54.36   
Moa Granzell  2008  Karlstads Simsällskap            55.81   
Sara Feki  2007  Säffle Simsällskap            59.08   
Märta Olsson  2007  Filipstads Simklubb            1:00.95   
10  Freja Palm  2008  Filipstads Simklubb            1:01.70   
11  Isabelle Bohlemark  2008  Filipstads Simklubb            1:02.82   
12  Alicia Bohlemark  2007  Filipstads Simklubb            1:10.72   
13  Maja Englund  2010  Grums Simsällskap            1:14.22   
                     
 
Gren 9, 50m Ryggsim Fl 13 år oy, Finaler 10 - 11 år 
Sponsor: Wasa Rågi 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Joline Bakken  2005  Karlstads Simsällskap            36.15   
Miranda Wahlstedt  2006  Karlstads Simsällskap            38.61   
Amanda Johansson  2005  Deje Simsällskap            38.76   
Linnéa Bruce-Holm  2005  Säffle Simsällskap            39.61   
Linnea Lindberg  2005  Karlstads Simsällskap            40.17   
Tilde Halldan  2005  Säffle Simsällskap            41.14   
Linnea Larsson  2005  Hallsberg Kumla Simklubb            41.24   
Ella Sjöbom  2005  Grums Simsällskap            42.79   
Elvira Bergsten  2005  Karlstads Simsällskap            43.01   
10  Tindra Mortensen  2005  Säffle Simsällskap            43.45   
11  Felicia Sobotka  2005  Hallsberg Kumla Simklubb            44.23   
12  Alice Johnson  2005  Karlstads Simsällskap            45.32   
13  Amanda Orban  2005  Säffle Simsällskap            45.47   
14  Nea Nilsson  2005  Lindesbergs Simsällskap            45.56   
15  Tyra Jacobsson  2005  Hallsberg Kumla Simklubb            46.38   
16  Sofie Engvall  2005  Karlstads Simsällskap            46.84   
17  Runa Eriksson  2005  Hallsberg Kumla Simklubb            47.05   
18  Alva Granzell  2006  Karlstads Simsällskap            47.47   
19  Emma Dahlberg  2005  Karlstads Simsällskap            47.72   
20  Linn Segelström  2006  Hallsberg Kumla Simklubb            48.11   
21  Hanna Dautbegovic  2005  Karlstads Simsällskap            48.13   
22  Sara Arian  2005  Säffle Simsällskap            48.94   
23  Hanna Widing  2006  Säffle Simsällskap            49.80   
24  Sofie Leander  2005  Säffle Simsällskap            50.12   
25  Wiyada (moa) Pansawang  2006  Hallsberg Kumla Simklubb            50.66   
26  Tilda Johansson  2006  Deje Simsällskap            51.80   
27  Emilia Tallberg  2006  Deje Simsällskap            58.18   
28  Zhino Mohammadi  2006  Karlstads Simsällskap            58.88   
Clarah Nord  2006  Deje Simsällskap            DNS   
Emma Wåhlén  2006  Grums Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 9, 50m Ryggsim Fl 13 år oy, Finaler 12 - 13 år 
Sponsor: Wasa Rågi 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ida Lithner  2004  Säffle Simsällskap            32.71   
Elise Tegin  2004  Lindesbergs Simsällskap            34.15   
Maija Brattström  2004  Hallsberg Kumla Simklubb            37.81   
Alice Nordén  2003  Lindesbergs Simsällskap            38.18   
Erica Segerström  2004  Simklubben Solsta            38.31   
Ingrid Hellgren  2003  Karlstads Simsällskap            38.95   
Wilma Pettersson  2004  Hallsberg Kumla Simklubb            39.04   
Ebba Nilsson  2003  Lindesbergs Simsällskap            41.47   
Nova Johansson  2004  Filipstads Simklubb            41.60   
10  Minea Dautbegovic  2004  Karlstads Simsällskap            42.01   
11  Amanda Blom  2004  Grums Simsällskap            42.35   
12  Emelie Höök  2003  Filipstads Simklubb            42.83   
13  Clara Berner  2004  Karlstads Simsällskap            43.21   
14  Elin Eriksson  2004  Lindesbergs Simsällskap            43.41   
14  Emmy Ryngnevall  2003  Nora Simsällskap            43.41   
16  Julia Blennrot  2004  Säffle Simsällskap            45.51   
17  Anna Sisell  2003  Simsällskapet Mora            47.61   
18  Ebba Larsson  2003  Hallsberg Kumla Simklubb            48.02   
19  Linnea Eriksson  2003  Simsällskapet Mora            48.24   
Julia Åkerstrand  2004  Hallsberg Kumla Simklubb            DNS   
Linn Berglund  2003  Filipstads Simklubb            DNS   
My Semstrand  2004  Nora Simsällskap            DNS   
Tanya Krivda  2003  Nora Simsällskap            DNS   
Hazhe Mohammadi  2004  Karlstads Simsällskap            DSQ   
Pauline Grubb  2003  Grums Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 10, 50m Ryggsim Po 13 år oy, Finaler 9 år och yngre 
Sponsor: Wasa Rågi 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lex Albringer  2007  Karlstads Simsällskap            44.42   
Alexander Albringer  2007  Karlstads Simsällskap            49.35   
Alfred Holm  2008  Säffle Simsällskap            56.86   
Alvin Nord  2008  Deje Simsällskap            1:02.18   
Johan Pellfolk  2007  Karlstads Simsällskap            1:02.35   
Oskar Mathisen  2009  Karlstads Simsällskap            1:02.92   
Zander Holmgren  2007  Karlstads Simsällskap            1:08.51   
                     
 
Gren 10, 50m Ryggsim Po 13 år oy, Finaler 10 - 11 år 
Sponsor: Wasa Rågi 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Adam Feki  2005  Säffle Simsällskap            41.90   
Erik Pellfolk  2005  Karlstads Simsällskap            44.28   
Leo Karlsson  2006  Hallsberg Kumla Simklubb            48.31   
Casper Larsson  2006  Simklubben Solsta            48.85   
Melker Hedberg  2006  Karlstads Simsällskap            51.45   
Emil Lundgren  2006  Karlstads Simsällskap            1:08.78   
Erik Bjurenhed  2006  Karlstads Simsällskap            DSQ   
Erik Mulikov  2005  Säffle Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 10, 50m Ryggsim Po 13 år oy, Finaler 12 - 13 år 
Sponsor: Wasa Rågi 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jacob Edberg  2003  Säffle Simsällskap            38.21   
Elias Sjölander  2003  Karlstads Simsällskap            38.57   
Emil Wåhlén  2004  Grums Simsällskap            40.53   
Linus Lindkvist  2003  Deje Simsällskap            40.67   
Filip Hedin  2003  Karlstads Simsällskap            41.33   
Lazar Jovancic  2004  Karlstads Simsällskap            42.38   
Edvin Axelsson  2004  Grums Simsällskap            42.71   
Nils Öhlin  2003  Simsällskapet Mora            45.62   
Hugo Koivumäki  2004  Säffle Simsällskap            46.18   
10  Ali Arian  2004  Säffle Simsällskap            49.72   
Erik Heinrici  2004  Hagfors Simsällskap            DNS   
Axel Andersson  2004  Lindesbergs Simsällskap            DSQ   
Charlie Landeman  2003  Filipstads Simklubb            DSQ   
Emil Axelsson  2004  Grums Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 11, 100m Ryggsim Fl 14 år oä, Finaler 14 - 15 år 
Sponsor: Lilla Runda Kanel 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emma Sebelius  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    38.06        1:20.91   
Emma Ericsson  2002  Nora Simsällskap    43.42        1:31.89   
Evelina Larsson  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    48.04        1:37.45   
Elsa Jansson  2002  Hallsberg Kumla Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 11, 100m Ryggsim Fl 14 år oä, Finaler 16 - 99 år 
Sponsor: Lilla Runda Kanel 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Petra Johansson  1997  Säffle Simsällskap    36.01        1:13.86   
Marit van Zonneveld  1999  Simsällskapet Mora    37.40        1:16.81   
Klara Öhlin  1999  Simsällskapet Mora    37.23        1:19.44   
                     
 
Gren 12, 100m Ryggsim Po14 år oä, Finaler 14 - 15 år 
Sponsor: Lilla Runda Kanel 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Hannes Börjel  2002  Nora Simsällskap    34.47        1:12.21   
Filip Myringby  2001  Karlstads Simsällskap    34.85        1:12.61   
Samuel Vestin  2002  Karlstads Simsällskap    35.59        1:14.09   
John Erlandsson  2002  Kristinehamns Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 12, 100m Ryggsim Po14 år oä, Finaler 16 - 99 år 
Sponsor: Lilla Runda Kanel 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elias Haglund  1996  Karlstads Simsällskap    31.25        1:04.42   
Ivo Kuijpers  1999  Säffle Simsällskap    32.27        1:05.58   
Lukas Hill  1999  Simsällskapet Mora    31.99        1:05.74   
Ludvig Nyrén  1997  Säffle Simsällskap    35.46        1:12.00   
Jesper Andersson  1996  Deje Simsällskap    40.57        1:22.51   
Niklas Johansson  1996  Simklubben Solsta    44.26        1:31.37   
Tobias Klasson  2000  Säffle Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 13, 50m Frisim Fl 13 år oy, Finaler 9 år och yngre 
Sponsor: OLW Cheez Doodles 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elin Segerström  2007  Simklubben Solsta            38.51   
Ella Bäcker  2007  Grums Simsällskap            42.28   
Embla Hellström  2007  Simklubben Solsta            44.53   
Nellie Westerlund  2007  Karlstads Simsällskap            46.54   
Moa Granzell  2008  Karlstads Simsällskap            47.00   
Moa Englund  2008  Grums Simsällskap            48.01   
Renée Ricken  2007  Karlstads Simsällskap            48.41   
Alva Johansson  2008  Deje Simsällskap            49.29   
Lovisa Boström  2007  Simklubben Solsta            53.80   
10  Märta Olsson  2007  Filipstads Simklubb            54.07   
11  Isabelle Bohlemark  2008  Filipstads Simklubb            54.22   
12  Freja Palm  2008  Filipstads Simklubb            56.67   
13  Sara Feki  2007  Säffle Simsällskap            57.26   
14  Agnes Larsson  2007  Filipstads Simklubb            57.31   
15  Lowa Bakken  2008  Karlstads Simsällskap            1:01.07   
16  Alicia Bohlemark  2007  Filipstads Simklubb            1:02.02   
17  Elin Malm  2007  Kristinehamns Simsällskap            1:02.57   
18  Isabella Lidman  2007  Deje Simsällskap            1:05.80   
19  Ella Olsson  2008  Filipstads Simklubb            1:10.13   
20  Maja Englund  2010  Grums Simsällskap            1:18.49   
21  Ella Spjutensköld  2009  Filipstads Simklubb            1:33.53   
22  Thilde Höök  2009  Filipstads Simklubb            1:37.58   
                     
 
Gren 13, 50m Frisim Fl 13 år oy, Finaler 10 - 11 år 
Sponsor: OLW Cheez Doodles 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Miranda Wahlstedt  2006  Karlstads Simsällskap            32.02   
Joline Bakken  2005  Karlstads Simsällskap            32.44   
Ella Sjöbom  2005  Grums Simsällskap            32.85   
Linnea Lindberg  2005  Karlstads Simsällskap            33.45   
Linnea Larsson  2005  Hallsberg Kumla Simklubb            34.01   
Tilde Halldan  2005  Säffle Simsällskap            35.16   
Nea Nilsson  2005  Lindesbergs Simsällskap            35.34   
Elvira Bergsten  2005  Karlstads Simsällskap            35.53   
Linnéa Bruce-Holm  2005  Säffle Simsällskap            35.66   
10  Felicia Sobotka  2005  Hallsberg Kumla Simklubb            35.75   
11  Alice Johnson  2005  Karlstads Simsällskap            35.90   
12  Amanda Orban  2005  Säffle Simsällskap            36.54   
13  Sara Sjölander  2006  Karlstads Simsällskap            36.84   
14  Agnes Wilde  2005  Karlstads Simsällskap            38.13   
15  Tindra Mortensen  2005  Säffle Simsällskap            38.36   
16  Tilda Johansson  2006  Deje Simsällskap            39.55   
17  Alva Granzell  2006  Karlstads Simsällskap            39.73   
18  Emma Dahlberg  2005  Karlstads Simsällskap            39.87   
19  Elin Schmidt  2005  Karlstads Simsällskap            39.97   
20  Tyra Jacobsson  2005  Hallsberg Kumla Simklubb            40.51   
21  Sofie Engvall  2005  Karlstads Simsällskap            40.55   
22  Runa Eriksson  2005  Hallsberg Kumla Simklubb            40.58   
23  Sally Wetterskog  2005  Filipstads Simklubb            41.00   
24  Wiyada (moa) Pansawang  2006  Hallsberg Kumla Simklubb            41.05   
25  Linn Segelström  2006  Hallsberg Kumla Simklubb            41.09   
26  Hanna Dautbegovic  2005  Karlstads Simsällskap            41.36   
27  Greta Larsson  2006  Filipstads Simklubb            41.46   
28  Sara Arian  2005  Säffle Simsällskap            41.81   
29  Sofie Leander  2005  Säffle Simsällskap            42.12   
30  Hanna Widing  2006  Säffle Simsällskap            42.63   
31  Nadja Ricken  2006  Karlstads Simsällskap            46.53   
32  Nicolina Persson  2005  Nora Simsällskap            47.72   
33  Emma Wåhlén  2006  Grums Simsällskap            48.86   
34  Emilia Tallberg  2006  Deje Simsällskap            50.58   
35  Zhino Mohammadi  2006  Karlstads Simsällskap            1:00.35   
36  Cornelia Puaschitz  2006  Kristinehamns Simsällskap            1:08.93   
37  Irina Bereznoy  2006  Filipstads Simklubb            1:19.64   
Ellen Lindner  2005  Karlstads Simsällskap            DNS   
Nargas Rahimi  2005  Kristinehamns Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 13, 50m Frisim Fl 13 år oy, Finaler 12 - 13 år 
Sponsor: OLW Cheez Doodles 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ida Lithner  2004  Säffle Simsällskap            29.02   
Elise Tegin  2004  Lindesbergs Simsällskap            30.37   
Pauline Grubb  2003  Grums Simsällskap            31.43   
Ingrid Hellgren  2003  Karlstads Simsällskap            31.60   
Maija Brattström  2004  Hallsberg Kumla Simklubb            31.67   
Erica Segerström  2004  Simklubben Solsta            32.95   
Elin Eriksson  2004  Lindesbergs Simsällskap            33.10   
Alice Nordén  2003  Lindesbergs Simsällskap            33.27   
Wilma Pettersson  2004  Hallsberg Kumla Simklubb            33.49   
10  Ebba Nilsson  2003  Lindesbergs Simsällskap            35.38   
11  Minea Dautbegovic  2004  Karlstads Simsällskap            35.83   
12  Amanda Blom  2004  Grums Simsällskap            36.00   
13  Anna Kumm  2004  Grums Simsällskap            36.76   
14  Clara Berner  2004  Karlstads Simsällskap            36.90   
15  Emmy Ryngnevall  2003  Nora Simsällskap            37.34   
16  Emelie Höök  2003  Filipstads Simklubb            37.60   
17  Alice Grödevik  2003  Kristinehamns Simsällskap            37.92   
18  Ebba Larsson  2003  Hallsberg Kumla Simklubb            38.09   
19  Anna Sisell  2003  Simsällskapet Mora            39.28   
20  Julia Blennrot  2004  Säffle Simsällskap            39.47   
21  Ebba Carlsson  2004  Nora Simsällskap            41.25   
22  Cornelia Hultin  2003  Hagfors Simsällskap            41.37   
23  Linnea Ericsson  2004  Nora Simsällskap            41.83   
24  Linnea Eriksson  2003  Simsällskapet Mora            44.27   
25  Hazhe Mohammadi  2004  Karlstads Simsällskap            45.27   
26  Ida Ozols  2004  Kristinehamns Simsällskap            1:04.35   
Julia Åkerstrand  2004  Hallsberg Kumla Simklubb            DNS   
Liv Jonsson  2004  Simsällskapet Mora            DNS   
My Semstrand  2004  Nora Simsällskap            DNS   
Tanya Krivda  2003  Nora Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 14, 50m Frisim Po 13 år oy, Finaler 9 år och yngre 
Sponsor: OLW Cheez Doodles 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lex Albringer  2007  Karlstads Simsällskap            35.95   
Alexander Albringer  2007  Karlstads Simsällskap            45.40   
Alfred Holm  2008  Säffle Simsällskap            53.06   
Erik Johansson  2008  Deje Simsällskap            56.43   
Oskar Mathisen  2009  Karlstads Simsällskap            57.18   
Johan Pellfolk  2007  Karlstads Simsällskap            59.56   
Alvin Nord  2008  Deje Simsällskap            1:19.55   
                     
 
Gren 14, 50m Frisim Po 13 år oy, Finaler 10 - 11 år 
Sponsor: OLW Cheez Doodles 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erik Mulikov  2005  Säffle Simsällskap            31.57   
Adam Feki  2005  Säffle Simsällskap            32.61   
Noel Spelling  2006  Filipstads Simklubb            38.36   
Erik Pellfolk  2005  Karlstads Simsällskap            40.06   
Casper Larsson  2006  Simklubben Solsta            42.12   
Leo Karlsson  2006  Hallsberg Kumla Simklubb            44.34   
Gabriel Eder  2006  Karlstads Simsällskap            45.99   
Melker Hedberg  2006  Karlstads Simsällskap            47.41   
Erik Bjurenhed  2006  Karlstads Simsällskap            54.80   
10  Emil Lundgren  2006  Karlstads Simsällskap            56.61   
                     
 
Gren 14, 50m Frisim Po 13 år oy, Finaler 12 - 13 år 
Sponsor: OLW Cheez Doodles 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Axel Andersson  2004  Lindesbergs Simsällskap            31.01   
Linus Lindkvist  2003  Deje Simsällskap            32.14   
Charlie Landeman  2003  Filipstads Simklubb            32.54   
Elias Sjölander  2003  Karlstads Simsällskap            32.57   
Emil Wåhlén  2004  Grums Simsällskap            32.95   
Jacob Edberg  2003  Säffle Simsällskap            33.01   
Filip Hedin  2003  Karlstads Simsällskap            33.95   
Edvin Axelsson  2004  Grums Simsällskap            34.65   
Emil Axelsson  2004  Grums Simsällskap            35.02   
10  Nils Öhlin  2003  Simsällskapet Mora            35.58   
11  Hugo Koivumäki  2004  Säffle Simsällskap            35.94   
12  Lazar Jovancic  2004  Karlstads Simsällskap            36.07   
13  Oliver Lidman  2003  Deje Simsällskap            36.80   
14  Qintin Bröms  2003  Simsällskapet Mora            36.98   
15  Axel Hedberg  2004  Karlstads Simsällskap            38.19   
16  Jacob Roslund  2003  Kristinehamns Simsällskap            39.31   
17  Ali Arian  2004  Säffle Simsällskap            43.99   
18  Ivan Bereznoy  2004  Filipstads Simklubb            54.73   
Erik Heinrici  2004  Hagfors Simsällskap            DNS   
William Spjutensköld  2004  Filipstads Simklubb            DNS   
                     
 
Gren 15, 100m Frisim Fl 14 år oä, Finaler 14 - 15 år 
Sponsor: Wasa Sandwich 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elsa Jansson  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    31.70        1:06.15   
Josefine Stenman  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    32.68        1:07.99   
Emma Sebelius  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    33.70        1:10.03   
Ellen Olsson  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    34.39        1:13.24   
Judith Smids  2001  Simsällskapet Mora    35.03        1:14.03   
Emma Ericsson  2002  Nora Simsällskap    38.06        1:21.91   
Evelina Larsson  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    39.02        1:22.44   
                     
 
Gren 15, 100m Frisim Fl 14 år oä, Finaler 16 - 99 år 
Sponsor: Wasa Sandwich 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Petra Johansson  1997  Säffle Simsällskap    30.63        1:02.99   
Lovisa Grubb  2000  Grums Simsällskap    30.62        1:06.27   
Klara Öhlin  1999  Simsällskapet Mora    31.95        1:08.06   
Marit van Zonneveld  1999  Simsällskapet Mora    32.67        1:08.14   
Hanna Karlsson  2000  Simsällskapet Mora    34.26        1:12.51   
Emelie Larsson  2000  Simklubben Solsta    36.97        1:18.76   
                     
 
Gren 16, 100m Frisim Po 14 år oä, Finaler 14 - 15 år 
Sponsor: Wasa Sandwich 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Daniel Lithner  2001  Säffle Simsällskap    27.94        59.28   
Milos Jovancic  2002  Karlstads Simsällskap    29.80        1:02.53   
Hannes Börjel  2002  Nora Simsällskap    28.80        1:02.62   
Filip Myringby  2001  Karlstads Simsällskap    30.20        1:03.17   
Samuel Vestin  2002  Karlstads Simsällskap    31.01        1:03.74   
William Kihlman  2001  Simklubben Solsta    33.42        1:10.25   
John Erlandsson  2002  Kristinehamns Simsällskap    38.73        1:23.32   
Alexander Hörnquist  2001  Filipstads Simklubb    40.36        1:24.09   
                     
 
Gren 16, 100m Frisim Po 14 år oä, Finaler 16 - 99 år 
Sponsor: Wasa Sandwich 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elias Haglund  1996  Karlstads Simsällskap    27.73        55.39   
Ivo Kuijpers  1999  Säffle Simsällskap    27.76        56.75   
Niclas Lindow  1999  Karlstads Simsällskap    27.49        57.80   
Uros Jovancic  2000  Karlstads Simsällskap    27.51        58.43   
Ludvig Nyrén  1997  Säffle Simsällskap    28.62        58.74   
Lukas Hill  1999  Simsällskapet Mora    28.27        59.25   
Jesper Andersson  1996  Deje Simsällskap    29.14        1:05.75   
Niklas Johansson  1996  Simklubben Solsta    36.16        1:16.81   
Max Hollsten  1999  Kristinehamns Simsällskap            DNS   
Tobias Klasson  2000  Säffle Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 17, 100m Medley Fl, Finaler 9 år och yngre 
Sponsor: Fredagsmys 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elin Segerström  2007  Simklubben Solsta    46.79        1:39.03   
Ella Bäcker  2007  Grums Simsällskap    52.58        1:50.17   
Moa Englund  2008  Grums Simsällskap    53.09        1:52.91   
Moa Granzell  2008  Karlstads Simsällskap    58.08        2:03.28   
                     
 
Gren 17, 100m Medley Fl, Finaler 10 - 11 år 
Sponsor: Fredagsmys 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Miranda Wahlstedt  2006  Karlstads Simsällskap    39.20        1:21.99   
Joline Bakken  2005  Karlstads Simsällskap    38.33        1:23.20   
Linnea Lindberg  2005  Karlstads Simsällskap    39.70        1:23.28   
Ella Sjöbom  2005  Grums Simsällskap    40.15        1:26.05   
Linnéa Bruce-Holm  2005  Säffle Simsällskap    40.59        1:27.48   
Felicia Sobotka  2005  Hallsberg Kumla Simklubb    41.31        1:28.02   
Tilde Halldan  2005  Säffle Simsällskap    42.45        1:30.13   
Elvira Bergsten  2005  Karlstads Simsällskap    43.26        1:30.47   
Alice Johnson  2005  Karlstads Simsällskap    45.91        1:34.74   
10  Linnea Larsson  2005  Hallsberg Kumla Simklubb    45.33        1:35.00   
11  Nea Nilsson  2005  Lindesbergs Simsällskap    44.93        1:35.19   
12  Amanda Orban  2005  Säffle Simsällskap    45.30        1:37.44   
13  Elin Schmidt  2005  Karlstads Simsällskap    46.60        1:38.64   
14  Tindra Mortensen  2005  Säffle Simsällskap    45.29        1:39.27   
15  Agnes Wilde  2005  Karlstads Simsällskap    48.33        1:39.59   
16  Tyra Jacobsson  2005  Hallsberg Kumla Simklubb    47.46        1:39.80   
17  Emma Dahlberg  2005  Karlstads Simsällskap    50.88        1:43.45   
18  Hanna Dautbegovic  2005  Karlstads Simsällskap    50.25        1:44.98   
19  Tilda Johansson  2006  Deje Simsällskap    52.23        1:45.48   
20  Runa Eriksson  2005  Hallsberg Kumla Simklubb    48.62        1:46.05   
21  Sofie Engvall  2005  Karlstads Simsällskap    49.30        1:46.70   
22  Wiyada (moa) Pansawang  2006  Hallsberg Kumla Simklubb    51.45        1:47.15   
23  Linn Segelström  2006  Hallsberg Kumla Simklubb    51.06        1:48.26   
24  Sally Wetterskog  2005  Filipstads Simklubb    55.59        1:50.50   
25  Greta Larsson  2006  Filipstads Simklubb    55.39        1:53.43   
26  Sofie Leander  2005  Säffle Simsällskap    57.90        1:56.23   
27  Hanna Widing  2006  Säffle Simsällskap    53.83        1:57.50   
Ellen Lindner  2005  Karlstads Simsällskap            DNS   
Emma Wåhlén  2006  Grums Simsällskap            DNS   
Alva Granzell  2006  Karlstads Simsällskap            DSQ   
Sara Arian  2005  Säffle Simsällskap            DSQ   
Sara Sjölander  2006  Karlstads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 17, 100m Medley Fl, Finaler 12 - 13 år 
Sponsor: Fredagsmys 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ida Lithner  2004  Säffle Simsällskap    33.80        1:14.67   
Elise Tegin  2004  Lindesbergs Simsällskap    36.49        1:18.03   
Ingrid Hellgren  2003  Karlstads Simsällskap    37.77        1:20.84   
Pauline Grubb  2003  Grums Simsällskap    38.14        1:22.24   
Maija Brattström  2004  Hallsberg Kumla Simklubb    36.76        1:25.09   
Erica Segerström  2004  Simklubben Solsta    38.93        1:25.56   
Alice Nordén  2003  Lindesbergs Simsällskap    39.97        1:26.24   
Amanda Blom  2004  Grums Simsällskap    41.80        1:27.46   
Wilma Pettersson  2004  Hallsberg Kumla Simklubb    39.80        1:28.06   
10  Elin Eriksson  2004  Lindesbergs Simsällskap    42.58        1:28.44   
11  Nova Johansson  2004  Filipstads Simklubb    41.49        1:29.19   
12  Ebba Nilsson  2003  Lindesbergs Simsällskap    40.39        1:30.09   
13  Minea Dautbegovic  2004  Karlstads Simsällskap    43.16        1:32.52   
14  Anna Kumm  2004  Grums Simsällskap    44.64        1:33.12   
15  Emmy Ryngnevall  2003  Nora Simsällskap    45.58        1:35.35   
16  Emelie Höök  2003  Filipstads Simklubb    46.88        1:36.46   
17  Ebba Larsson  2003  Hallsberg Kumla Simklubb    47.12        1:40.26   
18  Anna Sisell  2003  Simsällskapet Mora    47.93        1:40.64   
19  Julia Blennrot  2004  Säffle Simsällskap    46.75        1:44.37   
20  Linnea Eriksson  2003  Simsällskapet Mora    55.96        1:50.77   
Julia Åkerstrand  2004  Hallsberg Kumla Simklubb            DNS   
Linn Berglund  2003  Filipstads Simklubb            DNS   
Liv Jonsson  2004  Simsällskapet Mora            DNS   
Tanya Krivda  2003  Nora Simsällskap            DNS   
Clara Berner  2004  Karlstads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 17, 100m Medley Fl, Finaler 14 - 15 år 
Sponsor: Fredagsmys 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elsa Jansson  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    33.59        1:16.24   
Emma Sebelius  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    36.78        1:18.78   
Josefine Stenman  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    37.62        1:19.16   
Judith Smids  2001  Simsällskapet Mora    44.70        1:31.64   
Evelina Larsson  2002  Hallsberg Kumla Simklubb    46.59        1:36.21   
Emma Ericsson  2002  Nora Simsällskap    43.64        1:37.04   
Ellen Olsson  2002  Hallsberg Kumla Simklubb            DSQ   
Frida Lundström  2002  Hallsberg Kumla Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 17, 100m Medley Fl, Finaler 16 - 99 år 
Sponsor: Fredagsmys 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Petra Johansson  1997  Säffle Simsällskap    33.60        1:12.20   
Marit van Zonneveld  1999  Simsällskapet Mora    36.35        1:15.18   
Lovisa Grubb  2000  Grums Simsällskap    35.17        1:16.42   
Hanna Karlsson  2000  Simsällskapet Mora    37.19        1:19.19   
Klara Öhlin  1999  Simsällskapet Mora            DSQ   
                     
 
Gren 18, 100m Medley Po, Finaler 9 år och yngre 
Sponsor: Fredagsmys 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lex Albringer  2007  Karlstads Simsällskap    46.89        1:37.49   
Alexander Albringer  2007  Karlstads Simsällskap    57.11        1:54.89   
Johan Pellfolk  2007  Karlstads Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 18, 100m Medley Po, Finaler 10 - 11 år 
Sponsor: Fredagsmys 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Erik Mulikov  2005  Säffle Simsällskap    38.34        1:23.49   
Adam Feki  2005  Säffle Simsällskap    40.48        1:27.33   
Erik Pellfolk  2005  Karlstads Simsällskap    49.05        1:39.65   
Noel Spelling  2006  Filipstads Simklubb    48.97        1:41.64   
Leo Karlsson  2006  Hallsberg Kumla Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 18, 100m Medley Po, Finaler 12 - 13 år 
Sponsor: Fredagsmys 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Axel Andersson  2004  Lindesbergs Simsällskap    38.50        1:24.76   
Emil Wåhlén  2004  Grums Simsällskap    41.87        1:25.62   
Filip Hedin  2003  Karlstads Simsällskap    40.70        1:27.01   
Jacob Edberg  2003  Säffle Simsällskap    41.12        1:29.23   
Emil Axelsson  2004  Grums Simsällskap    45.50        1:31.62   
Edvin Axelsson  2004  Grums Simsällskap    45.15        1:31.99   
Axel Hedberg  2004  Karlstads Simsällskap    43.33        1:32.80   
Nils Öhlin  2003  Simsällskapet Mora    48.93        1:38.05   
Ali Arian  2004  Säffle Simsällskap    55.35        1:54.03   
Charlie Landeman  2003  Filipstads Simklubb            DSQ   
Elias Sjölander  2003  Karlstads Simsällskap            DSQ   
Hugo Koivumäki  2004  Säffle Simsällskap            DSQ   
Oliver Lidman  2003  Deje Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 18, 100m Medley Po, Finaler 14 - 15 år 
Sponsor: Fredagsmys 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Filip Myringby  2001  Karlstads Simsällskap    34.20        1:13.38   
Samuel Vestin  2002  Karlstads Simsällskap    35.19        1:15.09   
Hannes Börjel  2002  Nora Simsällskap    33.19        1:16.50   
William Kihlman  2001  Simklubben Solsta    37.04        1:19.33   
Alexander Hörnquist  2001  Filipstads Simklubb            DNS   
                     
 
Gren 18, 100m Medley Po, Finaler 16 - 99 år 
Sponsor: Fredagsmys 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elias Haglund  1996  Karlstads Simsällskap    30.83        1:05.73   
Ivo Kuijpers  1999  Säffle Simsällskap    31.09        1:06.65   
Lukas Hill  1999  Simsällskapet Mora    31.34        1:06.85   
Ludvig Nyrén  1997  Säffle Simsällskap    32.23        1:10.74   
Niclas Lindow  1999  Karlstads Simsällskap    32.25        1:10.75   
Jesper Andersson  1996  Deje Simsällskap    37.14        1:23.54   
Niklas Johansson  1996  Simklubben Solsta    39.42        1:28.41   
Max Hollsten  1999  Kristinehamns Simsällskap            DNS   
Tobias Klasson  2000  Säffle Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 19, 4X50m Frisim Mixed, Finaler 0 år och äldre 
Sponsor: Barilla Sverige AB 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Säffle SS Mix 1  Säffle Simsällskap            1:52.65   
  Ida Lithner  2004      29.52        29.52   
  Ludvig Nyrén  1997      27.15        56.67   
  Petra Johansson  1997      29.80        1:26.47   
  Ivo Kuijpers  1999      26.18        1:52.65   
                     
SS Mora Mix 1  Simsällskapet Mora            1:57.66   
  Klara Öhlin  1999      30.58        30.58   
  Marit van Zonneveld  1999      29.88        1:00.46   
  Hanna Karlsson  2000      31.31        1:31.77   
  Lukas Hill  1999      25.89        1:57.66   
                     
Lindesberg Mix  Lindesbergs Simsällskap            2:07.68   
  Elin Eriksson  2004      33.53        33.53   
  Elise Tegin  2004      30.96        1:04.49   
  Axel Andersson  2004      30.68        1:35.17   
  Alice Nordén  2003      32.51        2:07.68   
                     
Grums SS Mix 1  Grums Simsällskap            2:07.70   
  Pauline Grubb  2003      31.61        31.61   
  Lovisa Grubb  2000      30.72        1:02.33   
  Emil Wåhlén  2004      32.47        1:34.80   
  Ella Sjöbom  2005      32.90        2:07.70   
                     
Säffle SS Mix 2  Säffle Simsällskap            2:09.28   
  Daniel Lithner  2001      26.71        26.71   
  Adam Feki  2005      34.29        1:01.00   
  Linnéa Bruce-Holm  2005      35.26        1:36.26   
  Erik Mulikov  2005      33.02        2:09.28   
                     
Deje SS Mix 3  Deje Simsällskap            2:10.45   
  Amanda Johansson  2005      33.29        33.29   
  Oliver Lidman  2003      41.34        1:14.63   
  Linus Lindkvist  2003      27.56        1:42.19   
  Jesper Andersson  1996      28.26        2:10.45   
                     
SK Solsta Mix 2  Simklubben Solsta            2:11.44   
  Niklas Johansson  1996      35.08        35.08   
  William Kihlman  2001      31.21        1:06.29   
  Emelie Larsson  2000      33.00        1:39.29   
  Erica Segerström  2004      32.15        2:11.44   
                     
Filipstads SK Mix 1  Filipstads Simklubb            2:11.86   
  Amanda Persson  1996      28.50        28.50   
  Nova Johansson  2004      32.78        1:01.28   
  Charlie Landeman  2003      33.54        1:34.82   
  Emelie Höök  2003      37.04        2:11.86   
                     
Karlstad Mix 1  Karlstads Simsällskap            2:14.36   
  Elias Haglund  1996      24.51        24.51   
  Alva Granzell  2006      40.64        1:05.15   
  Sofie Engvall  2005      41.20        1:46.35   
  Samuel Vestin  2002      28.01        2:14.36   
                     
10  Karlstad Mix 3  Karlstads Simsällskap            2:17.09   
  Milos Jovancic  2002      28.39        28.39   
  Renée Ricken  2007      31.15        59.54   
  Erik Pellfolk  2005      40.27        1:39.81   
  Axel Hedberg  2004      37.28        2:17.09   
                     
11  Hk Sim Mix 2  Hallsberg Kumla Simklubb            2:22.78   
  Maija Brattström  2004      31.84        31.84   
  Wilma Pettersson  2004      33.87        1:05.71   
  Leo Karlsson  2006      43.51        1:49.22   
  Ellen Olsson  2002      33.56        2:22.78   
                     
12  Grums SS Mix 2  Grums Simsällskap            2:23.42   
  Anna Kumm  2004      35.87        35.87   
  Edvin Axelsson  2004                 
  Amanda Blom  2004                 
  Emil Axelsson  2004      2:23.42        2:23.42   
                     
13  Säffle SS Mix 3  Säffle Simsällskap            2:24.22   
  Tilde Halldan  2005      36.80        36.80   
  Hugo Koivumäki  2004      36.97        1:13.77   
  Amanda Orban  2005      37.20        1:50.97   
  Jacob Edberg  2003      33.25        2:24.22   
                     
14  Karlstad Mix 5  Karlstads Simsällskap            2:24.38   
  Uros Jovancic  2000      26.79        26.79   
  Moa Granzell  2008      46.62        1:13.41   
  Hanna Dautbegovic  2005      42.59        1:56.00   
  Filip Myringby  2001      28.38        2:24.38   
                     
15  Karlstad Mix 2  Karlstads Simsällskap            2:26.93   
  Niclas Lindow  1999      25.86        25.86   
  Nadja Ricken  2006      47.97        1:13.83   
  Agnes Wilde  2005      38.02        1:51.85   
  Minea Dautbegovic  2004      35.08        2:26.93   
                     
16  Hk Sim Mix 4  Hallsberg Kumla Simklubb            2:39.43   
  Wiyada (moa) Pansawang  2006      42.99        42.99   
  Runa Eriksson  2005      41.62        1:24.61   
  Tyra Jacobsson  2005      39.55        2:04.16   
  Linnea Larsson  2005      35.27        2:39.43   
                     
17  Karlstad Mix 4  Karlstads Simsällskap            2:42.87   
  Ingrid Hellgren  2003      32.27        32.27   
  Johan Pellfolk  2007                 
  Sara Sjölander  2006                 
  Filip Hedin  2003      2:42.87        2:42.87   
                     
18  Säffle SS Mix 4  Säffle Simsällskap            2:48.47   
  Ali Arian  2004                 
  Julia Blennrot  2004                 
  Sofie Leander  2005                 
  Tindra Mortensen  2005      2:48.47        2:48.47   
                     
19  SK Solsta Mix 1  Simklubben Solsta            2:55.59   
  Elin Segerström  2007      38.25        38.25   
  Casper Larsson  2006      42.77        1:21.02   
  Embla Hellström  2007      42.47        2:03.49   
  Lovisa Boström  2007      52.10        2:55.59   
                     
20  Filipstads SK Mix 2  Filipstads Simklubb            2:57.57   
  Alexander Hörnquist  2001      37.72        37.72   
  Sally Wetterskog  2005      41.62        1:19.34   
  Agnes Larsson  2007      57.32        2:16.66   
  Greta Larsson  2006      40.91        2:57.57   
                     
21  Deje SS Mix 2  Deje Simsällskap            3:17.59   
  Emilia Tallberg  2006                 
  Erik Johansson  2008                 
  Alva Johansson  2008                 
  Tilda Johansson  2006      3:17.59        3:17.59   
                     
22  Säffle SS Mix 5  Säffle Simsällskap            3:22.00   
  Sara Arian  2005      43.66        43.66   
  Alfred Holm  2008      54.90        1:38.56   
  Sara Feki  2007      33.13        2:11.69   
  Hanna Widing  2006      1:10.31        3:22.00   
                     
23  Filipstads SK Mix 3  Filipstads Simklubb            3:37.01   
  Noel Spelling  2006      39.08        39.08   
  Märta Olsson  2007      58.98        1:38.06   
  Isabelle Bohlemark  2008      58.32        2:36.38   
  Alicia Bohlemark  2007      1:00.63        3:37.01   
                     
Grums SS Mix 3  Grums Simsällskap            DNS   
  Linus Lindkvist  2003                 
  Jesper Andersson  1996                 
  Oliver Lidman  2003                 
  Amanda Johansson  2005              DNS   
                     
Kristinehamns SS Mix  Kristinehamns Simsällskap            DNS   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
Hk Sim Mix 1  Hallsberg Kumla Simklubb            DSQ   
                     
Hk Sim Mix 3  Hallsberg Kumla Simklubb            DSQ   
                     
SS Mora Mix 2  Simsällskapet Mora            DSQ   
                     
                     
 
Gren 20, 25m Bröstsim Xtra lopp, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Casper Larsson  2006  Simklubben Solsta            22.41   
Leo Karlsson  2006  Hallsberg Kumla Simklubb            23.49   
                     
 
Gren 21, 25m Bröstsim Xtra lopp, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ellen Olsson  2002  Hallsberg Kumla Simklubb            19.43   
Wiyada (moa) Pansawang  2006  Hallsberg Kumla Simklubb            24.33   
Runa Eriksson  2005  Hallsberg Kumla Simklubb            24.45   
Linn Segelström  2006  Hallsberg Kumla Simklubb            24.69   
                     
 
Gren 22, 200m Medley Xtra lopp, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Erica Segerström  2004  Simklubben Solsta    37.91  1:26.63  2:20.48    3:02.50   
Minea Dautbegovic  2004  Karlstads Simsällskap    46.07  1:36.16  2:37.80    3:23.57   
                     
 
Gren 23, 200m Bröstsim Xtra lopp, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Amanda Johansson  2005  Deje Simsällskap    41.32  1:28.20  2:16.03    3:03.34   
Hanna Dautbegovic  2005  Karlstads Simsällskap    51.74  1:52.74  2:55.34    3:55.99   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.25.10  Utskriftsdatum  04 december 2016 
Licensierad till: Filipstads Simklubb  Utskriftstid  20:37